Krásné vánoční trhy v Ostravě

/media/image/ostrava.jpg


Minulé Vánoce sotva skončily a už nám začínají na dveře klepat nové. S nimi přichází i velká vánoční horečka, která se snad nikomu ani letos nevyhne. Opět budeme nakupovat dárky, chodit na vánoční trhy, péct cukroví i uklízet domácnost. Těšíte se opět na tento příjemný kolotoč povinností? Povinností sice může být hodně, ale až bude všechno pěkně nachystáno, tak si oddychnete právě u vánočního stolu.

Kdy začnou trhy na Masarykově náměstí?

Největší vánoční trhy v Ostravě se budou konat už tradičně na Masarykově náměstí, poté na Jíráskově náměstí a na Solné. Letos nově budou i dál v historickém centru ve stravovacích zařízeních, kde by v nich měly být k dispozici tradiční pokrmy. Uskuteční se již od 25. listopadu 2017 a konec je naplánován na 23. prosince.

Na náměstí budou postaveny dřevěné stánky, kterých letos bude přes třicet, s bohatým vánočním sortimentem, potravinami a nápoji. Můžete tam koupit různé ozdoby, dárky, hračky, dřevěné výrobky, trdelníky, punč, stromky i kapry.


Celé trhy budou doplněny kulturním programem, na pódiu se představí známé osobnosti, pěvecké sbory i program pro děti. Také se nezapomene na společné zpívání koled, betlém a Mikuláše. Připraveno bude i kluziště a ruské kolo. Zaručeně si každý něco vybere z bohatého programu.

Také v dalších částech Ostravy se budou konat trhy a to v Porubě, Zábřehu a na dalších místech v obvodu Ostrava - Jih.

Kdy se rozsvítí strom?

Největší vánoční strom bude tradičně stát na Masarykově náměstí. Letos bude opět umělý kvůli bezpečnosti a pěknému tvaru. Rozsvícení vánočního stromu proběhne 3. prosince v 17:00 na Masarykově náměstí za přítomnosti primátora a Báry Basikové. Zajděte se podívat na tuto velkolepou akci.

Na další strom se můžete podívat na náměstí Sv. Čecha, jeho rozsvěcení je naplánováno také na neděli a na náměstí SNP před DK Akord bude také strom.

Esoterické trhy na Černé louce

Na výstavišti Černá louka můžete navštívit 1.12. - 3.12. vánoční esoterické trhy. Jsou zaměřeny na alternativní medicínu, esoteriku, zdravý životní styl a také na výrobu ozdob, cukroví atd. Bude tam i dětský vánoční koutek, abyste načerpali pohodu v tomto období.

Předvánoční jarmark na hradě

Od 4.12. do 8.12. můžete na hradě navštívit vánoční tvůrčí dílničky, které jsou určeny právě pro ty nejmenší.

O víkendu (9.12. - 10.12.) se můžete těšit na dvoudenní jarmark, kde si můžete koupit plno zajímavých věcí s vánoční tématikou a podívat se na zajímavý program.

Vánoční trhy v Ostravar ARÉNĚ

V Ostravar ARÉNĚ trhy se trhy konají od 13. do 17. prosince. Každý den bude otevřeno 9:00 - 18:00. Opět tam na vás bude čekat mnoho stánků se zajímavých vánočním i nevánočním zbožím, které se vám bude hodit a líbit.

Pro prodejce

Přihlášky na pronájem stánků na prodej na trzích na Masarykově náměstí se podávají do konce letních prázdnin na radnici daného obvodu. V případě prodeje v OSTRAVAR ARÉNĚ se rovnou zeptejte tam.

V Moravskoslezském kraji jsou přichystány právě ty největší vánoční trhy v Ostravě, tak se na ně běžte podívat.

Těšíte se na tyto vánoční trhy?
Vaše komentáře


Letošní Vánoční strom v centru Ostravy vypadá originálně. Líbí se mi, že není tak přeplácený jak dřív. Sice bych něco změnila ale jinak spokojenost.
BSi, 11. prosince 2013

Moc se na ně těšííím
Leila, 25. října 2015

Nejprve se mi to, že budeme mít uměly strom nelíbil, ale když jsem ho tam uviděla, tak musím říct...že vypadá skvěle!
Andy, 9. prosince 2016

Umělý strom v podbeskydí je ostuda!!! A vypadá opravdu strašně uměle. Myslím,že jde hlavně o peníze. Všude jsou nádherné opravdové smrky, jen v Ostravě jde prý o bezpečnost.
Marie, 2. prosince 2017

Nejkrásnější rozsvícení vánočního stromku co jsem viděla, moc krásný zážitek. Ostraváci si to zaslouží.
Opravdu krásná atmosféra vánočních trhů.
Jo!, 11. prosince 2017

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: