Adventní věnec a tipy na jeho výrobu

/media/images/dekorace03.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

V neděli 3. 12. 2023 začíná advent. Jedná se tedy o první adventní neděli. Podle zvyků se zapaluje první svíce na adventním věnci. Adventní věnec si můžete koupit nebo vyrobit. Výroba věnce je celkem snadná a hlavně zábavná. Poradíme vám, jak si udělat krásný adventní věnec.

Vyberte si krásné a levné kousky

Co potřebujeme pro výrobu adventního věnce?

Slámové nebo polystyrenové kolo (možno i cokoliv, kde můžeme upevnit větvičky), větvičky, drát, silikonová pistole na upevnění, svíčky, baňky, ozdoby,…

Barvy si můžete zvolit dle vaší fantazie. Oblíbené jsou adventní věnce, které jsou fialovější či červenější barvy nebo se používají pouze přírodní nejčastěji dřevěné materiály.

Nejprve si vyrobíme korpus z větviček nebo použijeme koupené kolo (koupíte zde). Na koupené kolo umístíme větvičky. Pomáháme si v obou případech při upevňování drátkem.

Dále umístíme na větvičky 4 svíčky. Můžeme je upevnit pomocí vosku nebo pomocí silikonové pistole. Svíčky upevňujeme na místo, kde při zapálení nehrozí, že chytnou okolní větvičky.

Pak umístíme na větvičky další ozdoby jako jsou baňky, hvězdičky, ovoce, oříšky, šišky, jeřabiny, jmelí,… podle naší fantazie.
Nakonec odstřihneme překážející větvičky a adventní věnec máme hotový.

Podívejte se také na perníkový adventní věnec.

Nezapomeňte na hezky nazdobený stromeček, ať už umělý, nebo živý.Podívejte se na fotogalerii a nabídku adventních věnců zde na stránku.

Máte další tipy, jak vytvořit originální věnec?


Vaše komentáře


Také já ráda vážu ADVENTNÍ věnce # už se těším na jejich výrobu#
Daduška, 19. října 2015

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: