Vánoční trhy v Karlových Varech

/media/image/karlovyvary.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Advent a Vánoce se velmi rychle blíží a již za chvíli začne opět krásné období, během kterého můžeme navštívit vánoční trhy, užít si skvělou atmosféru a také nakoupit vánoční dárky pro naše milované. V televizi, na internetu i venku všude bude zase oblíbená atmosféra, která nás potěší. Chcete ale vědět, jak to bude přesně vypadat v Karlových Varech? Podívejte se na podrobnosti, ať víte, kdy se rozsvítí strom nebo kdy vlastně začnou karlovarské trhy.

Kdy bude slavnostní rozsvícení stromu?

✅ V neděli 3. prosince pravděpodobně bude připraveno rozsvícení vánočního stromu. Jak to bude letos probíhat, zatím nebylo zveřejněno. Minulý rok probíhalo rozsvícení vánočního stromu před hotelem Thermal virtuálně na Facebooku města. Nešlo o živé vysílání, byl to jen záznam.

👍 Strom bude rozsvícen asi 3. prosince 2023.

Dále blízko stromu bude postaven kolotoč, dřevěný betlém a další atrakce.

✅ Letos se jarmark se bude konat na krásném místě a možná bude jezdit středem města vánoční vláček.

Kdy budou vánoční trhy?

✅ Letošní vánoční trhy se budou konat od 2. do 26. prosince. Najdete je na Mlýnské kolonádě, kde bude postaveno zhruba 19 stánků a ve Dvořákových sadech zhruba s 5 stánky.

Trhy začínají den před adventem a rozsvícením stromu. Všechno bude tradičně nazdobeno a sváteční nálada může začít v plném proudu.

👍 Tato akce se koná od 2. do 26. prosince 2023.

Přibližná provozní doba je v pracovní dny od 10:00 do 20:00 hod.

Nebudou chybět stánky s vybraným sortimentem, atrakce a kluziště pro děti, betlém, tvořivá dílna, fotokoutek a další.

Mezi další novinku, která se objevila teprve nedávno, patří i keramické hrníčky s vánočními motivy a logem města, ve kterých si budete moct dát něco k zahřátí. Zajímavostí je, že hrnečky nedávno zavedli rovněž na trzích v Brně.Na stáncích nakoupíte vánoční sortiment, občerstvení, dárky nebo originální zboží. Určitě si něco zajímavého z trhů koupíte, ať už pro sebe, nebo pro někoho blízkého.

Z velmi bohatého programu vybíráme loutkové divadlo, vystoupení pěveckých sborů, vánoční program základních a uměleckých škol, taneční vystoupení nebo vánoční zpívání. Samozřejmě, že tato ukázka není všechno, co na trzích uvidíte nebo uslyšíte.

Ze známých osobností a skupin se v minulých letech ve Varech zastavila Eliška Rusková, Anna Tereza Mašková, Kateřina Brožová, David Deyl či skupina Hodiny. Zatím nebylo zveřejněno, na koho se můžete těšit letos.

Užijte si tuto krásnou akci, již můžete navštívit celých 24 dní.

Těšíte se na trhy, které připravilo město Karlovy Vary?


Vaše komentáře


Karlovarské trhy jsou ostudou pro město jediné věhlasné vánoční trhy , které byly k něčemu byly u Thermalu, doporučil bych je radějí nekonat,
Luboš, 29. listopadu 2018

Pravda, jako většina karlovaráků mám názor, že naše trhy stojí poslední roky převážně za starou belu...
Alča, 25. listopadu 2019

Letošní trhy se jeví jako velice povedené s řadou kulturního vyžití. Velice dlouhá trasa. Za mě palec nahoru
Jr, 9. prosince 2019

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: