Krásné vánoční trhy v Ostravě

/media/image/ostrava.jpg


Sotva minulé Vánoce skončily a už nám začínají na dveře klepat nové. S nimi přichází i velká vánoční horečka, která se snad nikomu ani letos nevyhne. Opět budeme nakupovat dárky, chodit na vánoční trhy, péct cukroví nebo uklízet domácnost. Těšíte se opět na tento příjemný kolotoč povinností? Povinností sice může být hodně, ale až bude všechno pěkně nachystáno, tak si oddychnete právě u vánočního stolu.

Kdy začnou trhy na Masarykově náměstí?

Kvůli koronaviru se budou konat v omezeném rozsahu. Budou bez kulturního programu a slavnostního rozsvícení stromu. Otevřeno bude od 12:00 do 18:00 hodin.

Největší vánoční trhy v Ostravě se budou konat už tradičně na Masarykově náměstí, poté na Jiráskově náměstí a na Solné ulici. Letos budou i dál v historickém centru ve stravovacích zařízeních, kde by v nich měly být k dispozici tradiční pokrmy. Uskuteční se již od 27. listopadu 2020 a konec je naplánován na 23. prosince.

Na náměstí budou postaveny dřevěné stánky, kterých letos bude přes třicet, s bohatým vánočním sortimentem, potravinami a nápoji. Můžete zde koupit různé ozdoby, dárky, hračky, dřevěné výrobky, trdelníky, punč, stromky i kapry.

👍 Letos začínají od 27. listopadu a skončí až 23. prosince.


Celé trhy budou doplněny kulturním programem, na pódiu se představí známé osobnosti, pěvecké sbory i program pro děti. Také se nezapomene na společné zpívání koled, betlém a Mikuláše. Připraveno bude i kluziště a ruské kolo. Zaručeně si každý něco vybere z bohatého programu.

Také v dalších částech Ostravy se budou konat trhy a to v Porubě, Zábřehu a na dalších místech v obvodu Ostrava - Jih.

Kdy se rozsvítí strom?

Největší vánoční strom bude tradičně stát na Masarykově náměstí. Letos bude opět umělý kvůli bezpečnosti a pěknému tvaru. Rozsvícení vánočního stromu proběhne asi 29. listopadu v 17:00 na Masarykově náměstí za přítomnosti primátora a známé osobnosti. Zajděte se podívat na tuto velkolepou akci.

👍 Stromek nebude rozsvícen první adventní neděli.

Na další strom se můžete podívat na náměstí Sv. Čecha, jeho rozsvěcení je naplánováno také na neděli a na náměstí SNP před DK Akord bude také strom.Esoterické trhy na Černé louce

Na výstavišti Černá louka se vždy konaly vánoční esoterické trhy, ale pro letošní rok ještě nebylo zveřejněno datum konání. Jsou zaměřeny na alternativní medicínu, esoteriku, zdravý životní styl a také na výrobu ozdob, cukroví atd. Bude tam i dětský vánoční koutek, abyste načerpali pohodu v tomto období. Otevírací doba je od 9:00 do 18:00 hodin.

Předvánoční jarmark na hradě

Slezskoostravký hrad pořádá od 4. prosince do 8. ledna výstavu betlémů. Jedná se již o 21. ročník.

V sobotu 12. prosince 2020 navštivte jarmark, kde bude k zakoupení plno zajímavých věcí s vánoční tématikou a k tomu se můžete podívat se na zajímavý program, ukázku řemesel či tradiční výzdobu.

V Moravskoslezském kraji jsou přichystány ty největší vánoční trhy právě v Ostravě, tak se na ně běžte podívat. K tomu navštivte i ty v Havířově nebo Opavě.

Těšíte se na tyto krásné vánoční trhy?Vaše komentáře


Letošní Vánoční strom v centru Ostravy vypadá originálně. Líbí se mi, že není tak přeplácený jak dřív. Sice bych něco změnila ale jinak spokojenost.
BSi, 11. prosince 2013

Moc se na ně těšííím
Leila, 25. října 2015

Nejprve se mi to, že budeme mít uměly strom nelíbil, ale když jsem ho tam uviděla, tak musím říct...že vypadá skvěle!
Andy, 9. prosince 2016

Umělý strom v podbeskydí je ostuda!!! A vypadá opravdu strašně uměle. Myslím,že jde hlavně o peníze. Všude jsou nádherné opravdové smrky, jen v Ostravě jde prý o bezpečnost.
Marie, 2. prosince 2017

Nejkrásnější rozsvícení vánočního stromku co jsem viděla, moc krásný zážitek. Ostraváci si to zaslouží.
Opravdu krásná atmosféra vánočních trhů.
Jo!, 11. prosince 2017

moc se těším na letošní vánoce
optimus prime, 27. listopadu 2018

Doufám že letošní vánoční trhy budou mít větší vyběr ve stancích abychom si mohl koupít
drobné dárečky a ne jako loni vesměs jen pití a ptí
Janina, 7. září 2019

Rok od roku horší a ten umělý stromek je opravdu ostudou města.Kde jsou ty časy,kdy trhy byly opravdu trhy a bylo z čeho vybírat.
Ludmila S., 24. listopadu 2020

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: