Vánoční trhy v Karlových Varech

/media/image/karlovyvary.jpg


Advent a Vánoce se velmi rychle blíží a již za chvíli začne opět krásné období, během kterého můžeme navštívit vánoční trhy, užít si skvělou atmosféru a také nakoupit vánoční dárky pro naše milované. V televizi, na internetu i venku všude bude zase oblíbená atmosféra, která nás potěší. Chcete ale vědět, jak to bude přesně vypadat v Karlových Varech? Podívejte se na podrobnosti, ať víte, kdy se rozsvítí strom nebo kdy vlastně začnou karlovarské trhy.

Rozsvícení vánočního stromu letos bude virtuální a můžete ho sledovat 29. listopadu od 18. hodin na Facebooku města. Nepůjde o živé vysílání, v tu dobu už bude svítit.

Kdy bude slavnostní rozsvícení stromu?

✅ V neděli 29. listopadu je připraveno rozsvícení vánočního stromu v 18:00 na Facebooku města. Letos bude strom umístěn před hotelem Thermal. Tentokrát se můžete těšit na krásný a vysoký smrk, který městu darovala paní Míčková.

👍 Strom bude rozsvícen 29. listopadu 2020.

Dále blízko stromu bude postaven kolotoč, dřevěný betlém a další atrakce.

✅ Letos nás opět čeká zajímavá změna. Jarmark se bude konat na jiném místě, bude jezdit vánoční vláček středem města.

Kvůli aktuální situaci se mohou některé akce omezit.


Kdy budou vánoční trhy?

✅ Letošní vánoční trhy se budou konat asi v prosinci 2020. Najdete je na Mlýnské kolonádě, kde bude nejen pódium a doprovodný program, ale také samotné trhy. Od hotelu Pupp k hotelu Thermal bude trasa tradičně nazdobena a obklopena stánky. Trhy začínají den před adventem a rozsvícením stromu.

👍 Tato akce se koná asi v prosinci.

Přibližná provozní doba je v pracovní dny od 10:00 do 18:00 hod., o víkendech od 10:00 do 19:00 hod..

Nebudou chybět stánky s vybraným sortimentem, atrakce a kluziště pro děti, betlém, tvořivá dílna, fotokoutek a další.

Letos to bude bez doprovodných hudebních vystoupení.

Mezi další novinku, která se objevila teprve nedávno, patří i keramické hrníčky s vánočními motivy a logem města, ve kterých si budete moct dát něco k zahřátí. Zajímavostí je, že hrnečky nedávno zavedli rovněž na trzích v Brně.Na stáncích nakoupíte vánoční sortiment, občerstvení, dárky nebo originální zboží. Určitě si něco zajímavého z trhů koupíte, ať už pro sebe, nebo pro někoho blízkého.

Z velmi bohatého programu vybíráme loutkové divadlo, vystoupení pěveckých sborů, vánoční program základních a uměleckých škol, taneční vystoupení nebo vánoční zpívání. Samozřejmě, že tato ukázka není všechno, co na trzích uvidíte nebo uslyšíte.

Ze známých osobností a skupin se minulý rok ve Varech zastavila Eliška Rusková, Anna Tereza Mašková, Kateřina Brožová, David Deyl, František Nedvěd či skupina Hodiny. Zatím nebylo zveřejněno, na koho se můžete těšit letos. Na nikoho.

Těšíte se na trhy, které připravilo město Karlovy Vary?Vaše komentáře


Karlovarské trhy jsou ostudou pro město jediné věhlasné vánoční trhy , které byly k něčemu byly u Thermalu, doporučil bych je radějí nekonat,
Luboš, 29. listopadu 2018

Pravda, jako většina karlovaráků mám názor, že naše trhy stojí poslední roky převážně za starou belu...
Alča, 25. listopadu 2019

Letošní trhy se jeví jako velice povedené s řadou kulturního vyžití. Velice dlouhá trasa. Za mě palec nahoru
Jr, 9. prosince 2019

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: