Vánoční Vídeň - rakouské trhy

/media/images/vanocnitrhyviden.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

U našich sousedů v Rakousku se každoročně konají nádherné vánoční trhy, které naleznete v mnoha městech, ale ve Vídni u radnice se pořádají ty největší a nejnavštěvovanější. Pokud se chcete podívat na zajímavé vánoční trhy nejen v Česku, ale i jinde, určitě Vídeň nevynechávejte.

Vánoční trhy ve Vídni se konají na několika místech a ty nejvýznamnější se konají před vídeňskou radnicí. Tyto trhy si nemůže nechat ujít téměř žádný Rakušan, protože se jedná již o takovou tradici. Dále je navštíví velké procento návštěvníků z Evropy a nechybí ani ti z dalších kontinentů. Možná se i vy na ně chystáte.

Vánoční Vídeň

Celá Vídeň je vždy krásně vánočně nasvícena, konají se tam vánoční i předvánoční trhy, nezapomíná se na kulturní program a všude se line vůně z tradičních vánočních pokrmů.

Vánoční trhy u radnice (Rathausplatz) 2023

Trhy u radnice (Christkindlmarkt) jsou největšími vánočními trhy v Rakousku, naleznete tam asi 150 stánků s rozličným zbožím a pochutinami. Stačí jen jmenovat hračky, ozdoby, skleněné zboží, keramiku, doplňky nebo perníčky, pečené kaštany, císařský trhanec, punč a horkou čokoládu. Z bohaté nabídky si opravdu vybere každý.

Tyto vánoční trhy se konají od 11. listopadu do 26. prosince 2023.
Otevírací doba obvykle bývá: neděle - čtvrtek 10:00 - 21:30 a pátek - sobota 10:00 - 22:00, 24.12. je otevřeno od 10:00 jen do 17:00.

Vánoční strom bude slavnostně rozsvícen na začátku trhů a na svém místě bude až do 6. 1. 2024.

Vánoční trhy - zámek Schönbrunn

Další tradiční trhy se konají před zámkem Schönbrunn. V listopadu se tam najdete desítky stánků, kde si vyberete velmi zajímavé věci. Konají se od 18. listopadu do 24. prosince.
Denně bude otevřeno od 10:00 - 21:00 a 24.12. od 10:00 do 16:00.Novoroční trhy na zámku

Před zámkem se také konají novoroční trhy, které začínají 25. 12. a končí 4. 1. 2024. Každý den bude otevřeno od 10:00 do 18:00.

Dále budou po Vídni roztroušeny menší vánoční trhy, které se nachází např. na těchto místech: Spittelberg, Freyung, Maria Theresien-Platz, Karlskirche, Belvedere, Mahlerstrasse, Alserstrasse (Campus) atd. Více informací najdete zde.

Zájezdy do Vídně na trhy

Do Vídně na trhy se můžete dopravit sami autem, autobusem nebo vlakem. Podívejte se na zájezdy se slevou zde na stránku.
Také některé cestovní kanceláře nabízejí jednodenní zájezdy na vánoční trhy a menší prohlídku městem. Takový zájezd pořídíte od pár stovek až do dvou tisíce korun. Záleží podle města, odkud odjíždíte a s jakou CK jedete.

Vánoční trhy ve Vídni určitě stojí za navštívení, čeká tam na vás bohatá nabídka různých produktů a hlavně příjemná atmosféra.


Vaše komentáře


Výborný nápad na dovolenou. Tato destinace je i u našich klientů velice oblíbená, vrací se do tohoto města i několik let po sobě.
Condor.cz, 11. září 2013

Taky se chystáme, ale rádi bychom po vlastní ose autem. Nemáte taky někdo typ na parkování ve Vídni?
lady Irasis, 11. září 2013

Chtěli bychom tam prodávat české nebarvené dřevěné hračky SOLY, ale zatím jsem nenašel nikoho, kdo by nám poradil, jak to tam chodí.
raduz, 23. září 2013

jsou tam otevřené obchody v sobotu ?? prej je zavřeno a je pouze trh
Lol, 21. října 2013

Jasně, že je zavřeno v sobotu i v neděli. To jen u nás je otevřeno o víkendu a svátcích a všichni nakupují jako o život a nebo se jsou jen dívat a mají to jako procházku a zabití nudy! Chci do Rakouska.
Honza, 31. října 2013

V sobotu byva otevreno, v nedeli ne (obchody obecne).Jinak, co je spatneho na tom, ze jsou u nas otevreny obchody o vikendu ci o svatcich? Aspon prodavacky maji vic penez, casto takoveto smeny vyhledavaji.
Billa, 31. října 2013

Billo,Billo,kdyby jste ty prodavačky kloudně zaplatili,tak by vyhledávaly raději rodinnou pohodu a ne rvát směny,aby bylo na výplatní pásce o pár stovek víc.....
Tom, 22. listopadu 2014

za vlak dám max kilo tam i zpět a s CK 2000 :D super kšeft, ne? :D
LUKYN, 6. listopadu 2015

a je to vůbec bezpečné,když hrozí atentáty?
luuca.38, 21. listopadu 2015

Já opravdu nepochopím ten názor, že se mají obchody o víkendu zavřít...v tom případě nevím kdy si my co děláme od pondělka do pátka od 8 do 17 hod, vůbec můžme nakoupit ? Obchodníci si ztěžují ,že neprodávají...nezaměstnaným vyplácíme podpory a ještě o víkendu zavřeme aby si ti co pracují ani nemohli nakoupit....
mili, 22. listopadu 2015

Neděle je den Boží, pracovat se nemá. Den sváteční se má světit! JE TO V DESATERU. Samozřejmě mimo lékařů a sester v nemocnicích, řidičů autobusů, tramvají atd.
OLGA, 26. listopadu 2015

OLGA - tak za prve, ne kazdy je verici, takze nezvatli o desateru. a za druhe, kdyz delali desatero (coz uz nejaky ten patek bude, ze jo), tak tam zadne vyjimky pro ridice, sestry atp. nebyly, takze bud to bude platit i pro ne a nebo smula. pripadne stiznosti by se mely adresovat tomu nejvyssimu, jenz je za desatero zodpovedny.jinak nechapu, co si TY dovolujes omezovat ME v tom, kdy bych smel jit do prace a kdy ne (mne se treba ten priplatek za to hodi)...


mojzis, 26. listopadu 2015

Za komančů bylo otevřeno do šesti a v sobotu do dvanácti,člověk se nalítal jak blbej než něco sehnal,ale žilo se.Nechápu,proč musí být otevřeno i v neděli,když se dá vše pohodlně koupit během týdne a vše potřebné v jednom obchodě.Určitě by většina prodavaček raději trávila víkend jinak.Možná by stálo zato,aby jim zaměstnavatel dal větší hodinový plat a nemusely by to honit svátečními příplatky.
mack, 29. listopadu 2015

ja byla pred 10 lety ve Vidni krasna stoji za to
Densi, 19. prosince 2015

Parkovani ve Vidni,je to slozite?
jirka, 25. prosince 2015

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: