Vánoční trhy Havířov

/media/image/havirov.jpg


Vánoce už klepou na dveře a s nimi i velké přípravy, nakupování, trhy a samozřejmě pečení vánočního cukroví. Během dlouhého pečení se zajděte podívat na havířovské náměstí na vánoční trhy, které se budou konat téměř celý prosinec, jak tomu bývá zrovna tam zvykem. Téměř celý prosinec v městečku najdete stánky, které budou plné zajímavého zboží a občerstvení.

Jaké bude vánoční městečko?

Letos se můžete těšit na vánoční městečko, které bude postaveno na náměstí Republiky téměř přes celý prosinec. Můžete navštívit stánky se zajímavým sortimentem, podívat se na kulturní program, užít si skvělou atmosféru a mrknout na rozsvícení stromu.

Kdy budou trhy 2016?

Vánoční trhy v Havířově začínají již v sobotu 3.12. a končí ve středu 21.12.2016 na náměstí Republiky. Na trzích si můžete koupit mnoho zajímavých věcí, které nabízejí prodejci ve stáncích. Naleznete tam nejrůznější vánoční ozdoby, jmelí, občerstvení (punč, svařák, trdelník, klobásy, bramboráky...), cukroví, kapry, dárky, vánoční drobnosti atd. Určitě každý si vybere něco zajímavého, co ho potěší.

K tomu je každý den (většinou od 15:00) připraven bohatý kulturní program. Na pódiu zazpívají různí interpreti, kapely, dětské pěvecké sbory, dále bude připraven výtvarný skleněný stánek, dětský program a plno soutěží. Přesný program naleznete v kulturním středisku nebo stránkách města v listopadu. Opět se nebudete nudit, protože o zábavu bude postaráno.
Více najdete v MKS Havířov, na vývěskách atd.

K tomu, abychom vás naladili, prozradíme, že na pódiu se objeví Buty, Olympic, Chinaski, Petr Kolář nebo třeba Michael Foret.

Pátého prosince se také můžete těšit na Mikuláše s čertem, který přijde postrašit a odměnit děti.

Slavnostní rozsvícení stromu

Dále je v plánu tradiční akce, na kterou se těší snad všichni. To je řeč o rozsvícení stromu. 4. prosince bude slavnostně rozsvícen vánoční strom, který v Havířově slavnostně rozsvítí primátor města. Tato akce asi v 17 hodin. Pak nebude chybět ani ohňostroj a vystoupení populární skupiny.

Na vánoční trhy ve městě Havířov byste rozhodně neměli zapomenout, protože se bude jednat jako každý rok o skvělou akci.

Než tyto trhy začnou, podívejte se na zajímavé cukroví, které si můžete letos upéct. Doporučujeme vám výborné Masarykovo cukroví a sádlové cukroví. Vyzkoušejte oba, jsou velice chutné.
Vaše komentáře


Stromek se bude rozsvecet v neděli 6.12. v 17hod a ne v sobotu jak je tu napsáno. Podívejte se na www stránky Havirova.
bi.binek, 23. listopad 2015

Milý bi.binku než napíšeš komentář který z Tebe dělá něco co bys asi nechtěl přečti si tento článek raději ještě jednou.
Gross, 29. listopad 2015

Zajímalo by mne,proč v celé republice se strom rozsvěcel už na první adventní víkend,jen v Havířově až 6.12.?
Nikol, 1. prosinec 2015

To Gross: dne 23.11. zde bylo mylne uvedeno, ze rozsveceni stromu bude v Havirove už 5.12. Na můj popud byly informace v článku aktualizovany. Takže priste než napíšeš komentář, zkus chvíli přemýšlet.
bi.binek, 6. prosinec 2015

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: