Vánoční trhy a jarmark Kroměříž

/media/images/trhy.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Těšíte se na oblíbené vánoční trhy v Kroměříži? Tak slyšte, že se budou konat již za chvíli. Můžete se těšit na tradiční akce, které stojí rozhodně za navštívení. Zapište si do kalendáře následující data, ať víte, kdy se co koná.

Rozsvícení stromu na náměstí

Podívejte se na rozsvěcení vánočního stromu na Velkém náměstí, ke kterému dojde ke 23. listopadu. Tato akce je součástí jarmarku trvajícího přes víkend, u něhož nebude chybět vánoční atmosféra již před prvním adventním víkendem.

👍 Stromek bude rozsvícen v 16:30.

Na pódiu vystoupí Albertík, zazpívá Marta Vančová, cimbálovka Studánka a kapela Ukulele Orchestra jako Brno. Dále se se podívejte na andílky, čertíky, sněhuláka a zúčastněte se soutěží o ceny. Rovněž zde najdete Ježíškovu poštu.

Adventní farmářský jarmark

✅ Vydejte na farmářský jarmark, jenž se bude konat 23. listopadu 2023. Můžete se podívat na bohatý kulturní program a nebude chybět ani stánkový prodej s tradičním občerstvováním a tradičním sortimentem.

👍 Tato akce se koná 23. listopadu.

Otevřeno bude od 9:00 do 18:00. Kromě zajímavého programu nakoupíte pochutiny, dekorace a mnoho dalšího.

Vánoční jarmark

✅ Dále jsou připraveny i vánoční trhy, které začínají 9. a končí 21. prosince. Jarmark se bude konat na Velkém náměstí, kde se můžete těšit na tanečníky, divadelní pohádky, vánoční písně, koncerty, vystoupení dětí, filmy i dílničky. Kulturní program bude opravdu bohatý. Zazpívá tam Pokáč a ABBA revival band. Zajděte se podívat na stánky se zajímavým zbožím, které se vám bude nejen letos určitě hodit.

👍 Tato akce se koná od 9. do 21. prosince 2023.

Také si na stáncích můžete koupit mnoho výrobků (např. vánoční ozdoby, ubrusy, sklo, svíčky, šperky), z nápojů pak punč, medovinu, svařák, také cukroví, občerstvení nebo perníčky.

Výstaviště - Andělské Vánoce

✅ Podívejte se na výstaviště v Kroměříži na Andělské Vánoce, které se konají od pátku 1. 12. do neděle 3. 12. 2023. Podívejte se na bohatý kulturní program, který letos není k zahození. Na pódiu vystoupí čerti, kouzelník, školní družina a mnoho dalšího. Samozřejmostí je i prodej dárků, ozdob nebo něčeho dobrého k osvěžení.

K tomu řemeslníci ukáží svá řemesla, budou zde výtvarné dílničky, workshopy, zdobení baněk a ozdob. Nezapomene se na ukázky betlémů, soutěž o stromeček a zabijačkové speciality.

👍 Tato akce se koná od 1. do 3. prosince.

Otevřeno bude v pátek od 10:00 do 17:00, v sobotu od 9:00 do 17:00 a v neděli od 9:00 do 15:00.Také se podívejte na trhy třeba do Přerova nebo Zlína, tato města mají také připravena zajímavé trhy, které vás zaujmou.


Vaše komentáře


proc nemůzou byt v Kromerizi vanocni trhy cely prosinec??????
jara, 26. listopadu 2012

Proč nemůžou být jako vloni? Nejsou peníze nebo co se děje, večer bývá vždy nějaký program. Bylo tam vždy dost lidí, tak proč ne letos???
Věra, 2. prosince 2012

Přidávám se k malé kritice. Právě jsme přijeli z výletu do Kroměříže, kde jsme chtěli navštívit vánoční trhy na Velkém náměstí. Málo stánků, žádná atmoška, bohužel fakt slabota.
Lukáš, 21. prosince 2012

jsem ráda, že jste všichni stejného názoru, nebylo to o ničem, Olomouc a Zlín super, ale tady? žádný večerní program, jen odpolední, když jsou ještě všichni v práci, vloni byl Premier, Abba revival, Tanja, Karel.

Emanuel Gott atd., bylo to OK, super, tento rok jen na srandu, zdravím všechny kterým to bylo líto....
vera, 29. prosince 2012

dobrý večer, co letos vánoční trhy - víme, že budou 19.až 23.12.2015 na Velkém nám., ale jaký program? nikde jsem ještě nic nenašla, je to ještě ve výrobě?
věra, 30. listopadu 2015

proč svítí vánoč.strom na Velkém nám. celé dny,, když tam nejsou zatím žádné trhy,není to zbytečné?
věra, 14. prosince 2015

Vidím, ze KM je na tom bídně :D
Myslel jsem, ze si zajedem podívat, ale asi nemá cenu, raději zvolíme iné město, kam se podívat.

Jinak četl jsem někde, ze KM má vánoční ozdoby na frekventovaných ulicích. No nevím, kdyz jsem jel z Hulína směr nemocnice, tak po hlavní ulici jsem zadné neviděl :D

Petr, 11. prosince 2016

Slabota , v Brně , Olomouci člověk nasává vánoční atmosféru v Kroměříži chcípl pes
Bob_22, 6. prosince 2017

Nejubožejší trhy široko daleko!!!
Patriot-KM, 20. prosince 2017

Souhlasím s patriotem.....
Brr, 1. prosince 2019

V Kromerizi to opet nezvladli a na vnocni ruch se totalne vykaslali. Takze takova tradice. Skoda, pritom se staci mrknout jak to skvele funguje v okolnich mestech.
Barbora, 28. listopadu 2022

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: