Trhy v Českých Budějovicích

/media/image/ceskebudejovice.jpg


Už nám začíná být venku pomaloučku zima, což značí, že se opět blíží kouzelné Vánoce. Každý rok nás tyto svátky mile potěší. Čeká nás příjemná tradiční atmosféra, kterou zlepšuje návštěva vánočních trhů, pečení cukroví i nakupování dárků.

K tomu se nezapomíná ani na oblíbenou výzdobu domovů a na příchod Mikuláše. Navíc je připravena skvělá akce, která se nazývá Budějovický advent 2020 a pořádá ji město České Budějovice s agenturou Art4promotion.

Kvůli stavu s koronavirem (covid-19) do města nepřiletí anděl, nebude rozsvícení stromku, prodej ve stáncích, zvonkový průvod, tvůrčí dílny, ulička, novoroční ohňostroj, živý betlém atd. Všechno je zrušeno.

Českobudějovický advent

✅ Letošní Budějovický advent začíná již 27. listopadu 2020 a končí 6. ledna 2021. Během této doby zažijete mnoho akcí, které vás příjemně vánočně naladí. Můžete očekávat známé osobnosti, kluziště, trhy i strom.

Zúčastněte se zvonkového průvodu, poslechněte si Vránkovy koledy, mrkněte na přílet Anděla (5. 12.), svezte se s Mikulášem, podívejte se na živý Betlém nebo zajděte si něco vyrobit do tvůrčích dílen. Další akce najdete na vývěsce nebo v informačním centru.


Kdy budou vánoční trhy v Českých Budějovicích?

✅ Začátek vánočních trhů v Českých Budějovicích je naplánován na pátek 27. 11. 2020 a budou končit až ve středu 6. ledna. Celý měsíc si můžete vychutnat na opravdu krásné vánoční trhy a akce, které se budou již tradičně konat na náměstí Přemysla Otakara II.

👍 Tato akce se koná od 27. listopadu do 6. ledna.

Na náměstí budou pěkně postaveny dřevěné stánky (stánků je více než 90), kde koupíte velice zajímavé zboží. K mání budou jak vánoční, tak i nevánoční produkty. Pořídíte zde dekoraci, dárky, keramiku, trdelníky, cukroví, svařák, punč, medovina atd.

Adventní trhy po celou dobu doprovodí zajímavý kulturní program a akce, které potěší nejen děti, ale i dospělé. Na pódiu se ukáží menší nebo větší umělci (skupiny, zpěvačky, zpěváci).

👍 Radniční trhy se konají od 14. do 19. prosince.

Každého nejspíš potěší unikátní ledové kluziště okolo Samsonovy kašny, které se jen tak nikde nevidí. Při bruslení uvidíte nejen krásnou sochu, ale i tradičně osvícené stánky, altán, stromek nebo kolotoč.Rozsvícení vánočního stromu

✅ Letos bude rozsvícena 13metrová jedle z Nemanic, kterou daroval městu soukromý vlastník. Na náměstí ovšem neproběhne slavnostní rozsvícení, bude probíhat jinak. Město plánuje tento akt natočit a vysílat.

Na co se ještě těšit?

  • Přílet Anděla - 5. 12. v 17:45
  • Zvonkový průvod - 11. 12. v 15:30
  • Vránkovy koledy - 11. 12. v 17:00
  • Radniční tvůrčí díly - 14. - 19. 12.
  • Vánoce na starém městě a staročeská ulička v Panské - 20. 12.
  • Gospelové Vánoce
  • Živý Betlém - 22. 12. v 17:00

Kromě trhů v Českých Budějovicích můžete navštívit i ty v blízkém Českém Krumlově, v obou městech se bude jednat o opravdu skvělý zážitek, proto je nesmíte opomenout.

Zpříjemněte si adventní čas nejen pečením oblíbených druhů cukroví, ale také právě návštěvou vánočních trhů, ať můžete nákupem potěšit nejen sebe, ale i blízké.Vaše komentáře


Moc děkuji za info,byli jsme minule roky a radi půjdeme i letos.Vždy je tam moc hezky,vánoční atmosféra.

Děkujeme za tuto akci.Mira, 7. října 2013

Děkuji za informaci už jsem tam byla i v loni . Vánoční trhy mál ráda. Děkuji Sandra
Sandra Kalinová, 18. října 2015

Trhy alias vietnamské tržiště. Mě se takové vánoční prostředí nelíbí. Komerce za každou cenu. Dřív to bylo přirozenější.
Moto, 28. listopadu 2015

Vietnamské tržiště? Asi jste byl někde jinde.

Zítra tam jedeme s rodinou jako každý rok a moc se těšíme třeba na punč a procházku.

Veverka.
Veverka, 12. prosince 2015

Ahoj vsichni
ja bych dorazila asi po 15ti letech se synem a vubec nevim kde nechat auto..mohl by nekdo poradit? email diky moc
Steinel, 18. listopadu 2016

Auto se da nechat na marianskem namesti doufam ze se vam trhy budou libit kdyz jsme vsichni na tom nechali ruce a vse vam postavily a nazdobily.
hanz, 25. listopadu 2016

Bude letos i bruslení??
Babu, 18. listopadu 2017

Tak já doufám že ten stromek bude letos rovně postaven ne jako loni. Ostatně když se podíváte na první fotku
JaninkaNetrvalka, 19. listopadu 2017

kdy se rozsvicuje vanocni strom na namesti
jan D., 25. listopadu 2017

Bude letosv některém ze stánků i prodej keramiky Kuthan?
Empativka, 25. listopadu 2017

Zdravím do kolika hodin funguji stánky
Jarda, 29. listopadu 2017

Dobry den,
nemohu najit program s časy vystupujicich zpevaku a skupin.
Dekuji Alena
Alena, 30. listopadu 2017

Navštívili jsme trhy a jsem nadšená. Letos je to opravdu nádhera. Koledy, světýlka, stánky dobře umístěné a kluziště kolem kašny:) bomba. Chválím a děkuji za opravdu krásnou vánoční atmosféru.
Maja, 11. prosince 2017

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: