Vánoční trhy Brno v roce 2020

/media/image/trhybrno.jpg


Vánoce se opět po roce velmi rychle blíží a určitě se na ně také vy moc těšíte. Všude okolo nás bude tradiční vánoční atmosféra. Výzdoba, vánoční trhy, nakupování dárků a pečení cukroví - tak se dá charakterizovat adventní období. A víte, jak to letos bude vypadat v Brně?

✅ Brno opět připravilo kouzelné vánoční trhy. Tak jak tomu bylo v minulých letech, tak i letos na vás čeká několik trhů, které budou rozprostřeny po celém městě.

Na vánočních trzích můžete zakoupit od stánkařů občerstvení, pečené kaštany, trdelníky, cukroví, koláče, dárky, řemeslné výrobky, ozdoby, sýry, čokolády a mnoho jiných pochutin a k tomu další vánoční drobnosti. Vybere si určitě každý. Bude připraveno i zimní kino, ledové kluziště u Jošta a vánočně nazdobená šalina.

Kvůli situaci ohledně koronaviru se chystají různé změny. Stánky budou dále od sebe, některé velké koncerty se vynechají a budou chybět i silvestrovské oslavy. Rozsvícení stromku se bude streamovat online. Trhy začnou, až když se PES zlepší. Je možné, že se omezí ještě něco dalšího.

trhy na svoboďáku v brně

Oblíbené trhy Brno

Vánoční trhy se budou konat na několika lokalitách:

  • Na náměstí Svobody (Brněnské Vánoce)
  • Na Zelném trhu
  • Na Dominikánském náměstí
  • Na Moravském náměstí
  • Na výstavišti
  • Další drobné trhy naleznete v různých městských částech

Brněnské Vánoce - náměstí Svobody

✅ Vánoční trhy na náměstí Svobody začínají 27. 11. 2020 a končí 3. 1. 2021, přičemž stánky na východní část náměstí zavírají již 23.  12. Denně bude otevřeno od 11:00 do 21:45 hod., prodejci ale mohou prodávat již od 8:00.

Ve stejných datech se konají také na Dominikánském náměstí.

Od 24. prosince bude otevřena jen západní část Svoboďáku, kde se najdete jen gastro stánky. 24. prosince je dobrovolná otevírací doba, od 25. do 30. prosince je od 13:00 do 18:00, 31. prosince od 13:00 do 21:45, 1. ledna dobrovolná otevírací doba, od 2. do 3. ledna od 11:00 do 21:45 hodin. Opět mohou prodejci začít s prodejem dříve.


Vánoce na Zelňáku

Letos se budou trhy na Zelňáku konat od 27. 11. do 23. 12. 2020. Slavnostní rozsvícení stromku letos asi neproběhne. Provozní doba je od 10:00 do 21:00 hod.

Vánoce na Moravském náměstí

Tento rok se budou konat trhy rovněž na Moravském náměstí. Park bude vánočně ozdoben v datech konání od 27. listopadu do 23. prosince, vyhřívanými šapitó, ve kterých nebude chybět zajímavý program a občerstvení. Představí se tam dětské soubory, hudebníci a další umělci. K tomu navíc parkem bude projíždět vláček, na fontáně najdete nasvícený bar, můžete se podívat na živý betlém i ukázky řemesel.

trhy na zelňáku

Rozsvícení vánočního stromu

Letos se tato akce nebude konat kvůli koronaviru. Bude probíhat online

✅ V Brně bude vánoční strom slavnostně rozsvícen nejspíš v pátek 27. 11. 2020 na náměstí Svobody. Strom rozsvítí primátorka s biskupem za přihlížení několika tisíců Brňanů. Opět se bude jednat krásný strom z Bílovic nad Svitavou. Asi bude slavnostně přivezen jako loni, kdy jej přivezlo koňské spřežení o týden dříve.Vánoční trhy na výstavišti

Kvůli covid-19 je tato akce zrušena.

Na brněnském výstavišti se trhy konají od 4. do 13. 12. 2020. Nakoupíte zde kromě tradičního zboží také textil, porcelán, elektroniku, knihy, sportovní zboží a další zajímavé zboží. Pro prodej na trzích se můžete přihlásit prostřednictvím internetu (bvv.cz).

Brněnské vánoční trhy budou opět úžasné. Čeká na vás zajímavý kulturní program (který bývá již tradičně zveřejňován na poslední chvíli), skvělá atmosféra a dekorace.

Během čekání na trhy připravte si lahodné cukroví nebo upečte perníkový adventní věnec, který každého potěší.Vaše komentáře


vaše trhy mě zaujali.
Matty, 3. listopadu 2013

Letos se na trhy určitě podívám.
Petr, 14. listopadu 2013

Tak slabá propagace a informovanost o programu na vánočních trzích v Brně, tak to je síla. Ještě 18.11. nelze najít rozpis programu například na rozsvěcování vánočního stromku. To se má Brno čím chlubit.
olda, 18. listopadu 2013

Dnes je 20,11 a není zde uveden doprovodný program trhů opět. Tak nevím pane primátore??
Mirek, 20. listopadu 2013

Sorry děcka, ale já stojím na náměstí, na tohle není čas... :)
Prim., 20. listopadu 2013

Tak to je pecka-jsem se zasmál s tím prim.
Miky, 23. listopadu 2013

O programu například v Olomouci víme od poloviny října, Brno stále mlčí, nevíme nic. Tak se asi na to patří vykašlat.
Aja, 10. listopadu 2014

Jupí, na náměstí stojí už strom :)
Denisa, 21. listopadu 2014

Je 24.11., pondeli a v patek 28.11. Se otviraji vanocni trhy a stale neni zverejnenej program. Komu se to tak taji? Proc to uz nekde nevisi?

Ubohe.. ach jo
katka, 24. listopadu 2014

Již se těším na svařák a vánocní atmosféru.

Škoda, že není zveřejněn program, je na čase pane primátore ..
Stana, 28. listopadu 2014

Letos jsou poprvé trhy i u Vaňkovky, prý je to tam hezké, ale moc lidí o tom neví.
Tomáš, 3. prosince 2014

Zdravíčko, nevíte někdo náhodou někdo kontakt na paní, prodávala na zelném trhu vykrajovátka, marcipány a takové věci, každý rok jsme si od ní kupovali vynikající marcipán, ale ztratili jsme vizitku a a těď na zelňáku ty stánky nejsou. Prosím kdyby někdo věděl kontakt, budu za něj ráda.

Děkuji Eva
Eva, 5. prosince 2014

vanocenazelnaku.cz/udalosti/
kompletní program zde,stačí hledat

Blanka, 23. listopadu 2015

Vánoční trhy na nám. Svobody nemají žádnou idylickou vánoční atmosféru.

Chlast, chlast a zase chlast.

Odporná hlučná hudba, která odpuzuje.

Velký dav lidí, kteří do sebe žduchají na každém kroku !

A tento velký dav oblečený v černém, připomíná obrovské smuteční shromáždění.

Zelný trh je o poznání se svojí atmosférou lepší.


praktikující katolíci, 30. listopadu 2015

Brnenske Vianocne trhy maju skvelu atmosferu. Z Bratislavy chodíme kazdy rok.
Len tak dalej bratia !!!

Andy, 23. listopadu 2016

Jedna Velká katastrofa VŠE zakázáno pro dětičky nic jen všude alkoholt kam zmizel vánoční vlak kde jsou perníčky balónky osvětlene stánky. Kdosi je letos Zakázal mel by se stydět alkohol který je na každém rohu super Máme málo alkoholiků co z tech deti výchovame když jim bere trochu Te radosti .
Mamky, 25. listopadu 2016

Mamky) to jste takové neschopné vychovat řádně děcko, že se ten váš fakan naučí být alkoholikem z toho, že ho jednou dvakrát vezmete očumovat na trhy?

A co to vaše naustále vysedávání v cukrárnách atp.? Díky tomu zase ty vaše dětičky vypadají jak pneumatiky od Michelinu!!!!!!! Ani se potom nedá po tom náměstí a trzích chodit, všude nějaké blbky s kočárem nebo chodicíma pneumatikama! :D
Pavel, 25. listopadu 2016

Špatná, nepřehledná informovanost. Nejsme z Brna. Kde najdu mapu Brna s označením a popisem všech akcí?
Nemám náladu na pročítání všech až nesmyslných odkazů, kde se téměř nic nedozvím.
Svoboďák je prý přelidněn a přeplácán, někde mrtvo, protože se o tom ani neví.
Děkuji a přeji pěkné vánoce všem.
Jiří, 25. listopadu 2016

Zadny hromadny seznam toho, co se kde deje, nikde neni, bohuzel.
Tomasek, 28. listopadu 2016

Dle meho nazoru, tam zas tolik stanku s alkoholem neni, proste docela prijemne a pekne...v pohode.
Karel, 4. prosince 2016

Problémy s programem a propagaci,reklamou adventních trhu v brně. Mohli se pokusit o silnější propagaci za Brno či Jihomoravský Kraj,napříč Českou Republikou od Moravskoslezského kraje až po Karlovarský Kraj. Jelikož to je 2 největší město v Česku.
Adam, 13. října 2017

Tak ja rozpis akci nasla.a i kdy se bude strom rozsvecovat. A jinak je to kazdy rok stejne prece.
Nika, 17. listopadu 2017

Letos není zimní kino? Děti i já jsme se těšili.....
yvka, 19. listopadu 2017

Sláva, je tam přece ještě něco česky, za pár let to bude už jenom anglicky, tak se pěkně učte.
Musí tam být Tribute když máme české slovo Hold, to Downbelow je název nějaké skupiny nebo co? No jo, ono to zní světověji než Podpalubí, že? Co bude další?
garf, 21. listopadu 2017

Jak mozne ze se Zelneho trhu nemuzu dostat na trolejbus .... chapu ze ma jit pruvod ale proc pul hodiny prd je vse zateraseno
michaela, 24. listopadu 2017

A myslel tam niekto aj na celiatikov? Naje sa tam aj celiatik?
Monika, 26. listopadu 2017

Byla jsem na rozsvícení stromku - lidí jako much a atmosféra na bodu mrazu. Bylo to nějaké odbyté. Následovali čerti. Totální katastrofa, skoro nikdo nic neviděl, protože Zelný trh není nafukovací, Příští rok se polepšete a udělejte to na takovém místě, aby ty hory lidí z toho také něco měly!!!!
Iveta, 4. prosince 2017

Prosím, jsou nekde na trzích živá zvířátka? Dříve byvaly ovečky na Svobodaku? Letos nekde jsozvířátka
Majull, 9. prosince 2017

Myslím, že trhy v Brně jsou rok od roku horší! A ta výzdoba na Kobližné!. Když jsem koukla nahoru, myslela jsem, že jsou to černé vlajky a vítr je smotal. Marně jsem přemýšlela kdo umřel. No za ten omyl se omlouvám, ony jsou to girlandy z chvojí! Náměstí se mi zdá poloprázdné :-( Žádná sláva
janice, 11. prosince 2017

Letos na zahájení trhů nepůjdu.Je pro Brno ostuda,že to bude zahajovat bývalá exekutorka.
Bobeš, 10. listopadu 2018

No,četl jsem program-ubohé,slabota-prostě nic!!! Žádná pořádná kapela,zpěvák či zpěvačka... A vůbec nic,co by mě zaujalo-program-Vééélká nuda.
Jarda, 24. listopadu 2018

KRÁSNÝ ZBYTEK ADVENTU,V SOBOTU TO K VÁM JEDEME ZKONTROLOVAT,SME Z VALAŠSKA TAKŽE SI RÁDI DÁME VÁŠ TURBOMOŠT NEBO JAK TOM ŘÍKÁTE,A DĚCKA SA JISTĚ TĚMA VŠEMA ATRAKCEMA TAKY ZABAVÍJA
PECAN, 13. prosince 2018

Dnes jsem si konečně v klidu a sama, prošla Adventní Brno.V kostele sv.Michala/ vnuk se jmenuje Michal / jsem zapálila svíčku za moje blízké,kamarády,přátele,kteří už nejsou mezi náma a já na ně nejen o Vánocích ráda a s láskou vzpomínám.Byla zde náhodně i mše a já si s náhodnými i věrnými, zazpívala moc pěknou vánoční písen - narodil se Kristus Pán, za doprovodu úžasného zvuku varhan.Překrásné!!!!!Mým překvapením byla nádherně nasvícená nová radnice a před ní obrovský dřevěný Betlém.Rozzářené nám.Svobody,Zelnák a "Brněnský Prátr" byl tečkou za dnešním moc pěkným odpolednem, samozřejmě s ochutnávkou vonavého svařáčku. A poněvadž jsou ván.trhy letos až do 28,což je super,takže ,až se vrátí syn od přítelkyně ,určitě se znovu projdeme nádherným vánočním Brnem a ochutnáme něco z nabízených dobrot.Děkujeme za pěkné Vánoce.At se daří i v příštím roce.
lilien, 25. prosince 2018

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: