Kdy začít péct vánoční cukroví?

/media/image/nejcukrovi.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Vánoce se pomalu blíží a za chvíli už bude nutné začít péct vánoční cukroví. Otázkou ale je: kdy začít péct vánoční cukroví. Nejde to samozřejmě říct tak, aby to platilo pro všechny. Někteří pečou mnoho druhů, proto začínají už v listopadu, jiní začnou po Mikuláši a někteří pečou víkend před Vánoci. Záleží vždy na vašich časových možnostech, chuti a odhodlání péct.

Perníčky již na konci listopadu

Pokud pečete medové perníčky, měli byste je upéct již na konci listopadu nebo na začátku prosince, aby perníčky stihly do Vánoc změknout. Pak si klidně dejte týden, dva pauzu před dalším pečením. Pokud to nestihnete, tak to vůbec nevadí, protože existují i recepty na perníčky, které jsou hned měkké. Recept najdete zde.

Po Mikuláši pečte ostatní druhy

Pokud perníčky nepečete, začněte klidně až po Mikuláši nebo pár dní před ním. Pro většinu druhů pečeného cukroví jsou dva týdny dostatečně dlouhá doba na to, aby bylo dostatečně odležené. Takže se vrhněte na linecké, vanilkové rohlíčky, stříkané a další druhy. Zdobit je můžete až později.

A kdy nepečené?

Nepečené vánoční cukroví by se mělo dělat týden před Vánocemi a pak ho necháme v chladu, aby se nezkazilo nejen cukroví, ale také krémy. Můžeme tak připravit vosí hnízda či různé kuličky.

Zdobení a plnění až těsně před

Cukroví plníme a zdobíme až těsně před Vánoci a skladujeme jej v chladu. A pár dní předem proto, protože se v krémech používá vejce nebo máslo a určitě nechceme, aby krémy byly zkažené.Kolik péct druhů cukroví

Na tuto otázku si musíte odpovědět sami podle toho, kolik máte času a jestli vůbec máte doma rádi vánoční cukroví. V mnoha domácnostech se peče sedm druhů cukroví, na druhou stranu jsou někteří, kteří pečou i 30 druhů cukroví. Záleží vždy na vašich zvycích a možnostech.

Pokud cukroví vůbec nepečete, máte o starost s pečením cukroví postaráno. Nejenže nemusíte trávit dlouhou dobu pečením a zdobením cukroví, ale také si ani na něm nepochutnáte, pokud je z obchodu a ne od ověřené osoby a pravděpodobně ani nepřiberete, protože ho bude méně, než kdyby se dělalo doma v klasických dávkách.

Podívejte se na vyzkoušené recepty tady.

Kdy začínáte s pečením vy a kolik plánujete druhů?


Vaše komentáře


Tak já se budu snažit upéct neco poprvé a chytám si tak sedm druhu pečeného,perníčky a pak neco i nepečeného..Kdyby nekdo mel nejaky dobry recept tak se prosim podelte i semnou :DDD :))
Aňulíík, 25. října 2012

My budeme slavit poprve v nasem novem byte a chystam se asi na patnact druhu, ale nevim, jak to budu stihat, protoze za dva tydny mam rodit. Uz jsem si vypsala recept na klasicke linecke, oriskove rohlicky, rumove kulicky, vceli hnizda, kulicky rafaelo, orechove kolecka, kokosky, medove a orechove trubicky, pernicky, kornoutky, kosicky, cokoladovy salam, venecky atd. Nejradsi bych se do toho pustila hned :-))
Romana, 11. listopadu 2012

tak já jsem nevydržela a dnes jsem upekla perníčky a jelikož je opravdu ještě brzy,přidala jsem i cookies,ty mají naši rádi,ale schovala jsem je a nedám.... a ty /pokud je sama neslupnu/ vydrží v pohodě...
vím, že maminka dělávala koncem měsíce marokánky/ v čokoládě je máčela až v půlce prosince/ a vanilkové rohlíčky.Ty mají také výdrž. Protože bydlím sama a rodina a vnučka bydlí vedle,můžu je uchránit před nájezdy.A ty vanilkové voněly v pokoji na skříni až do snězení. V ložnici,tam netopím....
eva, 14. listopadu 2012

Peču kolem 12 druhů, letos to snad bude i víc. Jelikož dávám cukroví jako malý dárek přátelům už kolem 15.12. začala jsem o víkendu péct druhy které pak později naplním. Uskladnila jsem vše pečlivě v boxu na balkoně, tak snad to vydrží :)
Markét, 19. listopadu 2014

Tak my zachvilku budeme péct ten perník
Viktorka, 28. listopadu 2016

Jelikoz mam male dite budu pect jak to bude mozne. Pernicky asi zacnu uz asi v tydnu
Loviska, 12. listopadu 2017

Já začínám péct tento víkend perníčky a zázvorky. Jinak další druhy okolo Mikuláše. Peču kolem 12 druhů každoročně.
Dahlia, 21. listopadu 2017

Mám dvě malé holčičky, jedna pomáhá, druhá zatím škodí :-), ale prostě to milujeme. Chystáme se upéct osm druhů a protože nám cukroví chutná nejvíc v období adventu a po svátcích už po něm ani pes neštěkne, už jsme začaly ;-) Máme hotové už dva druhy. Hezký advent a Vánoce všem :-*
Katka, 21. listopadu 2017

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: