Mostecké vánoční trhy

/media/images/v002.jpg


Prosinec tady máme cobydup a s ním i kolotoč příprav na Vánoce. Již brzy se také můžete těšit na vánoční trhy, které pro vás připraví město Most. Budou se opět konat na hlavním mosteckém náměstí, kde budou velkolepé. Víte, co na všechno se můžete těšit?

Budou to mostecké trhy, zajímavý kulturní program, rozsvěcení stromu a další akce. Tak jako každý rok se jedná o oblíbené kulturní akce, které byste si neměli v žádném případě nechat ujít.

Rozsvícení stromu

Už 27. listopadu na první adventní neděli bude v 17:00 rozsvícen vánoční strom na 1. náměstí v Mostě. Samozřejmostí je i kulturní program a slavnostní rozsvícení stromu primátorem. Menší strom, který se vždy rozsvěcoval u sportovní haly, se letos rozsvěcovat nebude.

Tradiční vánoční trhy Most

Letošní vánoční trhy jsou naplánovány od 27. prosince do 22. prosince. Trhy se tradičně konají na 1. náměstí od 12:00 do 20:00 hodin.

V centru města Most čekejte dřevěné stánky, ve kterých koupíte ozdoby, jmelí, adventní věnce a drobné dárečky, taktéž si můžete zakoupit něco na občerstvení. Tradičně se tam prodávají klobásy, pečené kaštany, trdelníky, dobré pití, svařák atd.

K tomu je v Mostě připraven o víkendu rovněž bohatý kulturní program (přesný program bude zveřejněn na webu města a nástěnkách několik týdnů předem), můžete se tak očekávat pohádky, vystoupení dětí, pěvecké sbory, mažoretky, vánoční dílny i ukázky historických řemesel a tradičních zvyků. Můžete se podívat také na zvířata v ohrádce, vyrobit si ozdoby nebo vhodit přání do Ježíškovy poštovní schránky u radnice.

Také můžete navštívit farmářské slavnosti, které se budou konat 10. prosince na 1. náměstí.

V Mostě se zaručeně o Vánocích nebudete nudit, protože vánoční trhy jsou otevřeny až do večera, potěší vás bohatý program a tradiční atmosféra. Letos mají být lepší než v minulých letech.

Pokud byste se chtěli podívat i na další vánoční trhy, zajeďte si do blízkých Drážďan, Ústí nad Labem nebo do Prahy. Vždy narazíte na krásné trhy, které jsou vždy velmi podařené.
Vaše komentáře


Letos na vánočních trhách si vedení města vláček nepřeje.
Lucík J., 16. listopad 2015

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: