Vánoční trhy Bratislava v roce 2024

/media/image/bratislava.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Čas Vánoc se blíží a možná se chystáte podívat na trhy, které se konají v sousedních státech. U našich východních sousedů na Slovensku v Bratislavě probíhají také velmi krásné vánoční trhy s příjemnou atmosférou, dobrým občerstvením, tradičními ozdobami a zajímavými dárky. Zjistěte více podrobnosti níže.

✅ Vánoční trhy ve Starém Městě

Vánoční trhy v Bratislavě se budou konat na Hlavním a Františkánském náměstí od čtvrtka 23. 11. do soboty 23. 12. 2023. Každý den bude na trzích otevřeno od 10:00 do 22:00 hodin, výjimkou bude jen první den, který možná začne později kvůli rozsvícení stromu.

👍 Tato adventní akce se koná od 23. listopadu do 23. prosince.

Na trzích můžete koupit výborné občerstvení, stačí pouze jmenovat klobásy, pečeni, lokše, langoše, placky, zelňačku, punč, grog, víno, pečivo, med, medovník, koláče, trdelník, oplatky atd.

Dále zde zakoupíte tradiční výrobky ze dřeva, dekorační předměty, včelí vosk, dárky, nejrůznější ozdoby na stromek a domů, hračky a mnoho dalšího.

Celé trhy budou doplněny velmi zajímavým kulturním programem. Na pódiu vystoupí umělci z celého Slovenska.

Rozsvícení vánočního stromu

V Bratislavě bude rozsvícen vánoční strom asi hned 23. 11. 2023, což je první den trhů. Strom bude rozsvícen na Hlavním náměstí někdy pozdě odpoledne. Opět se bude jednat o krásnou akci, kterou pro všechny návštěvníky připravila Bratislava. Nezapomene se ani na tradiční doprovodný program.

👍 Stromeček bude rozsvícen asi 23. listopadu.✅ Trhy na výstavišti Incheba

Rovněž na výstavišti Incheba Expo Bratislava se konají Dny Vánoc (Dni Vianoc) od 1. 12. do 17. 12. 2023. Letos se jedná již o již třiatřicátý ročník, který určitě stojí za navštívení. Na trzích naleznete velké množství vystavovatelů (minulý rok jich bylo cca 300), kteří vám nabídnou mnoho zajímavého vánočního (dekorace, sklo, dárky, keramika, ozdoby atd.) i nevánočního (šperky, bižuterie, knihy, elektronika, oblečení atp.) zboží.

👍 Na výstavišti se akce koná od 1. do 17. prosince.

Tentokrát se budou konat rovněž handmade víkendy, kde drobní prodejci nabídnou své výrobky. Rovněž můžete ochutnat tradiční speciality i novinky, které představí prodejci.

Otevírací doba je v po - čt 11:00 - 19:00, pá a so od 10:00 do 20:00, v ne od 10:00 do 19:00 hodin.

Chystáte se navštívit vánoční trhy v Bratislavě?


Vaše komentáře


Krásný zážitek s bratislavy z adventu a tech dobrot,pojedeme zase moc se nam libi.
cervik, 6. prosince 2013

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: