Vánoční trhy: Kam se letos podívat?

/media/image/vanocnitrhy.jpg

Tradiční vánoční trhy se v roce 2019 konají nejen ve větších a menších městech, ale i na vesnicích. Můžete si tam užít příjemnou vánoční atmosféru, koupit něco dobrého na zub, dekoraci i něco pěkného pod stromeček. Nezapomeňte si je dokonale užít, aby byly lepší než ty minulé.

Samotným trhům předchází slavnostní rozsvícení vánočního stromu, který zpravidla rozsvítí primátor či starosta města. Na tuto velkolepou akci byste se rozhodně měli zajít podívat. K tomu nevynechejte stánky plné vánočního zboží, které budou stát na náměstí blízko vánočního stromu, na jejichž pultu najdete zboží, jako jsou ozdoby, dárečky, pozornosti, něco k snědku (trdelníky, pečené kaštany, bramboráky, koláče, svařák, cukroví atd.) a další zajímavé pochoutky.

Vánoční trhy jsou často doplněny kulturním programem včetně programu pro děti a rovněž nechybí ani soutěže. Záleží na vždy na daném městě, jak velké trhy připraví pro své návštěvníky.

Vánoční trhy 2019

Zatím neaktualizovaná data

Popisujeme vánoční trhy ve vybraných městech. Data postupně aktualizujeme a zároveň si vyhrazujeme možnosti změn. Mnohá města na poslední chvíli mění data konání i program.

Zatím nevíme, kdy se budou přesně všechny vánoční trhy v roce 2019 konat, ale jakmile data zjistíme, tak je uveřejníme. Ve velkých městech jsou data známá několik měsíců dopředu, zatímco v menších se mohou změnit i pár týdnů předem.
Pokud chcete prodávat na vánočních trzích, informujte se s dostatečným předstihem v informačním centru vašeho města.

Přidání trhu či nahlášení chyby

Pokud chcete přidat nebo opravit termín vánočních trhů, napište nám, prosím, do komentáře. Trh v co nejbližší době zveřejníme a případné chyby co nejrychleji opravíme. Je možné, že se zde vyskytnou chyby, neboť některá data pořadatelé mění na poslední chvíli.

Máme v plánu udělat velký seznam vánočních trhů, které se konají ve statutárních a okresních městech. Dále přidáme zajímavá menší města a nezapomeneme ani na významná města v zahraničí. Všechno ale záleží na tom, jak a kdy získáme informace ohledně konání.
Vaše komentáře


Prosím, jaký bude program 3.12.2016 na vánočních trzích v Chomutově, děkuji.
Jiřina, 2. prosince 2016

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: