Vánoční trhy v Jihlavě v roce 2023

/media/image/jihlava.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Již v neděli 3. 12. 2023 začíná advent a s ním i ta pravá vánoční atmosféra, kterou všichni máme tak rádi. Advent je charakteristický pečením cukroví, návštěvou trhů, nakupováním dárků a vyráběním dekorací. Zajímá vás, jak to bude letos vypadat s adventem a vánočním jarmarkem v Jihlavě? Tak se na to podívejme.

Rozsvícení stromu

Rozsvícení vánočního stromu letos asi připadne na neděli 3. 12., v tento den totiž začíná advent. Opět se bude jednat o skvělou událost, na kterou byste měli podívat rovněž vy. Zatím nevíme, v kolik hodin přesně bude strom rozsvícen.

👍 Stromeček bude asi rozsvícen 3. prosince na Masarykově náměstí.

Na Masarykově náměstí bude stát krásně nazdobený strom, na který bude radost pohledět. K tomu bude připojen i kulturní program, jenž každého zaujme. Nebude chybět ani tradiční občerstvení, Ježíškova pošta a andělé.

Navíc po celém městě Jihlava najdete vánoční výzdobu, která bude rozsvícena přesně na první adventní neděli.

Kdy se koná jarmark?

Vánoční jarmark začíná 3. prosince hned ráno a skončí až 31. prosince večer. Na náměstí najdete asi tři desítky větších a menších stánků, na jejichž pultu se objeví vánoční zboží (stromky, jmelí, ozdoby, věnce, svíčky, betlémy, hračky, cukroví atd.), koření, sýry atd. a občerstvení (svařák, medovina, langoše, pečené kaštany, trdelníky, bramboráčky atp.). Každý si zajisté vybere něco pro sebe, rodinu nebo blízké k Vánocům.

👍 Adventní jarmark se koná od 3. do 31. prosince.

Samozřejmostí je zajímavý kulturní program, který je sestaven tak, aby se každému líbil.

Na co se můžete těšit?

Na letošní rok ještě program nebyl zveřejněn. Následující akce platí pro předminulý rok.

1. 12. - 16:00 - Gospel Limited, Voxtet, Melodie, Campanula
1. 12. - 16:45 - Rozsvícení vánočního stromu
5. 12. - 16:00 - Kdo ztratil plášť, Hledání spícího havíře
7. 12. - 14:00 - Na bruslích s Hitrádiem Vysočina, 16:00 - Běžkařská odysea
8. 12. - 16:00 - GoodyMoody, The Shots, Bee Band
11. 12. - 18:00 - Česko zpívá koledy
12. 12. - 16:00 - Hledání spícího havíře
13.12. - 14:00 - BOSCH Svařák
14. 12. - 14:00 - Na bruslích s Hitrádiem Vysočina
15. 12. - 16:00 - Kamelot & Roman Horký, Dostavník, Pražce
19. 12. - 16:00 - Hledání spícího havíře
21. 12. - 14:00 - Na bruslích s Hitrádiem Vysočina
22. 12. - 16:00 - Zatrestband

K tomu na pódiu vystoupí místní děti, muzikanti, spolky, sbory, divadla a žáci ZUŠ. Každý den večer od 19 hodin bude připraven Zimní kinematograf.Mikulášský jarmark

Abyste se vaše děti nenudily, je připraven 5. prosince na Masarykově náměstí mikulášský jarmark. Pro děti je nachystán zajímavý program, Mikuláš, čertovské dovádění, ohnivá show, peklo a projíždění Mikuláše v kočáru.

👍 Mikuláš přijede na náměstí 5. prosince.

Na náměstí nebude chybět betlém, zvonička a strom splněných přání. Dále se můžete těšit na plno stromečků, ze kterých se vybere ten nejkrásnější.

Těšíte se na vánoční trhy, které se budou konat v Jihlavě nebo se zajedete podívat na větší trhy do Brna nebo do Prahy?

Užijte si tento jarmark plný tradiční atmosféry. Podívejte se na slavnostní rozsvěcení stromku, zajděte si zabruslit na kluziště a podívejte se na zajímavé kulturní akce.


Vaše komentáře


letošní vánoční trhy 2017 v jihlavě je katasrofa a ostuda. Stánky z 20 jich je 8 otevřených a zbytek je zavřený.ani vánoční koledy není město schopné pustit,přitom od 1 adventu ve všech městech každý den hrajou na náměstí koledy v jihlavě to vypadá jako kdyby někdo zemřel. Takové vánoce radši ani ať nejsou.
ptal jsem se jednoho stánkaře jak to jde a když mi sdělil že za celý den vydělal 500 kč a nájem je 1000kč/1den tak jsem šel do mdlob.není se čemu divit radní asi nemaj cit pro vánoční atmosféru v našem městě.bylo by dobré najít soukromé organizátory a sponzory a udělat normální vánoční pohodu v roce 2018.
kdyby si vzali příklad z brna které má vždy vánoční advent super zajištěný a to nemluvím o kluzišti které mají letos nebylo by prázdné jihlavské náměstí.
pavel, 11. prosince 2017

Rok od roku horší a horší. Na to, že je Jihlava krajské město, tak opravdu slabota. A k tomu ještě nepřizpůsobivý , co dělají jen bordel, skáčou po sochách z ledu a řvou. Opravdu vyloženě šíří vánoční atmosféru. Plno stánků zavřených a stejně nic pořádného. Program žádný. Stánky by mohli být snad po celém náměstí, je dost velké.Příště teda jinam. Město, dělejte s tím něco!
Miki, 21. prosince 2022

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: