Vánoce a barvy na rok 2023

/media/image/biladekorace.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Trendy se netýkají jen módy, ale i vánoční dekorace. Každý rok v obchodech nalezneme barevnou nabídku ozdob v zajímavých a originálních barvách, přičemž několik z nich převládá. Někdy se dere do popředí barva zlatá, jindy červená a někdy zase stříbrná. Každým rokem se barvou Vánoc stane jiná barva a letos je již tato barva známa. Letos se jedná o dva směry, které se od sebe celkem dost liší. Bílá a fialová - to jsou trendy barvy, které letos převládají.


Vánoce v bílé barvě

Na vánočním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem, který se konal letos v lednu a únoru, se prezentovaly nové trendy a barvy na rok 2023. Trendy letos bude bílá barva, která bude lehce doplněná pastelovými tóny.Co mít doma? Super tipy pro vás!

Bílá krásně vypadá ve spojení se zelenými tóny (pistáciová, mátová) a ledovou modrou. Ledový nádech ozdob, věnců či řetězů bude letos také in. Poslední trendy odsouvají do pozadí oblíbenou červenou či tmavě modrou. Z kupovaných ozdob se drží už po mnoho let na vrcholu skleněné koule a baňky.

Návrat k přírodě

Po letech konzumu se lidé o Vánocích vrací k tradicím a přírodě. Přírodní materiály a doma vyrobené výrobky budou mít nejen správné kouzlo z hlediska dobrého pocitu, ale také se jedná o trendy záležitost. Vyrobené ozdoby, vlastní adventní věnec, cukroví i živý vánoční strom - to jsou znaky, které připomenou tradiční staročeské Vánoce.

přírodní vánoční ozdoby

Na výrobu nejrůznějších ozdob či věnců se hodí použít větvičky, šišky, usušené květy, koření, sušené ovoce, ořechy, listy atd. Doma vyrobené výrobky (handmade) by letos u vás určitě neměly chybět.

bílé vánoční ozdoby

Vánoce ve fialové

Na druhou stranu je tady i trend fialové barvy, ve kterém budou letošní Vánoce také ozdobené, občas doplněné barvou bílou či světle zelenou. Vskutku se jedná o velmi zajímavou kombinaci, která bude vypadat honosně na stromcích, bytech nebo ve městech. Těžko ale říct, jestli zaznamená tolik obliby jako první zmiňovaný trend.Fialová patří také na adventní věnec, je taktéž barvou postního období nebo může připomínat smutek. Právě kvůli poslednímu aspektu může být fialová spíše odsouzena jako nehodící se na svátky, při kterých se setkávají rodiny.

fialová dekorace

Ovšem barva Vánoc se inspiruje bytovými doplňky i trendy z módních mol. Letos tak v obchodech najdete ve světle i tmavě fialové koule, baňky, zvonečky, řetězy i další vánoční dekoraci.


Většinou ale domácnosti na trendy doslova kašlou a raději použijí barvy, které se jim líbí nebo které mají doma již řadu let. Samozřejmě je blbost nutit lidi, aby měli baňky a řetězy v barvách, které si zrovna někdo vymyslí a tvrdí, že jsou in. Oblíbené jsou stále barvy jako červená, zlatá, modrá, stříbrná atd. Vždy záleží na zvycích a přáních dané domácnosti.

V jaké barvě budete mít letos Vánoce vy? Pochlubte se.


Vaše komentáře


mám ráda vánoce a ráda peču vánoční cukroví
Adéla, 16. prosince 2013

Letos to vidim na kombinaci bile a fialove. Kazdy rok jsme meli fialovou se zlatou, letoa to vidim na prevladajici snehovou bilou a lehkym nadechem fialove obcas mozna modre.
medunka, 18. října 2014

Červená, zlatá, zelená, Vánoce to znamená - takže jako vždy, živá obří jedle až ke stropu, dřevěné a slaměné ozdoby, nasušené plátky pomeranče, nazdobené perníčky, vlastnoručně vyrobený adventní věnec a domácí baileys nebo vaječňák ;-) už se všichni těšíme :-D
Hofice, 6. listopadu 2014

Mám ráda vánoce a strašne se tesim az budou vanoce ve skole :D


veverka, 9. prosince 2014

návrat k přírodě a pod tim ta fialová umělá obluda :-D
maoni, 22. prosince 2014

mastím na to,co bude letos trendy,dám si a uděláme si podle svého..Pruhované ozdoby,jedle v říjnu již uříznuté a o dárky co mi někdo doporučí nemám zájem..A přesto budeme všichni opět štastní a zdraví,po vánocích hned na měsíc do Alp a Čechy adios...
Hillarkkaa, 6. října 2015

po dvou letech laděných jen bíla letos změna a vše bude zeleno-šedé :-)
vk077, 9. října 2015

Alpy a lyže? Sněžné časy skončily. jinak bílá bude super snad do toho trochu toho jara jako pistáciovou....
Rosťa Z., 9. listopadu 2015

bílo-fialovo-stříbrná jako loni a předloni.
Jit88, 13. listopadu 2015

My máme rádi bílou-sneznou a k tomu co se nám líbí. Myslím si že vánoce jsou hlavně o radosti a klidu a jak si nazdobí stromek děti ať je živý nebo umělý je jedno, tak z toho mají největší radost. Vánoce budeme určité trávit v Čechách a každý ať si je, kde chce na vánoce. Přejí všem krásné vánoce plné pohody a klidu a relaxujte a mejte se rádi.
Sally, 19. listopadu 2015

Já osobně preferuji bílo-fialovo-stříbrná může také i nádech do modrá jsou to krásně sladěné barvy. Přála bych všem lidem aby se měli více rádi , vzájemně se tolerovali , vzájemně si nezáviděli , a hlavně abychom se všichni vzájemně respektovali a nad nikým se nepovyšovali. Prosím, neházejme si v naši zemi jeden druhému, klacky pod nohy a berme se vzájemně takoví jací jsme bez rozdílu .
Julinka, 22. listopadu 2015

bílo-fialovo-stříbrná nebo modrý nádech ( červená a zelená se nikdy z

mody vánočních trendu nevytratí).

nebo zlatá se hnědým nádechem jsou to překrásné sladěné barvy
Majka, 22. listopadu 2015

V loni jsme měli bílo - růžové na krásné jedli a byl nádherný,letos v tom pokračuji
Hanča, 25. listopadu 2015

Ja jsem asi tak priblizne 7 let od stromku a vanocnich ozdob upustila, nejak mne nebavilo pak to uklizeni , letos premyslim, ze bych koupila stromek, ozdoby a vse co k tomu patri tak hledam trendy, ale bilou, zlatou asi nic nezkazim
hannicka, 26. listopadu 2015

Vloni jsme meli retro stromecek,ale letos bude snehove bily.
Zdenca, 27. listopadu 2015

myslim si že tento rok je trendy červená , ale nevim
apolo, 21. prosince 2015

Vloni jsme měli Vánoce růžovofialové, letos uvažuji ponechat základ fialový a růžovou nahradit bílou.
Mnoho roků u nás byla klasika - zlatá s červenou.
Lenka, 21. října 2016

Jsko vzdy vsechny barvy dohromady,neladim nic do dvou. Mam rada rozmanizost
kuki, 21. září 2017

U nás je každý rok stromeček laděný od hnědé, pres zlatou, stříbrnou, bílou, cervenou , cínovou a oranžovou. Doplněn o slamene ozdoby a jako řetěz dáváme stříbrné korálky. K tomu domácí cukroví a dobré víno...a radost s na dělených darecku a nic víc už nepotrebujeme...hlavně když se sejde cela rodina.
Elza, 22. září 2017

Mám krásnou sbírku vánočních ozdob od klasicích baněk po třeba hrocha nebo telefonní budku, kočky, ptáčky, kominíčky, dědky Mráze a proto je náš stromek krásně barevný a pro děti neodolatelný.
mal, 22. září 2017

Po mnoha letech slaměných ozdob,se poslední 2-3 roky zdobí stromeček do modrých a zelených ozdob. Protože mu to moc sluší v této kombinaci, bude takový i letos.
modrá kočka, 27. září 2017

U nás bude vánoční stromeček v barvách modré, bíle a stříbrné a s led světýlky :) Cukroví a tradiční kapr s bramborovým salátem bude u mých a přítele rodičů. Já osobně se těším na koukání na pohádek, vůni stromečku. Už se těším na vánoční období. Dárky už mám pořízené :) Tak že žádný stres :) Vánoce miluji a užívám si volno :)
Baruška, 3. října 2017

U nás bývá stromeček v barvách zlaté,červené a zelené. Každoročně přibude nějaká ručně dělaná ozdoba.Manžel dělá se dřevem,a tak mi vysoustružil dřevěné zvonečky. Doplnila jsem to slaměnýma ozdobami a šiškami z borovice(nasbíráno na naší zahradě),které jsou přestříkané na bílotřpytivě. Šišky imitují to krásné třpytivé světlo na sněhu,když se stmívá a sníh je osvětlený od pouličního osvětlení -taková má krásná vzpomínka z dětství :-) . Od dítěte jsem milovala Vánoce. Ta láska mě nějak přešla,když jsem začala dělat v obchodě a v prosinci se chodila domů jen vyspat a ještě na Štědrý den obsluhovala dárkové opozdilce. Letos po 5ti letech zažiju volné Vánoce a moc se těším,že si je užiju s rodinou. :-D
Miriel, 20. října 2017

Tak já ve svém bydlení začínala na červeno- zlaté, pak to přešlo v bílo-zlatou, pak fialovo -bílo-zlatou a letos se opět vracím k červené, bílé a zlaté. Stromek musí být hlavně živý-jedle hustá, pěkná souměrná a to nejpřednější, aby se kolem něj sešla kompletní celá má rodina ve zdraví!!!
Markéta, 26. října 2017

Dvacet let dělám v květinářství, po dušičkach, když se navezou vánoce a dva měsíce tvořím vánoční výzdobu ve všech barvách, tak když vánoce přijdou tak barevné a třpytivé nemůžu ani vidět. Většinou týden před a týden po Štědrým dnu jsem pořád v práci, takže klidné Vánoce nevím jak vypadají. Už aby byl leden to bude klid.
Anna, 10. listopadu 2017

Já si myslím, že na barvách tolik nezáleží, jestli jsou barevné nebo moderní , stromek živý nebo umělý, hlavní snad je , když se ve zdraví všichni sejdou, zazpívají si společně koledy a popřejí si ,že se příští vánoce opět sejdou. krásné vánoční svátky všem co to čtou.
Jana, 12. listopadu 2017

Barvy také záleží jaký je interiér bydlím ve stylu chalupy fialová by byla příšerná jinak tuto barvu miluji
Liba, 30. listopadu 2017

Miluju vanoce snih celiu moji rodinu a nejvice meho manzela se kterym budu 30 let stastne a vesele a vesely novy rok vsem co maji radi zivot
Fuxinka, 10. prosince 2017

Tak u nás letos fialová doplněna stříbrnou,bílou a drobnějšími ozdobami v pastelových barvách, namixované lesklé+matné,na stromku vynikají bílé ozdoby ve stylu krajky. Moc se mi výsledný efekt líbí, nemám ráda přeplácanost a když stromek hraje všemi barvami. Ledově bílá světýlka také vypadají skvěle. Jelikož máme obývací pokoj sladěný ve fialové, šedé a bílé barvě tak se nám tam stromek vyloženě hodí.
Mia, 19. prosince 2017

Ledové modro bílé vanoce
Šupinatá supinkova, 21. října 2018

Myslím že ano.
vánočka, 24. října 2018

To je super -ledové modro bílé vánoce jako s pohádky krása. Díky za prima nápady. Moc ráda tvořím hlavně na vánoce můj oblíbený koníček. Mějte hezké dny.
Majka, 28. října 2018

fialova a stribrna

dadina., 28. října 2019

my máme už kolikátý rok buď vínovo-stříbrný nebo fialovo lila stribrný,a letos fialovo stříbrný,
kašlu na nějaké trendy prostě to co se nám líbí :-)
kofinka21, 6. listopadu 2019

Myslim, ze kazdy kdo muze mit stromecek...to uz je stesti a radost..A ozdobit si ho to je druhe štěstí...i radost..nekdo ma rad bile,jiny modre ..preju vsem.hlavne Šťastné.
Arne, 14. října 2020

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: