Vánoční trhy v Karlových Varech

/media/image/karlovyvary.jpg


Advent a Vánoce se velmi rychle blíží a již za chvíli začne opět krásné období, během kterého můžeme navštívit vánoční trhy, užít si skvělou atmosféru a také nakoupit vánoční dárky pro naše milované. V televizi, na internetu i venku všude bude zase oblíbená atmosféra, která nás potěší. Chcete ale vědět, jak to bude přesně vypadat v Karlových Varech? Podívejte se na podrobnosti, ať víte, kdy se rozsvítí strom nebo kdy začnou trhy.

Letos se karlovarské trhy konají nově ve Smetanových sadech a před Alžbětinými lázněmi. Magistrát sice vyhlásil anketu, kde mohli hlasovat lidé o místě konání trhů, avšak radní si sami rozhodli o Smetanových sadech a ignorovali volbu lidí.

Slavnostní rozsvícení stromu

V neděli 3. prosince se můžete těšit na bohatý kulturní program, poslechněte si dětské sbory, podívejte se na taneční vystoupení atd. Na první adventní neděli, která je právě 3. prosince, je taktéž připraveno rozsvícení vánočního stromu a první adventní svíce v 17:45 a 18:00. Letos bude strom nově umístěn u vstupu do Smetanových sadů u hlavní pošty.


Do konce listopadu se hledal strom, který by byl vhodný pro tuto prestižní událost. Mělo se jednat o smrk vysoký okolo 20 metrů s výborným vzhledem. Strom se již našel - náměstí ozdobí stříbrný smrk, který je starý asi 40 let.

Vánoční trhy

Letošní vánoční trhy se budou konat od 2. prosince do 7. ledna ve Smetanových sadech u Alžbětiných lázní. Začínají den před adventem a rozsvícením stromu.

Nebudou však chybět stánky s vybraným sortimentem, atrakce a kluziště pro děti, živý betlém, dílna, ohniště, bohatý kulturní program a další. Na koho se můžete těšit ze známých umělců, nebylo ještě zveřejněno.

Mezi další novinku patří i keramické hrníčky s vánočními motivy a logem města, ve kterých si budete moct dát něco k zahřátí. Zajímavostí je, že hrnečky minulý rok zavedli i na trzích v Brně.

Na stáncích nakoupíte vánoční sortiment, občerstvení, dárky nebo originální zboží. Určitě si něco zajímavého z trhů koupíte, ať už pro sebe nebo pro někoho blízkého.

Z velmi bohatého programu vybíráme loutkové divadlo, vystoupení pěveckých sborů, vánoční program základních a uměleckých škol, taneční vystoupení nebo vánoční zpívání. Samozřejmě, že tato ukázka není všechno, co na trzích uvidíte nebo uslyšíte.

Ze známých osobností a skupin se ve Varech zastaví Kate Matl, Václav Noid Bárta, Václav Upír Krejčí, Maxíci, Jitka Boho, Yo Yo Band, Pavel Callta, Daniel Hůlka, Debbi a Leona Machálková.

Těšíte se na trhy, které připravilo město Karlovy Vary?
Vaše komentáře


Napište, co si o tom myslíte


Jméno: