Vánoční strom Praha

/media/image/vanocnistromvpraze.jpg


Neskutečným tempem se zase blíží Vánoce. Čeká nás skvělý advent, nákupy dárků, návštěva trhů, trocha domácího úklidu i pečení cukroví, jak je tomu každý rok. Zajisté se na všechny tyto činnosti těšíte, protože bez nich by se nejednalo o pravé svátky.

Největší vánoční trhy v Česku se konají v Praze na Staroměstském náměstí. Opět se bude jednat o krásné trhy, které stojí za navštívení, pokud jste z blízkého okolí i dálky. Letos jsou trhy naplánovány již od poslední soboty v listopadu a to od 26.11. a skončí až 6.1.2017.

Kdy bude rozsvícen strom?

Adventní trhy zahájí slavnostní rozsvícení vánočního stromu, který rozsvítí primátorka Prahy. Strom bude umístěn na Staroměstském náměstí před koncem listopadu, následně bude nazdoben a poté rozsvícen i s tradiční světelnou show.
Letos bude vánoční strom rozsvícen v sobotu 26.11.2016 a to každou hodinu od 17:30 do 20:30. Doprovodný program a zahájení trhů je samozřejmostí.

Letos soutěž nebyla vypsána, proto byl vybrán favorit z minulého roku.

Stromeček na trhy byl letos již vybrán a pochází z Pecky, která se nachází v okrese Jičín. Jedná se o 31metrový smrk ztepilý, který rostl na pozemku rodiny Wolfových. František Wolf jej přihlásil do soutěže již minulý rok, ale byl vybrán jiný strom. Chtěl, aby dělal radost všem návštěvníkům, ale tohoto okamžiku se nedožil.

Hledání vhodného stromu na trhy

Tak jako v minulých letech, tak i letos se hledal vhodný strom na náměstí. Mezi hlavní požadavky patří, aby byl strom (nejlépe smrk) zdravý a bezchybný s výškou 23 - 25 metrů a aby byl dostupný pro těžkou techniku při kácení. Odměna za vítězný tip je stanovena na deset tisíc korun.

Tipy se mohou posílat do konce srpna společnosti Taiko. Do 1. října se vybere vhodný strom, který se o pár dní pokácí, převeze na náměstí, postaví, nazdobí a v sobotu pak slavnostně rozsvítí. Vítěz bude vyhlášen v říjnu. Až bude znám vítězný strom, napíšeme tady bližší informace.

Do hledání stromu pro Prahu se můžete zapojit i vy! Minulý rok se vybíralo pouze ze 20 tipů, takže byla pro tipující velmi vysoká šance na výhru.

Více podrobností k trhům v Praze se dozvíte tady na stránce.

Těšíte se na tuto oblíbenou akci, která patří k pražským trhům?
Vaše komentáře


rosvicujem s vámi dluhonice-přerov olomoucký kraj
petr svestka, 29. listopad 2013

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: