Vánoční trhy Praha 2016

/media/image/vanocnitrhypraha.jpg


Vánoce se pomaloučku blíží a určitě i vy se na ně těšíte. Začne opět milovaný i nenáviděný vánoční shon plný sváteční atmosféry, nákupů, pečení cukroví a návštěvy vánočních trhů. Teď se podíváme na ty největší vánoční trhy, které se nacházejí v Česku, tedy v Praze.

Vánoční trhy v Praze se budou konat na každém rohu. Největší budou tradičně na Staroměstském a Václavském náměstí, další naleznete na náměstích v různých městských částech. Poznačte si proto do kalendáře, kdy se přesně konají.

Trhy na Staroměstském náměstí

Největší vánoční trhy začnou v sobotu 26. listopadu 2016 a skončí 6. ledna 2017. Tak jako každý rok se můžete podívat na desítky stánků, kde naleznete nejen dárky, dekoraci, porcelán, ale také občerstvení, trdelníky, perníčky a cukroví. Vybere si tam určitě každý. Navíc uprostřed náměstí bude postaven vysoký strom, který bude svítit a vytvářet tu tradiční atmosféru. Také bude připraven kulturní program pro malé i velké. Určitě se na tyto trhy zajděte podívat.

Trhy na Václavském náměstí

Na Václavském náměstí trhy začínají také 26. listopadu a ukončeny budou až 6. ledna následujícího roku. Čekají tam na vás stánky se zajímavým vánočním sortimentem, občerstvením a kulturním programem.

Trhy na náměstí Republiky

Na náměstí Republiky trhy začínají již 26.11. a končí až 30.12. Opět se jedná o událost, na kterou byste se také měli vydat. Čeká vás tam bohatá nabídka vánočních dekorací, dárků, pochutin a také výrobky drobných řemeslníků.

Trhy na Pražském hradě

Minulý rok se také konaly poprvé trhy na Hradě na náměstí U svatého Jiří. Letos se konají od 25.11.2016 do 6.1.2017.

Vánoční trhy na výstavišti

Pokud se chystáte navštívit výstaviště Praha, tak tam trhy probíhají od 2.12. do 4.12. Podívejte se na tradiční trhy, kde můžete koupit dárky, vánoční dekoraci, keramiku, svíčky a další různé drobnosti. Stejně tak se můžete podívat na doprovodný program.

Rozsvícení vánočního stromu v Praze

Konečně byl zveřejněn i plán se slavnostním rozsvícením stromku. Minulý rok bylo prý kvůli bezpečnosti zrušeno slavnostní rozsvícení. Letos se bohužel opět upouští od klasického tradičního rozsvícení stromu a strom se rozsvítí každou hodinu od 17:30 do 20:30 za hudebního doprovodu.

Strom již nerozsvítí žádná známá osobnost, bude chybět proslov primátorky a Praha se stane unikátní i v tomto rozsvěcování.

Pro letošní rok je již vybrán vánoční strom. Jedná se o smrk ztepilý, který pochází z městyse Pecka v okrese Jičín. Strom je vysoký 31 metrů a bude převezen po 20. listopadu. Rozsvícen by měl být 26. listopadu.

Prodej na vánočních trzích Praha

Pokud chcete prodávat na trzích, tak se vždy dopředu informujte u daného pořadatele. V případě trhů na Staroměstském náměstí se zatím nevybral pořadatel a na výstavišti se zeptejte přímo tam nebo počkejte na online přihlášku na incheba.cz. U dalších menších trhů se zeptejte na více podrobností v informačním centru nebo na úřadu dané městské části.

Další informace o trzích najdete zde.
Vaše komentáře


na rozsvícení stromu se už móóóc těším, jedu až z Moravy
mijanka, 26. listopad 2013

Tak to jsme dvě,já jedu taky:-)
beruska, 28. listopad 2013

a co z toho máte?
sara, 18. prosinec 2013

Ja až z Bratislavy :)
Patricia, 29. září 2014

Patricia, pff...Ja až z Chelyabinska! (Russia:))
Anna, 9. říjen 2014

A mi ideme už pomaly z Terchovej z Jánošíkovského kraja
Sajši, 14. říjen 2014

Já jedu z Ukrainy!!
KateNevazhno, 28. říjen 2014

Lidi zlatý. U vás stromy nesvítí že jedete do Prahy?
Zdack, 7. listopad 2014

JA z Canady
achmed | UPC.cz, 23. listopad 2014

no tak to buďte obrnění !!!! Byli jsme minulý rok a byla to šílenost...:( lidí neskutečně a nedalo se ani hnout...chodili jsme tam jak tučňáci a každý do každého strkal....takže přeji hodně pevné nervy ale užijte si to, to rozsvěcení bylo hezké :)
N, 26. listopad 2014

Já tam taky jedu a těším se mooooooooocccccccccccc
Lea, 30. říjen 2015

ahojky,chceme se s kamarády jet podívat až z Haviřova do Prahy na Vánoční trhy na víkend ,můžete mi poradit nebo napsat adresu www. na naké fajn ubytování? :) Děkuji moc
Martina, 11. listopad 2015

Dobrý den co je na to za fámu,že de nebude rozsvěcovst stromek na Staroměstském náměstí,?
viera.v, 20. listopad 2015

Také jsem to slyšela, ale oficiálně potvrzené to není. Každopádně, vzhledem k situaci, která nastala, letošní rozsvícení radši vynecháme. Jeden nikdy neví....
síma, 22. listopad 2015

Bohužel, už je to oficiálně potvrzené.
Iva, 23. listopad 2015

Pečené kaštany na dolním konci Václavského náměstí jsou hrůza, která se nedá jít. Vyhozených 60 Kč a ostuda před cizinci, kteří si to náhodou koupí.
Michal, 18. prosinec 2015

A já prijela až z Anglie.
ivka, 26. prosinec 2015

No Já a moje familie taky pojedeme z Ostravy na svařák.
Michal, 16. listopad 2016

my s manželom ideme na vianočné trhy do Prahy z Ružomberka, už sa veľmi tešíme
Olga, 17. listopad 2016

Dobrý den, mohu se zeptat trhy jsou v provozu i ve všední dny ?
Nicol, 27. listopad 2016

ano, jsou
žaneta, 28. listopad 2016

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: