Mikuláš, čert a anděl 2021

/media/image/mikulas.png


S příjemným zimním obdobím nás čeká kromě příprav na Vánoce i jedna další milá povinnost, při které by se měly odměnit nebo potrestat děti podle toho, jak se celý rok chovaly. Ano, v prosinci přijde Mikuláš s čertem a andělem, který přinese balíček plný dobrot nebo naopak plný brambor a čert děti symbolicky potrestá.

Některé děti se na Mikuláše těší, jiné bojí, protože vědí, že přes rok nebyly moc hodné. Ať je to tak, nebo tak, mohou si Mikuláše dokonale užít doma, ve školce, škole nebo na náměstí nebo jiné akci. Slavná trojice přijde již v prosinci.

Kdy bude Mikuláš 2021?

V letošním roce se slaví Mikuláš v pondělí 6. 12. 2021. Za dětmi chodí většinou již den předem - večer 5. 12. 2021, to záleží ale vždy na zvyklostech. Pokud si jej objednáte domů, donese Mikuláš, čert a anděl dětem domluvenou mikulášskou nadílku s ovocem, sladkostmi, pokud byly hodné nebo symbolicky brambory a uhlí pro malé zlobivce. Pokud Mikuláše neobjednáte, můžete dát v noci balíček k oknu či posteli, jelikož k dětem přišel, když spaly.


Kde potkáte tuto trojici?

Dá se říct, že je potkáte téměř všude na každém kroku buď už v sobotu, nebo v neděli odpoledne či večer. Vždy záleží na tom, na jaké datum vychází. Letos je to neděle, proto většina akcí se bude konat v sobotu. Na druhou stranu do školky nebo školy může přijít už v pátek nebo až v pondělí.

Můžete se podívat na různé mikulášské akce, které se konají v rámci vánočních trhů, kulturních domech a školkách. Každé dítko si tak může Mikuláše užít rovnou několikrát. Samozřejmostí je recitování básničky, které by si děti měly již dopředu připravit. Na zajímavé básničky se můžete podívat sem na stránku. Nebo si je mohou oslavit jen doma, kde jim někdo podstrčí balíček.

Co mít v mikulášském balíčku?

V obchodech můžete koupit připravený balíček, ve kterém najdete mnoho sladkých pamlsků - čokoláda, figurky, tyčinky atd. Některé jsou menší, některé větší. Můžete si však sestavit i vlastní nadílku, do které dáte například ovoce, figurky, perník, bonbóny, kinder vajíčko, cukroví, medové perníčky, sušené ovoce atd. Záleží, zda ho chcete mít spíše sladký, zdravý nebo podle toho, co mají vaše děti rády.

Zlobivým dětem můžete dát do balíčku jen brambory, ale pravděpodobně se vám za takovou nadílku odmění pláčem a jekotem. Pokud jim budete chtít opravdu nadělit brambory, schovejte do zálohy i nějaké sladké dobrůtky.Kde můžete najít nebo objednat Mikuláše?

Koncem listopadu si můžete všimnout různých nabídek a inzerátů, ve kterých se někdo nabízí, že přijde jako Mikuláš. Inzeráty najdete u obchodů, zastávek, škol, reklamních sloupů atp. Většinou je to tak, že se studenti či dospělí se převléknou za Mikuláše a čerta a přijdou za dětmi.

Můžete se s nimi domluvit na podmínkách, zaplacení nějaké menší částky a předání balíčku pro děti. Většinou stojí takováto služba pár stovek, někteří přijdou jen za panáka nebo ze známosti. Záleží vždy na oblasti a na nabídce.

Dávejte si pozor na různé podvodníky, kteří slíbí, že přijdou, dostanou zaplaceno nebo i předem nadílku pro děti. Balíček pro děti je nejlepší předat těsně předtím (např. před dveřmi), než přijdou za dětmi. Aspoň je uvidíte a nepřijdete jak o peníze, tak i o balíčky).

Mikuláš není jen o trestání a odměňování dětí, ale také se jedná o přípravu na Vánoce, proto je nadílka spíše menší. Až na Vánoce se dávají pod stromeček větší dárky a celkově se jedná o větší svátek než u Mikuláše.Vaše komentáře


muzete prijit
monika, 5. prosince 2014

aha, takže už zítra jo?
wtf, 4. prosince 2015

Ne

Asea, 3. prosince 2016

aha to je zítra ??????????
kristynka, 5. prosince 2016

Hloupé,jen zastrašování dětí a ponižování,když neřekneš básničku dostaneš uhlí no pěkná blbost a hlavně žádné dìtě nezlobí to si myslí dospělí když neskáčou podle nich,pak se divěj že se počůrávaj
Šárka, 3. prosince 2017

@Šárka
a někdo ti to cpe? asi se pomočuješ ještě teď
šárka je kr*va, 4. prosince 2017

To je za dva dny.
Linda, 4. prosince 2017

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: