Krásné vánoční trhy v Ostravě

/media/image/ostrava.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Sotva minulé Vánoce skončily a už nám začínají na dveře klepat nové. S nimi přichází i velká vánoční horečka, která se snad nikomu ani letos nevyhne. Opět budeme nakupovat dárky, chodit na vánoční trhy, péct cukroví nebo uklízet domácnost.

Těšíte se opět na tento příjemný kolotoč povinností? Povinností sice může být hodně, ale až bude všechno pěkně nachystáno, tak si oddychnete právě u vánočního stolu. Tento rok připravena řada novinek, tak si je pořádně užijte.

Kdy začnou trhy na Masarykově náměstí?

Největší vánoční trhy v Ostravě se budou konat už tradičně na Masarykově náměstí, poté na Jiráskově náměstí a na Zámecké ulici. Uskuteční se již od 25. listopadu 2023 a konec je naplánován na 1. ledna.

Na náměstí najdete dřevěné stánky s bohatým vánočním sortimentem, potravinami a nápoji. Můžete zde koupit různé ozdoby, dárky, hračky, dřevěné výrobky, trdelníky, punč, stromky i kapry.

Dále tam najdete ruské kolo, na Jiráskově náměstí bude zóna pro děti a dílničky. Na pódiu by se měly objevit oblíbené kapely.

👍 Letos začínají 25. listopadu a skončí až 1. ledna.

Celé trhy budou doplněny kulturním programem, na pódiu se představí známé osobnosti, pěvecké sbory i program pro děti. Také se nezapomene na společné zpívání koled, betlém a Mikuláše. Připraveno bude i kluziště a ruské kolo. Zaručeně si každý něco vybere z bohatého programu.

Také v dalších částech Ostravy se asi budou konat trhy a to v Porubě, Zábřehu a na dalších místech v obvodu Ostrava - Jih.

Rozdělení zón

I. zóna
Masarykovo nám. - prodejní stánky, hlavní dějiště a stage, ruské kolo

II. zóna
Jiráskovo nám. - zóna pro děti, gastro, dílničky
Zámecká ul. - stánky restaurací se sváteční nabídkou, výzdoba, buskeři
OC Nová Karolina - prostor před OC
Prokešovo nám. - osvětlení, výstava uměleckých děl

III. zóna
Nám. Dr. E. Beneše - kluziště doplněné o ledové dráhy, výzdoba a vedlejší stage.

Kdy se rozsvítí strom?

Jedna z největších novinek je ta, že na Masarykově náměstí nebude svítit umělý strom. Opět se rozsvítí živý vánoční strom, který bude měřit zhruba 12 metrů.

Bude tradičně stát na Masarykově náměstí. Rozsvícení vánočního stromu proběhne 25. listopadu na Masarykově náměstí za přítomnosti primátora. Zajděte se podívat na tuto velkolepou akci. Následně zahrají Buty.

👍 Stromek bude rozsvícen v sobotu 25. listopadu.

Na další strom se můžete podívat na náměstí Sv. Čecha, jeho rozsvěcení je naplánováno také na neděli a na náměstí SNP před DK Akord bude také strom.Esoterické trhy na Černé louce

Na výstavišti Černá louka se vždy konaly vánoční esoterické trhy, ale pro letošní rok ještě nebylo zveřejněno datum konání. Jsou zaměřeny na alternativní medicínu, esoteriku, zdravý životní styl a také na výrobu ozdob, cukroví atd. Bude tam i dětský vánoční koutek, abyste načerpali pohodu v tomto období. Otevírací doba je od 9:00 do 18:00 hodin.

Předvánoční jarmark na hradě

Slezskoostravký hrad vždy pořádal výstavu betlémů, ale ani zde zatím nebylo zveřejněno, jak to letos bude vypadat. Navštivte jarmark, kde bude k zakoupení plno zajímavých věcí s vánoční tématikou a k tomu se koukněte na zajímavý program, ukázku řemesel či tradiční výzdobu.

V Moravskoslezském kraji jsou přichystány ty největší vánoční trhy právě v Ostravě, tak se na ně běžte podívat. K tomu navštivte i ty v Havířově nebo Opavě.

Těšíte se na tyto krásné vánoční trhy?

Snad se letos kvůli koronaviru nebudou omezovat různé akce, jak tomu bylo minulý rok. Informace postupně doplňujeme.


Vaše komentáře


Letošní Vánoční strom v centru Ostravy vypadá originálně. Líbí se mi, že není tak přeplácený jak dřív. Sice bych něco změnila ale jinak spokojenost.
BSi, 11. prosince 2013

Moc se na ně těšííím
Leila, 25. října 2015

Nejprve se mi to, že budeme mít uměly strom nelíbil, ale když jsem ho tam uviděla, tak musím říct...že vypadá skvěle!
Andy, 9. prosince 2016

Umělý strom v podbeskydí je ostuda!!! A vypadá opravdu strašně uměle. Myslím,že jde hlavně o peníze. Všude jsou nádherné opravdové smrky, jen v Ostravě jde prý o bezpečnost.
Marie, 2. prosince 2017

Nejkrásnější rozsvícení vánočního stromku co jsem viděla, moc krásný zážitek. Ostraváci si to zaslouží.
Opravdu krásná atmosféra vánočních trhů.
Jo!, 11. prosince 2017

moc se těším na letošní vánoce
optimus prime, 27. listopadu 2018

Doufám že letošní vánoční trhy budou mít větší vyběr ve stancích abychom si mohl koupít
drobné dárečky a ne jako loni vesměs jen pití a ptí
Janina, 7. září 2019

Rok od roku horší a ten umělý stromek je opravdu ostudou města.Kde jsou ty časy,kdy trhy byly opravdu trhy a bylo z čeho vybírat.
Ludmila S., 24. listopadu 2020

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: