Vánoční trhy v Jihlavě v roce 2020

/media/image/jihlava.jpg


Již brzo v neděli 29. 11. 2020 začíná advent a s ním i ta pravá vánoční atmosféra, kterou všichni máme tak rádi. Advent je charakteristický pečením cukroví, návštěvou trhů, nakupováním dárků a vyráběním dekorací. Zajímá vás, jak to bude letos vypadat s adventem a vánočním jarmarkem v Jihlavě? Tak se na to podívejme.

Kvůli koronaviru (Covid-19) se letos jarmark nebude konat, stejně jako nebude slavnostní rozsvěcení stromku nebo otevření kluziště. Pokud by se situace zlepšila, mohlo by se na náměstí objevit několik stánků.

Rozsvícení stromu

Rozsvícení vánočního stromu letos připadne na neděli 29. 11., v tento den totiž začíná advent. Opět se bude jednat o skvělou událost, na kterou byste měli podívat rovněž vy. Zatím nevíme, v kolik hodin přesně bude strom rozsvícen.

👍 Stromeček bude rozsvícen 29. listopadu na Masarykově náměstí.

Na Masarykově náměstí bude stát krásně nazdobený strom, na který bude radost pohledět. K tomu bude připojen i kulturní program, jenž každého zaujme. Nebude chybět ani tradiční občerstvení, Ježíškova pošta a andělé.

Navíc po celém městě Jihlava najdete vánoční výzdobu, která bude rozsvícena přesně na první adventní neděli.

Kdy se koná jarmark?

Vánoční jarmark začíná 29. listopadu 2020 hned ráno a skončí až 22. prosince večer. Na náměstí najdete asi tři desítky větších a menších stánků, na jejichž pultu se objeví vánoční zboží (stromky, jmelí, ozdoby, věnce, svíčky, betlémy, hračky, cukroví atd.), koření, sýry atd. a občerstvení (svařák, medovina, langoše, pečené kaštany, trdelníky, bramboráčky atp.). Každý si zajisté vybere něco pro sebe, rodinu nebo blízké k Vánocům.

👍 Adventní jarmark se koná od 29. listopadu do 22. prosince.


Samozřejmostí je zajímavý kulturní program, který je sestaven tak, aby se každému líbil.

Na co se můžete těšit?

Na letošní rok ještě program nebyl zveřejněn. Následující akce platí pro minulý rok.

1. 12. - 16:00 - Gospel Limited, Voxtet, Melodie, Campanula
1. 12. - 16:45 - Rozsvícení vánočního stromu
5. 12. - 16:00 - Kdo ztratil plášť, Hledání spícího havíře
7. 12. - 14:00 - Na bruslích s Hitrádiem Vysočina, 16:00 - Běžkařská odysea
8. 12. - 16:00 - GoodyMoody, The Shots, Bee Band
11. 12. - 18:00 - Česko zpívá koledy
12. 12. - 16:00 - Hledání spícího havíře
13.12. - 14:00 - BOSCH Svařák
14. 12. - 14:00 - Na bruslích s Hitrádiem Vysočina
15. 12. - 16:00 - Kamelot & Roman Horký, Dostavník, Pražce
19. 12. - 16:00 - Hledání spícího havíře
21. 12. - 14:00 - Na bruslích s Hitrádiem Vysočina
22. 12. - 16:00 - Zatrestband

K tomu se na pódiu představí místní děti, muzikanti, spolky, sbory, divadla a žáci ZUŠ. Každý den večer od 19 hodin bude připraven Zimní kinematograf.Mikulášský jarmark

Abyste se vaše děti nenudily, je připraven 5. prosince na Masarykově náměstí mikulášský jarmark. Pro děti je nachystán zajímavý program, Mikuláš, čertovské dovádění, ohnivá show, peklo a projíždění Mikuláše v kočáru.

👍 Mikuláš přijede na náměstí 5. prosince.

Na náměstí nebude chybět betlém, zvonička a strom splněných přání. Dále se můžete těšit na plno stromečků, ze kterých se vybere ten nejkrásnější.

Těšíte se na vánoční trhy, které se budou konat v Jihlavě nebo se zajedete podívat na větší trhy do Brna nebo do Prahy?Vaše komentáře


letošní vánoční trhy 2017 v jihlavě je katasrofa a ostuda. Stánky z 20 jich je 8 otevřených a zbytek je zavřený.ani vánoční koledy není město schopné pustit,přitom od 1 adventu ve všech městech každý den hrajou na náměstí koledy v jihlavě to vypadá jako kdyby někdo zemřel. Takové vánoce radši ani ať nejsou.
ptal jsem se jednoho stánkaře jak to jde a když mi sdělil že za celý den vydělal 500 kč a nájem je 1000kč/1den tak jsem šel do mdlob.není se čemu divit radní asi nemaj cit pro vánoční atmosféru v našem městě.bylo by dobré najít soukromé organizátory a sponzory a udělat normální vánoční pohodu v roce 2018.
kdyby si vzali příklad z brna které má vždy vánoční advent super zajištěný a to nemluvím o kluzišti které mají letos nebylo by prázdné jihlavské náměstí.
pavel, 11. prosince 2017

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: