Vánoční trhy Havířov

/media/image/havirov.jpg


Vánoce už klepou na dveře a s nimi i velké přípravy, nakupování, trhy a samozřejmě pečení vánočního cukroví. Během dlouhého pečení se zajděte podívat na havířovské náměstí na vánoční trhy, které se budou konat téměř celý prosinec, jak tomu bývá zrovna tam zvykem. Téměř celý prosinec v městečku najdete stánky, které budou plné zajímavého zboží a občerstvení.

Jaké bude vánoční městečko?

Letos se můžete těšit na vánoční městečko, které bude postaveno na náměstí Republiky téměř přes celý prosinec. Můžete navštívit stánky se zajímavým sortimentem, podívat se na kulturní program, užít si skvělou atmosféru a mrknout na rozsvícení stromu.

Kdy budou trhy 2017?

Vánoční trhy v Havířově začínají již v sobotu 2.12. a končí ve čtvrtek 21.12.2017 na náměstí Republiky. Na trzích si můžete koupit mnoho zajímavých věcí, které nabízejí prodejci ve stáncích. Naleznete tam nejrůznější vánoční ozdoby, jmelí, občerstvení (punč, svařák, trdelník, klobásy, bramboráky...), cukroví, kapry, dárky, vánoční drobnosti atd. Určitě každý si vybere něco zajímavého, co ho potěší.

K tomu je každý den (většinou od 15:00) připraven bohatý kulturní program. Na pódiu zazpívají různí interpreti, kapely, dětské pěvecké sbory, dále bude připraven výtvarný skleněný stánek, dětský program a plno soutěží. Přesný program naleznete v kulturním středisku nebo stránkách města v listopadu. Opět se nebudete nudit, protože o zábavu bude postaráno.
Více najdete v MKS Havířov, na vývěskách atd.


Pátého prosince se také můžete těšit na Mikuláše s čertem, který přijde postrašit a odměnit děti.

Slavnostní rozsvícení stromu

Dále je v plánu tradiční akce, na kterou se těší snad všichni. To je řeč o rozsvícení stromu. 3. prosince bude slavnostně rozsvícen vánoční strom, který v Havířově slavnostně rozsvítí primátor města. Tato akce proběhne asi v 17 hodin. Pak nebude chybět ani ohňostroj a vystoupení populární skupiny.

Na vánoční trhy ve městě Havířov byste rozhodně neměli zapomenout, protože se bude jednat jako každý rok o skvělou akci.

Než tyto trhy začnou, podívejte se na zajímavé cukroví, které si letos můžete upéct. Doporučujeme vám výborné Masarykovo cukroví a sádlové cukroví. Vyzkoušejte oba, jsou velice chutné.

Podívejte se také na trhy do Ostravy a Karviné, tam je mají rovněž zajímavé.
Vaše komentáře


Moc se mi na trzích v Havířově líbí program a nabídka.
Nikola, 1. prosinec 2015

Uvítal bych lepší program pro děti...
Ivan, 6. prosinec 2016

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: