Mikuláš, čert a anděl 2017

/media/image/mikulas.png


S příjemným zimním obdobím nás čeká kromě příprav na Vánoce i jedna další milá povinnost, při které by se měly odměnit nebo potrestat děti podle toho, jak se celý rok chovaly. Ano, v prosinci přijde Mikuláš s čertem a andělem, který přinese balíček plný dobrot nebo naopak plný brambor a čert děti symbolicky potrestá.

Kdy bude Mikuláš 2017?

V letošním roce se slaví Mikuláš ve středu 6.12.2017. Za dětmi většinou chodí již den předem - večer 5.12.2017, to záleží ale vždy na zvyklostech. Často objednaný Mikuláš, čert a anděl donese dětem mikulášskou nadílku s ovocem, sladkostmi, pokud byly hodné nebo symbolicky brambory a uhlí pro malé zlobivce. Pokud Mikuláše neobjednáte, můžete dát v noci balíček k oknu či posteli.


Kde potkáte tuto trojici?

Dá se říct, že je potkáte téměř všude na každém kroku buď už o víkendu nebo v úterý odpoledne či večer. Mikuláše nemusíte slavit jen doma, ale můžete se podívat na různé mikulášské akce, které se konají v rámci vánočních trhů, kulturních domech a školkách. Každé dítko si tak může Mikuláše užít rovnou několikrát. Samozřejmostí je recitování básničky, které by si děti měly již dopředu připravit. Na zajímavé básničky se můžete podívat sem na stránku.

Kde můžete najít Mikuláše?

Často jsou vyvěšeny různé inzeráty u obchodů, zastávek, škol nebo reklamních sloupů, že někdo nabízí Mikuláše. Studenti či dospělí se převléknou za Mikuláše a čerta a přijdou za dětmi. Tak se jim klidně ozvěte, ale pořádně se domluvte na podmínkách a dávejte pozor na různé podvodníky, ať vás neoberou o peníze a nadílku. Často tato služba stojí pár stovek nebo i jen panáka.

Mikuláš není jen o trestání a odměňování dětí, ale také se jedná o přípravu na Vánoce, proto je nadílka spíše menší. Až na Vánoce se dávají pod stromeček větší dárky a celkově se jedná o větší svátek než u Mikuláše.
Vaše komentáře


muzete prijit
monika, 5. prosinec 2014

aha, takže už zítra jo?
wtf, 4. prosinec 2015

Ne

Asea, 3. prosinec 2016

aha to je zítra ??????????
kristynka, 5. prosinec 2016

Hloupé,jen zastrašování dětí a ponižování,když neřekneš básničku dostaneš uhlí no pěkná blbost a hlavně žádné dìtě nezlobí to si myslí dospělí když neskáčou podle nich,pak se divěj že se počůrávaj
Šárka, 3. prosinec 2017

@Šárka
a někdo ti to cpe? asi se pomočuješ ještě teď
šárka je kr*va, 4. prosinec 2017

To je za dva dny.
Linda, 4. prosinec 2017

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: