Vánoční trhy Plzeň 2019

/media/image/plzen.jpg


Již za chvíli tady budeme mít oblíbené vánoční období plné skvělé atmosféry, voňavých perníčků, trhů, nakupování dárků i úklidu. Podívejte se, jaké budou vánoční trhy v Plzni.

Tak jako každý rok, tak i letos se budou konat vánoční trhy na náměstí Republiky. Plzeňské trhy začínají již 23.11.2019 a skončí den před Štědrým dnem 23.12.2019. Celý měsíc si tak můžete užít výbornou atmosféru nejen na náměstí, ale i v jeho okolí.

Na trzích můžete koupit zajímavé dárky pro své blízké, ozdoby nejen na stromeček, perníčky, keramiku, hračky, také něco k pité jako svařené víno či punč a k občerstvení trdelníky, bramboráky nebo klobásy. Samozřejmě zde najdete mnoho dalších zajímavých věcí ke koupení. Dále se podívejte na ukázku tradičních řemesel, živý betlém a na bohatý kulturní program.


Kdy bude rozsvícen strom?

Letos bude vánoční strom rozsvícen na první adventní neděli, což vychází na 1. prosince. Tato slavnostní akce proběhne, někdy po setmění. Akce bude doprovázena kulturním programem. Letos začíná advent celkem pozdě a to 1. prosince. To ovšem nic nemění na faktu, že krásný a vysoký jehličnan přes celé toto období ozdobí náměstí.

Minulý rok byl vybrán strom, jenž měří 20 metrů, ale byl zkrácen na obvyklých 14 metrů. Byl ozdoben krásnými světýlky, která se postarají o nádhernou podívanou. Uvidíme, jaký strom bude vybrán letos.

Po celou dobu můžete zhlédnout zajímavý kulturní program, kdy na pódiu vystoupí řada interpretů, skupin, škol a školek. Na plzeňských trzích se rozhodně nebudete nudit. Nebude chybět ani program pro děti.

Vánoční svátky si letos dokonale užijte nejen ve městě Plzeň, nezapomeňte na vánoční pečení, dobrou náladu a na nakupování dárků.

Podívejte se také na trhy do Kladna nebo Prahy.


Vaše komentáře


Kdy bude na namesti vanocni stromek dekuji
brikita sugarova, 29. října 2014

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: