Trhy v Českých Budějovicích

/media/image/ceskebudejovice.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Už nám začíná být venku pomaloučku zima, což značí, že se opět blíží kouzelné Vánoce. Každý rok nás tyto svátky mile potěší. Čeká nás příjemná tradiční atmosféra, kterou zlepšuje návštěva vánočních trhů, pečení cukroví i nakupování dárků.

K tomu se nezapomíná ani na oblíbenou výzdobu domovů a na příchod Mikuláše. Navíc je připravena skvělá akce, která se nazývá Budějovický advent 2023 a pořádá ji město České Budějovice s agenturou Art4promotion.

Českobudějovický advent

✅ Letošní Budějovický advent začíná již 18. listopadu 2023 a končí 6. ledna 2024. Během této doby zažijete mnoho akcí, které vás příjemně vánočně naladí. Můžete očekávat známé osobnosti, kluziště, trhy i strom.

Zúčastněte se zvonkového průvodu, poslechněte si Vránkovy koledy, mrkněte na přílet Anděla (5. 12.), svezte se s Mikulášem, podívejte se na živý Betlém nebo zajděte si něco vyrobit do tvůrčích dílen. Další akce najdete na vývěsce nebo v informačním centru.

Kdy budou vánoční trhy v Českých Budějovicích?

✅ Začátek vánočních trhů v Českých Budějovicích je naplánován na sobotu 18. 11. 2023 a budou končit až v sobotu 6. ledna 2024. Vychutnejte si opravdu krásné vánoční trhy a akce, které se budou již tradičně konat na náměstí Přemysla Otakara II přes měsíc a půl.

👍 Tato akce se koná od 18. listopadu do 6. ledna.

Na náměstí budou pěkně postaveny dřevěné stánky (stánků je více než 90), kde koupíte velice zajímavé zboží. K mání budou jak vánoční, tak i nevánoční produkty. Pořídíte zde dekoraci, dárky, keramiku, trdelníky, cukroví, svařák, punč, medovina atd.

Adventní trhy po celou dobu doprovodí zajímavý kulturní program a akce, které potěší nejen děti, ale i dospělé. Na pódiu se ukáží menší nebo větší umělci (skupiny, zpěvačky, zpěváci).

👍 Radniční trhy se konají od 11. do 16. prosince.

Každého nejspíš potěší unikátní ledové kluziště okolo Samsonovy kašny, které se jen tak nikde nevidí. Při bruslení uvidíte nejen krásnou sochu, ale i tradičně osvícené stánky, altán, stromek nebo kolotoč.Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

✅ Letos bude strom rozsvícen 2. 12. v 16.30. Konečně tato akce proběhne klasickým slavnostním způsobem, jak tomu vždy bývalo.

Na co se ještě těšit?

  • Přílet Anděla - 5. 12.
  • Zvonkový průvod - 8. 12. v 15:30
  • Vránkovy koledy - 8. 12. v 17:00
  • Radniční tvůrčí díly
  • Vánoce na starém městě a staročeská ulička v Panské
  • Gospelové Vánoce - 2. týden v prosinci
  • Živý Betlém - 19. 12.

Kromě trhů v Českých Budějovicích můžete navštívit i ty v blízkém Českém Krumlově, v obou městech se bude jednat o opravdu skvělý zážitek, proto je nesmíte opomenout.

Zpříjemněte si adventní čas nejen pečením oblíbených druhů cukroví, ale také právě návštěvou vánočních trhů, ať můžete nákupem potěšit nejen sebe, ale i blízké.

Navštivte tuto tradiční akci, kde na vás budou čekat nové stánky, nové zóny a vyřezávaný betlém, který byl vyroben právě pro tuto příležitost. Dále do města přiletí anděl, rozsvítí se stromek, bude zvonkový průvod, tvůrčí dílny, ulička, novoroční ohňostroj i živý betlém.


Vaše komentáře


Moc děkuji za info,byli jsme minule roky a radi půjdeme i letos.Vždy je tam moc hezky,vánoční atmosféra.

Děkujeme za tuto akci.Mira, 7. října 2013

Děkuji za informaci už jsem tam byla i v loni . Vánoční trhy mál ráda. Děkuji Sandra
Sandra Kalinová, 18. října 2015

Trhy alias vietnamské tržiště. Mě se takové vánoční prostředí nelíbí. Komerce za každou cenu. Dřív to bylo přirozenější.
Moto, 28. listopadu 2015

Vietnamské tržiště? Asi jste byl někde jinde.

Zítra tam jedeme s rodinou jako každý rok a moc se těšíme třeba na punč a procházku.

Veverka.
Veverka, 12. prosince 2015

Ahoj vsichni
ja bych dorazila asi po 15ti letech se synem a vubec nevim kde nechat auto..mohl by nekdo poradit? email diky moc
Steinel, 18. listopadu 2016

Auto se da nechat na marianskem namesti doufam ze se vam trhy budou libit kdyz jsme vsichni na tom nechali ruce a vse vam postavily a nazdobily.
hanz, 25. listopadu 2016

Bude letos i bruslení??
Babu, 18. listopadu 2017

Tak já doufám že ten stromek bude letos rovně postaven ne jako loni. Ostatně když se podíváte na první fotku
JaninkaNetrvalka, 19. listopadu 2017

kdy se rozsvicuje vanocni strom na namesti
jan D., 25. listopadu 2017

Bude letosv některém ze stánků i prodej keramiky Kuthan?
Empativka, 25. listopadu 2017

Zdravím do kolika hodin funguji stánky
Jarda, 29. listopadu 2017

Dobry den,
nemohu najit program s časy vystupujicich zpevaku a skupin.
Dekuji Alena
Alena, 30. listopadu 2017

Navštívili jsme trhy a jsem nadšená. Letos je to opravdu nádhera. Koledy, světýlka, stánky dobře umístěné a kluziště kolem kašny:) bomba. Chválím a děkuji za opravdu krásnou vánoční atmosféru.
Maja, 11. prosince 2017

Předražené... plno lidí.
Lidi nasraný, hnusný, protivný atd...
Budejovicak, 4. prosince 2022

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: