Vánoční trhy

/media/image/vanocnitrhy.jpg


Tak jak tomu bývá zvykem, tak i v roce 2016 se můžete těšit na tradiční vánoční trhy nejen ve větších městech, ale i v menších městech a některých vesnicích. Určitě se nejen na ně, ale také na příjemnou vánoční atmosféru velmi moc těšíte.

Samotným trhům předchází slavnostní rozsvícení vánočního stromu, který rozsvítí primátor či starosta města. Na tuto velkolepou akci byste se rozhodně měli zajít podívat. K tomu nevynechejte stánky plné vánočního zboží, které budou stát na náměstí blízko vánočního stromu, na jejichž pultu najdete zboží, jako jsou ozdoby, dárečky, pozornosti, něco k snědku (trdelníky, pečené kaštany, bramboráky, koláče, svařák, cukroví atd.) a další zajímavé věci.

Vánoční trhy jsou často doplněny kulturním programem včetně programu pro děti a soutěží. Záleží na vždy na daném městě a na jeho nabídce.

Zatím nevíme, kdy se budou přesně všechny vánoční trhy v roce 2016 konat, ale jakmile data zjistíme, tak je uveřejníme. Ve velkých městech jsou data známá několik měsíců dopředu, zatímco v menších se mohou změnit i pár týdnů předem.
Pokud chcete prodávat na vánočních trzích, informujte se s dostatečným předstihem v informačním centru vašeho města.

Vánoční trhy 2016

Zatím je tady jen několik trhů s aktuálními daty, protože čekáme na aktuální data. V některých městech se ví dlouho dopředu, kdy se trhy budou konat a v některých mění data trhů i na poslední chvíli.


Přidání trhu či nahlášení chyby

Pokud chcete přidat nebo opravit termín vánočních trhů, napište nám, prosím, do komentáře. Trh v co nejbližší době zveřejníme a případné chyby co nejrychleji opravíme.

Máme v plánu udělat velký seznam vánočních trhů, které se konají ve statutárních a okresních městech. Dále přidáme zajímavá menší města a nezapomeneme ani na významná města v zahraničí. Všechno ale záleží na tom, jak a kdy získáme informace ohledně konání.


Vaše komentáře


Kdy budete vědět o termínu trvání Vánočních trhů v Třebíči? Bude to letos?
ascharad, 25. listopad 2013

Trhy v Třebíči: http://www.mkstrebic.cz/ostatni/vanocni-namesti/
Janka, 25. listopad 2013

budou (jsou) letos vánoční trhy ve Františkových lázních?
Soňa, 9. prosinec 2014

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: