Vánoční trhy v Ostravě

/media/image/ostrava.jpg


Minulé Vánoce sotva skončily a už nám začínají na dveře klepat nové. S nimi přichází i velká vánoční horečka, která se snad nikomu ani letos nevyhne. Opět budeme nakupovat dárky, chodit na vánoční trhy, péct cukroví i uklízet domácnost. Těšíte se opět na tento příjemný kolotoč povinností? Povinností sice může být hodně, ale až bude všechno pěkně nachystáno, tak si oddychnete právě u vánočního stolu.

Kdy začnou trhy na Masarykově náměstí?

Největší vánoční trhy v Ostravě se budou konat už tradičně na Masarykově náměstí. Letos nově budou i dál v historickém centru ve stravovacích zařízeních, kde by v nich měly být k dispozici tradiční pokrmy. Uskuteční se již od 25. listopadu 2016 a konec je naplánován na 23. prosince.

Na náměstí budou postaveny dřevěné stánky s bohatým vánočním sortimentem, potravinami a nápoji. Můžete tam koupit různé ozdoby, dárky, hračky, dřevěné výrobky, trdelníky, punč, stromky i kapry. Celé trhy budou doplněné kulturním programem. Na pódiu se představí známé osobnosti, pěvecké sbory i program pro děti. Také se nezapomene na společné zpívání koled, betlém a Mikuláše. Zaručeně si každý něco vybere z bohatého programu.

Také v dalších částech Ostravy se budou konat trhy a to v Porubě, Zábřehu a na dalších místech v obvodu Ostrava - Jih.

Kdy se rozsvítí strom?

Největší vánoční strom bude tradičně stát na Masarykově náměstí. Letos má být umělý kvůli bezpečnosti. Rozsvícení vánočního stromu proběhne v rámci zahájení trhů 27. listopadu v 16:00 v Ostravě na Masarykově náměstí za přítomnosti primátora a Ilony Csákové. Zajděte se podívat na tuto velkolepou akci.

Na další strom se můžete podívat na náměstí Sv. Čecha, jeho rozsvěcení je naplánováno také na neděli a na náměstí SNP před DK Akord bude také strom.

Esoterické trhy na Černé louce

Na výstavišti Černá louka můžete navštívit 2.12. - 4.12. vánoční esoterické trhy. Jsou zaměřeny na alternativní medicínu, esoteriku, zdravý životní styl a také na výrobu ozdob, cukroví atd. Bude tam i dětský vánoční koutek, abyste načerpali pohodu v tomto období.

Předvánoční jarmark na hradě

Od 5.12. do 9.12. a 12.12. do 16.12. můžete navštívit vánoční tvůrčí dílničky, které jsou určeny právě pro ty nejmenší.

O víkendu (10.12. - 11.12.) se můžete těšit na dvoudenní jarmark, kde si můžete koupit plno zajímavých věcí s vánoční tématikou.

Vánoční trhy v Ostravar ARÉNĚ

V Ostravar ARÉNĚ trhy začnou 16.12. a skončí 21.12.2016. Každý den bude otevřeno 9:00 - 18:00. Opět tam na vás bude čekat mnoho stánků se zajímavých vánočním i nevánočním zbožím, které se vám bude hodit a líbit.

Pro prodejce

Přihlášky na pronájem stánků na prodej na trzích na Masarykově náměstí se podávají do konce letních prázdnin na radnici daného obvodu. V případě prodeje v OSTRAVAR ARÉNĚ se rovnou zeptejte tam.

V moravskoslezském kraji jsou přichystány právě ty největší vánoční trhy v Ostravě, tak se na ně běžte podívat.

Těšíte se na tyto vánoční trhy?
Vaše komentáře


Letošní Vánoční strom na v centru Ostravy je hrůůůůůza, Mněl by se magistrát Ostravy stydět, žádné ozdoby a to drahé poloviční osvětlení je katastrofa, Kdo toto vymyslel a realizoval není na pravém místě!!! Raději až si vezme lopatu. Stydím se pozvat na náměstí známé.
BS, 11. prosinec 2013

mi se třeba líbí, je takový decentní... tady je rozsvícení toho stromku: http://www.ostravatv.cz/rozsviceni-vanocniho-stromku-1-12-2013-ostrava-nam-snp-v1685.html
Andrea, 3. leden 2014

BS- ty se stdyď za tvoje pravopisné chyby
Leila, 25. říjen 2015

Je to fakt hrůza
Aja, 7. prosinec 2015

Plzz,lidi.. chtěla bych vidět..jak by jste to udělali vy..a pokud se vam to nelíbí tak tam nechoďte :))
A, 9. prosinec 2015

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: