Vánoční trhy: Kam se letos podívat?

/media/image/vanocnitrhy.jpg


Tak jak tomu bývá zvykem, tak i v roce 2017 se můžete těšit na tradiční vánoční trhy nejen ve větších městech, ale i v menších městech a některých vesnicích. Určitě se nejen na ně, ale také na příjemnou vánoční atmosféru velmi moc těšíte.

Samotným trhům předchází slavnostní rozsvícení vánočního stromu, který zpravidla rozsvítí primátor či starosta města. Na tuto velkolepou akci byste se rozhodně měli zajít podívat. K tomu nevynechejte stánky plné vánočního zboží, které budou stát na náměstí blízko vánočního stromu, na jejichž pultu najdete zboží, jako jsou ozdoby, dárečky, pozornosti, něco k snědku (trdelníky, pečené kaštany, bramboráky, koláče, svařák, cukroví atd.) a další zajímavé věci.

Vánoční trhy jsou často doplněny kulturním programem včetně programu pro děti a soutěží. Záleží na vždy na daném městě a na jeho nabídce.

Zatím nevíme, kdy se budou přesně všechny vánoční trhy v roce 2017 konat, ale jakmile data zjistíme, tak je uveřejníme. Ve velkých městech jsou data známá několik měsíců dopředu, zatímco v menších se mohou změnit i pár týdnů předem.
Pokud chcete prodávat na vánočních trzích, informujte se s dostatečným předstihem v informačním centru vašeho města.


Vánoční trhy 2016/2017

Vybrali jsme vánoční trhy ve vybraných městech. Data postupně aktualizujeme a zároveň si vyhrazujeme možnosti změn. Mnohá města na poslední chvíli mění data konání i program.
Města označena hvězdičkou (*) mají aktualizovaná data pro tento rok.


Přidání trhu či nahlášení chyby

Pokud chcete přidat nebo opravit termín vánočních trhů, napište nám, prosím, do komentáře. Trh v co nejbližší době zveřejníme a případné chyby co nejrychleji opravíme.

Máme v plánu udělat velký seznam vánočních trhů, které se konají ve statutárních a okresních městech. Dále přidáme zajímavá menší města a nezapomeneme ani na významná města v zahraničí. Všechno ale záleží na tom, jak a kdy získáme informace ohledně konání.
Vaše komentáře


Prosím, jaký bude program 3.12.2016 na vánočních trzích v Chomutově, děkuji.
Jiřina, 2. prosinec 2016

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: