Vánoční trhy v Jihlavě

/media/image/jihlava.jpg


Za pár dní v neděli 27.11. začíná advent a s ním i ta pravá vánoční atmosféra, kterou všichni máme tak rádi. Advent je charakteristický pečením cukroví, návštěvou trhů, nakupováním dárků a vyráběním dekorací. Zajímá vás, jak to bude letos vypadat s adventem a vánočním jarmarkem v Jihlavě? Tak se na to podívejme.

Rozsvícení vánočního stromu letos připadne na neděli 27.11. - tedy v den, kdy začne advent a čas je 16:45. Na náměstí bude stát krásně nazdobený strom, na který bude radost pohledět. K tomu bude připojen i kulturní program, který každého zaujme. Nebude chybět ani tradiční občerstvení, Ježíškova pošta a andělé.

Navíc po celém městě Jihlava najdete vánoční výzdobu, která bude rozsvícena přesně na první adventní neděli.

Kdy se koná jarmark?

Vánoční jarmark začíná 9. prosince v hned ráno a skončí až 23. prosince večer. Na náměstí najdete asi tři desítky větších a menších stánků, na jejichž pultu se objeví vánoční zboží (stromky, jmelí, ozdoby, věnce, svíčky, betlémy, hračky, cukroví atd.), koření, sýry atd. a občerstvení (svařák, medovina, langoše, pečené kaštany, trdelníky, bramboráčky atp.). Každý si zajisté vybere něco pro sebe, rodinu nebo blízké k Vánocům.

Letos je rovněž připraven velmi zajímavý program a jarmark bude probíhat v novém kabátku. Zajděte se podívat, jak bude vypadat.

Mikulášský jarmark

Abyste se vy a hlavně vaše děti nenudily, tak je připraven na Masarykově náměstí mikulášský jarmark. Pro děti je nachystán zajímavý program, Mikuláš a další akce.

Prodej na trzích

Chcete-li prodávat na trzích, zjistěte si více informací u provozovatele, kterým je firma Služby města Jihlava s.r.o. nebo se zeptejte v informačním centru. Zajisté vám sdělí víc informací k této akci.

Těšíte se na vánoční trhy, které se budou konat v Jihlavě nebo se zajedete podívat na větší trhy do Brna nebo do Prahy?
Vaše komentáře


Napište, co si o tom myslíte


Jméno: