Vánoční trhy: Kam se letos podívat?

/media/image/vanocnitrhy.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Tradiční vánoční trhy se konají v roce 2023 nejen ve větších a menších městech, ale i na vesnicích. Užijte si tam příjemnou vánoční atmosféru, kupte si něco dobrého na zub, tradiční dekoraci nebo něco pěkného pod stromeček. Nezapomeňte si je dokonale užít, aby byly lepší než ty minulé.

Samotným trhům předchází slavnostní rozsvícení vánočního stromu, který zpravidla rozsvítí primátor či starosta města. Na tuto velkolepou akci se rozhodně zajděte podívat. K tomu nevynechejte stánky plné vánočního zboží, které budou stát na náměstí blízko vánočního stromu, na jejichž pultu najdete zboží, jako jsou ozdoby, dárečky, různé pozornosti, něco k snědku (trdelníky, pečené kaštany, bramboráky, koláče, svařák, cukroví atd.) a další zajímavé pochoutky.

Vánoční trhy jsou často doplněny kulturním programem včetně programu pro děti a rovněž nechybí ani soutěže. Záleží na vždy na daném městě, jak velké trhy připraví pro své návštěvníky.

Aktuálně čekáme na další data a termíny na tento rok.

Termíny pro tento rok


V zahraničí


Vánoční trhy - termíny (starší data)

Popisujeme vánoční trhy ve vybraných městech. Data postupně aktualizujeme a zároveň si vyhrazujeme možnosti změn a chyb. Mnohá města na poslední chvíli mění data konání, akce i samotný program.

Zatím nevíme, kdy se budou přesně všechny vánoční trhy v roce 2023 konat, ale jakmile data zjistíme, tak je uveřejníme. Ve velkých městech jsou data mnohdy známá několik měsíců dopředu, zatímco v menších se mohou změnit i pár týdnů předem.
Pokud chcete prodávat na vánočních trzích, informujte se s dostatečným předstihem v informačním centru vašeho města.

Přidání trhu či nahlášení chyby

Pokud chcete přidat nebo opravit termín vánočních trhů, napište nám, prosím, do komentáře. Trh v co nejbližší době zveřejníme a případné chyby co nejrychleji opravíme. Je možné, že se zde vyskytnou chyby, neboť některá data pořadatelé mění na poslední chvíli.

Máme v plánu udělat velký seznam vánočních trhů, které se konají ve statutárních a okresních městech. Dále přidáme zajímavá menší města a nezapomeneme ani na významná města v zahraničí. Všechno ale záleží na tom, jak a kdy získáme informace ohledně konání.

Současná situace ohledně koronaviru se neustále mění. V předminulém roce některá města jarmarky zrušila nebo různě omezila. Jak to nakonec bude, se zatím nedá říct, ale situaci sledujeme a postupně doplňujeme. Mnohá města rovněž letos ruší a omezuje program.

Minulý rok na poslední chvíli vláda vyhlásila nouzový stav od 26. listopadu po dobu 30 dní a došlo ke zpřísnění opatření již od 18:00 hodin. Bylo zakázáno konání adventních trhů. Prodej kaprů a stromků zůstal povolen.

Nemůžeme ale zajistit, aby informace, které jsou na těchto stránkách uvedené, platily, když se okolnosti mohou změnit ze dne na den.
Vaše komentáře


Prosím, jaký bude program 3.12.2016 na vánočních trzích v Chomutově, děkuji.
Jiřina, 2. prosince 2016

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: