Vánoce a barvy na rok 2016

/media/image/biladekorace.jpg


Trendy se netýkají jen módy, ale i vánoční dekorace. Každý rok v obchodech nalezneme barevnou nabídku ozdob v zajímavých a originálních barvách, přičemž několik z nich převládá. Někdy se dere do popředí barva zlatá, jindy červená a někdy zase stříbrná. Každým rokem se barvou Vánoc stane jiná barva a letos je již tato barva známa. Letos se jedná o dva směry, které se od sebe celkem dost liší. Bílá a fialová - to jsou trendy barvy, které letos převládají.

Vánoce v bílé barvě

Na vánočním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem, který se konal letos v lednu a únoru, se prezentovaly nové trendy a barvy na rok 2016. Trendy letos bude bílá barva, která bude lehce doplněná pastelovými tóny.

bílé vánoční ozdoby

Bílá krásně vypadá ve spojení se zelenými tóny (pistáciová, mátová) a ledovou modrou. Ledový nádech ozdob, věnců či řetězů bude letos také in. Poslední trendy odsouvají do pozadí oblíbenou červenou či tmavě modrou. Z kupovaných ozdob se drží už po mnoho let na vrcholu skleněné koule a baňky.

Návrat k přírodě

Po letech konzumu se lidé o Vánocích vrací k tradicím a přírodě. Přírodní materiály a doma vyrobené výrobky budou mít nejen správné kouzlo z hlediska dobrého pocitu, ale také se jedná o trendy záležitost. Vyrobené ozdoby, vlastní adventní věnec, cukroví i živý strom - to jsou znaky, které připomenou tradiční staročeské Vánoce.

přírodní vánoční ozdoby

Na výrobu nejrůznějších ozdob či věnců se hodí použít větvičky, šišky, usušené květy, koření, sušené ovoce, ořechy, listy atd. Doma vyrobené výrobky (handmade) by letos u vás určitě neměly chybět.

Vánoce ve fialové

Na druhou stranu je tady i trend fialové barvy, ve kterém budou letošní Vánoce také ozdobené, občas doplněné barvou bílou či světle zelenou. Vskutku se jedná o velmi zajímavou kombinaci, která bude vypadat honosně na stromcích, bytech nebo ve městech. Těžko ale říct, jestli zaznamená tolik obliby jako první zmiňovaný trend.

Fialová patří také na adventní věnec, je taktéž barvou postního období nebo může připomínat smutek. Právě kvůli poslednímu aspektu může být fialová spíše odsouzena jako nehodící se na svátky, při kterých se setkávají rodiny.

fialová dekorace

Ovšem barva Vánoc se inspiruje bytovými doplňky i trendy z módních mol. Letos tak v obchodech najdete ve světle i tmavě fialové koule, baňky, zvonečky, řetězy i další vánoční dekoraci.

Většinou ale domácnosti na trendy doslova kašlou a raději použijí barvy, které se jim líbí nebo které mají doma již řadu let. Samozřejmě je blbost nutit lidi, aby měli baňky a řetězy v barvách, které si zrovna někdo vymyslí a tvrdí, že jsou in. Oblíbené jsou stále barvy jako červená, zlatá, modrá, stříbrná atd. Vždy záleží na zvycích a přáních dané domácnosti.

V jaké barvě budete mít letos Vánoce vy? Pochlubte se.
Vaše komentáře


mám ráda vánoce a ráda peču vánoční cukroví
Adéla, 16. prosinec 2013

Letos to vidim na kombinaci bile a fialove. Kazdy rok jsme meli fialovou se zlatou, letoa to vidim na prevladajici snehovou bilou a lehkym nadechem fialove obcas mozna modre.
medunka, 18. říjen 2014

Červená, zlatá, zelená, Vánoce to znamená - takže jako vždy, živá obří jedle až ke stropu, dřevěné a slaměné ozdoby, nasušené plátky pomeranče, nazdobené perníčky, vlastnoručně vyrobený adventní věnec a domácí baileys nebo vaječňák ;-) už se všichni těšíme :-D
Hofice, 6. listopad 2014

Mám ráda vánoce a strašne se tesim az budou vanoce ve skole :D


veverka, 9. prosinec 2014

návrat k přírodě a pod tim ta fialová umělá obluda :-D
maoni, 22. prosinec 2014

mastím na to,co bude letos trendy,dám si a uděláme si podle svého..Pruhované ozdoby,jedle v říjnu již uříznuté a o dárky co mi někdo doporučí nemám zájem..A přesto budeme všichni opět štastní a zdraví,po vánocích hned na měsíc do Alp a Čechy adios...
Hillarkkaa, 6. říjen 2015

po dvou letech laděných jen bíla letos změna a vše bude zeleno-šedé :-)
vk077, 9. říjen 2015

Alpy a lyže? Sněžné časy skončily. jinak bílá bude super snad do toho trochu toho jara jako pistáciovou....
Rosťa Z., 9. listopad 2015

bílo-fialovo-stříbrná jako loni a předloni.
Jit88, 13. listopad 2015

My máme rádi bílou-sneznou a k tomu co se nám líbí. Myslím si že vánoce jsou hlavně o radosti a klidu a jak si nazdobí stromek děti ať je živý nebo umělý je jedno, tak z toho mají největší radost. Vánoce budeme určité trávit v Čechách a každý ať si je, kde chce na vánoce. Přejí všem krásné vánoce plné pohody a klidu a relaxujte a mejte se rádi.
Sally, 19. listopad 2015

Já osobně preferuji bílo-fialovo-stříbrná může také i nádech do modrá jsou to krásně sladěné barvy. Přála bych všem lidem aby se měli více rádi , vzájemně se tolerovali , vzájemně si nezáviděli , a hlavně abychom se všichni vzájemně respektovali a nad nikým se nepovyšovali. Prosím, neházejme si v naši zemi jeden druhému, klacky pod nohy a berme se vzájemně takoví jací jsme bez rozdílu .
Julinka, 22. listopad 2015

bílo-fialovo-stříbrná nebo modrý nádech ( červená a zelená se nikdy z

mody vánočních trendu nevytratí).

nebo zlatá se hnědým nádechem jsou to překrásné sladěné barvy
Majka, 22. listopad 2015

V loni jsme měli bílo - růžové na krásné jedli a byl nádherný,letos v tom pokračuji
Hanča, 25. listopad 2015

Ja jsem asi tak priblizne 7 let od stromku a vanocnich ozdob upustila, nejak mne nebavilo pak to uklizeni , letos premyslim, ze bych koupila stromek, ozdoby a vse co k tomu patri tak hledam trendy, ale bilou, zlatou asi nic nezkazim
hannicka, 26. listopad 2015

Vloni jsme meli retro stromecek,ale letos bude snehove bily.
Zdenca, 27. listopad 2015

myslim si že tento rok je trendy červená , ale nevim
apolo, 21. prosinec 2015

Vloni jsme měli Vánoce růžovofialové, letos uvažuji ponechat základ fialový a růžovou nahradit bílou.
Mnoho roků u nás byla klasika - zlatá s červenou.
Lenka, 21. říjen 2016

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: