Vánoční trhy v Karlových Varech 2018

/media/image/karlovyvary.jpg


Advent a Vánoce se velmi rychle blíží a již za chvíli začne opět krásné období, během kterého můžeme navštívit vánoční trhy, užít si skvělou atmosféru a také nakoupit vánoční dárky pro naše milované. V televizi, na internetu i venku všude bude zase oblíbená atmosféra, která nás potěší. Chcete ale vědět, jak to bude přesně vypadat v Karlových Varech? Podívejte se na podrobnosti, ať víte, kdy se rozsvítí strom nebo kdy začnou trhy.

Letos se karlovarské trhy konají opět ve Smetanových sadech před Alžbětinými lázněmi.

Slavnostní rozsvícení stromu

V neděli 2. prosince se můžete těšit na bohatý kulturní program, poslechněte si dětské sbory, podívejte se na taneční vystoupení atd. Na první adventní neděli, která je právě 2. prosince, je taktéž připraveno rozsvícení vánočního stromu a první adventní svíce v 17:45. Letos bude strom umístěn u vstupu do Smetanových sadů u hlavní pošty.


Do konce listopadu se bude hledat strom, který by byl vhodný pro tuto prestižní událost. Mělo se jednat o smrk vysoký okolo 20 metrů s výborným vzhledem. Minulý rok náměstí ozdobil stříbrný smrk starý asi 40 let.

Vánoční trhy

Letošní vánoční trhy se budou konat od 1. prosince do 6. ledna 2019 ve Smetanových sadech u Alžbětiných lázní. Začínají den před adventem a rozsvícením stromu.

Provozní doba je v pracovní dny od 10:00 do 18:00 hod., o víkendech od 10:00 do 19:00 hod., odpoledne můžete očekávat zajímavý doprovodný program.

Nebudou však chybět stánky s vybraným sortimentem, atrakce a kluziště pro děti, živý betlém, tvořivá dílna, ohniště, bohatý kulturní program a další. Na koho se můžete těšit ze známých umělců, nebylo ještě zveřejněno.

Mezi další novinku, která se poprvé objevila minulý rok, patří i keramické hrníčky s vánočními motivy a logem města, ve kterých si budete moct dát něco k zahřátí. Zajímavostí je, že hrnečky předminulý rok zavedli i na trzích v Brně.

Na stáncích nakoupíte vánoční sortiment, občerstvení, dárky nebo originální zboží. Určitě si něco zajímavého z trhů koupíte, ať už pro sebe, nebo pro někoho blízkého.

Z velmi bohatého programu vybíráme loutkové divadlo, vystoupení pěveckých sborů, vánoční program základních a uměleckých škol, taneční vystoupení nebo vánoční zpívání. Samozřejmě, že tato ukázka není všechno, co na trzích uvidíte nebo uslyšíte.

Ze známých osobností a skupin se letos ve Varech zastaví Eliška Rusková, Anna Tereza Mašková, Kateřina Brožová, David Deyl, František Nedvěd či skupina Hodiny.

Těšíte se na trhy, které připravilo město Karlovy Vary?


Vaše komentáře


Karlovarské trhy jsou ostudou pro město jediné věhlasné vánoční trhy , které byly k něčemu byly u Thermalu, doporučil bych je radějí nekonat,
Luboš, 29. listopadu 2018

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: