Unikátní vánoční trhy Praha 2019

/media/image/vanocnitrhypraha.jpg


Vánoce se pomaloučku blíží a určitě se také vy na ně těšíte. Začne opět milovaný i nenáviděný vánoční shon plný sváteční atmosféry, nákupů, pečení cukroví a návštěvy vánočních trhů. Teď se podíváme na ty největší vánoční trhy, které se nacházejí v Česku, tedy v Praze.

Vánoční trhy v Praze se budou konat na každém rohu. Největší se konají tradičně na Staroměstském a Václavském náměstí, další naleznete na náměstích v různých městských částech. Poznačte si proto do kalendáře, kdy se přesně uskuteční.

Trhy na Staroměstském náměstí

✅ Největší vánoční trhy začínají v sobotu 30. listopadu 2019 a skončí 6. ledna 2020. Tak jako každý rok, tak i letos se můžete podívat na desítky stánků, kde naleznete nejen dárky, dekoraci, porcelán, ale také občerstvení, trdelníky, perníčky, cukroví atd. Vybere si tam určitě každý.

Navíc uprostřed náměstí bude postaven vysoký strom, který bude svítit a vytvářet tradiční atmosféru. Nechybí ani bohatý kulturní program pro malé i velké. Určitě se na tyto trhy zajděte podívat. Otevřeno bude každý den od 10:00 do 22:00, stánky s občerstvením až do 24:00.

Trhy na Václavském náměstí

✅ Na Václavském náměstí trhy začínají rovněž 30. listopadu a ukončeny budou až 6. ledna následujícího roku. Čekají zde na vás stánky se zajímavým vánočním sortimentem, občerstvením a kulturním programem. Otevřeno bude každý den od 10:00 do 22:00, některé stánky s občerstvením budou mít otevřeno až do 24:00.


Trhy na náměstí Republiky

✅ Na náměstí Republiky trhy začínají již 30. 11. a končí 30. 12. Opět se jedná o událost, na kterou byste se také měli vydat. Čeká vás zde bohatá nabídka vánočních dekorací, dárků, pochutin a také výrobky drobných řemeslníků.

Další trhy jsou naplánovány například na Tylově náměstí nebo na náměstí Míru.

Vánoční trhy na výstavišti

✅ Pokud se chystáte navštívit výstaviště Praha, tak zde trhy probíhají od 29. listopadu do 1. prosince. Podívejte se na tradiční trhy, kde můžete koupit dárky, vánoční dekoraci, keramiku, svíčky a další různé drobnosti. Stejně tak se podívejte na doprovodný program. Otevírací doba je od 10:00 do 18:00 hod., vstupné je 25 Kč.

Trhy na Pražském hradě

✅ Můžete se rovněž těšit na trhy na Hradě na náměstí U svatého Jiří, které se konají v prosinci. Zatím ale nebyla zveřejněná přesná data.

Rozsvícení vánočního stromu v Praze

✅ Slavnostní rozsvícení je v plánu 30. listopadu společně s hosty. Strom bude slavnostně rozsvícen v 16:30, kdy se bude jednat o první oficiální rozsvícení. Pak bude následovat další rozsvěcení v 17:30, 18:30, 19:30, 20:30 a 21:30 a to každý den, kdy se bude jarmark konat (včetně 16:30). Praha v tom i nadále bude výjimečná.Strom můžete vybrat i vy

Letos můžete vybrat strom pro Prahu i vy, opět totiž byla vyhlášena soutěž. Svůj tip na vhodný strom můžete poslat provozovateli taiko.cz. Měl by být vysoký 22 - 30 metrů, mít reprezentativní vzhled, být snadno dostupný a zdravý.

Již je vybráno!

Letos byl vybrán smrk ztepilý ze Semil, který je vysoký 24 metrů. Vybíralo se dokonce ze 42 tipů, což je nejvíc za dobu konání soutěže. Smrk při silném větru ohrožoval dům a majitelka by jej stejně nechala pokácet. Teď tento nádherný fešák z Podkrkonoší ozdobí náměstí.

Minulý rok byl vybrán smrk vysoký téměř 30 metrů z Libereckého kraje.
V minulých letech byl jako ozdoba náměstí byl vybrán 24metrový strom z Roztok u Křivoklátu na Rakovnicku. Tento vysoký fešák začal ohrožovat dráty vysokého napětí a již se uvažovalo o jeho odstranění, proto ho jeho majitel přihlásil do soutěže. Také byl zvolen vánoční strom, což byl smrk ztepilý, který pocházel z městyse Pecka v okrese Jičín. Strom byl vysoký 31 metrů.

Vždy se můžete těšit na skvělou atmosféru, která bude doplněna skvělým jídlem, pitím a bohatým kulturním programem. Na trzích nakoupíte řadu tradičních i netradičních drobností, které najdou svá místa na stromečku nebo pod ním.

Další informace o trzích najdete zde.Vaše komentáře


na rozsvícení stromu se už móóóc těším, jedu až z Moravy
mijanka, 26. listopadu 2013

Tak to jsme dvě,já jedu taky:-)
beruska, 28. listopadu 2013

a co z toho máte?
sara, 18. prosince 2013

Ja až z Bratislavy :)
Patricia, 29. září 2014

Patricia, pff...Ja až z Chelyabinska! (Russia:))
Anna, 9. října 2014

A mi ideme už pomaly z Terchovej z Jánošíkovského kraja
Sajši, 14. října 2014

Já jedu z Ukrainy!!
KateNevazhno, 28. října 2014

Lidi zlatý. U vás stromy nesvítí že jedete do Prahy?
Zdack, 7. listopadu 2014

JA z Canady
achmed | UPC.cz, 23. listopadu 2014

no tak to buďte obrnění !!!! Byli jsme minulý rok a byla to šílenost...:( lidí neskutečně a nedalo se ani hnout...chodili jsme tam jak tučňáci a každý do každého strkal....takže přeji hodně pevné nervy ale užijte si to, to rozsvěcení bylo hezké :)
N, 26. listopadu 2014

Já tam taky jedu a těším se mooooooooocccccccccccc
Lea, 30. října 2015

ahojky,chceme se s kamarády jet podívat až z Haviřova do Prahy na Vánoční trhy na víkend ,můžete mi poradit nebo napsat adresu www. na naké fajn ubytování? :) Děkuji moc
Martina, 11. listopadu 2015

Dobrý den co je na to za fámu,že de nebude rozsvěcovst stromek na Staroměstském náměstí,?
viera.v, 20. listopadu 2015

Také jsem to slyšela, ale oficiálně potvrzené to není. Každopádně, vzhledem k situaci, která nastala, letošní rozsvícení radši vynecháme. Jeden nikdy neví....
síma, 22. listopadu 2015

Bohužel, už je to oficiálně potvrzené.
Iva, 23. listopadu 2015

Pečené kaštany na dolním konci Václavského náměstí jsou hrůza, která se nedá jít. Vyhozených 60 Kč a ostuda před cizinci, kteří si to náhodou koupí.
Michal, 18. prosince 2015

A já prijela až z Anglie.
ivka, 26. prosince 2015

No Já a moje familie taky pojedeme z Ostravy na svařák.
Michal, 16. listopadu 2016

my s manželom ideme na vianočné trhy do Prahy z Ružomberka, už sa veľmi tešíme
Olga, 17. listopadu 2016

Dobrý den, mohu se zeptat trhy jsou v provozu i ve všední dny ?
Nicol, 27. listopadu 2016

ano, jsou
žaneta, 28. listopadu 2016

"Atmošku" si idem vychutnať až Bardejova.

Hanka, 25. listopadu 2017

cela rodina jede na Prazske trhy az ze Svycarska, uz se moc tesime
Dodla, 23. září 2019

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: