Unikátní vánoční trhy Praha 2017

/media/image/vanocnitrhypraha.jpg


Vánoce se pomaloučku blíží a určitě i vy se na ně těšíte. Začne opět milovaný i nenáviděný vánoční shon plný sváteční atmosféry, nákupů, pečení cukroví a návštěvy vánočních trhů. Teď se podíváme na ty největší vánoční trhy, které se nacházejí v Česku, tedy v Praze.

Vánoční trhy v Praze se budou konat na každém rohu. Největší budou tradičně na Staroměstském a Václavském náměstí, další naleznete na náměstích v různých městských částech. Poznačte si proto do kalendáře, kdy se přesně konají.

Trhy na Staroměstském náměstí

Největší vánoční trhy začínají v sobotu 2. prosince 2017 a skončí 6. ledna 2018. Tak jako každý rok se můžete podívat na desítky stánků, kde naleznete nejen dárky, dekoraci, porcelán, ale také občerstvení, trdelníky, perníčky a cukroví. Vybere si tam určitě každý. Navíc uprostřed náměstí bude postaven vysoký strom, který bude svítit a vytvářet tradiční atmosféru. Také bude připraven kulturní program pro malé i velké. Určitě se na tyto trhy zajděte podívat. Otevřeno bude každý den od desíti hodin.

Trhy na Václavském náměstí

Na Václavském náměstí trhy začínají také 2. prosince a ukončeny budou až 6. ledna následujícího roku. Čekají tam na vás stánky se zajímavým vánočním sortimentem, občerstvením a kulturním programem. Otevřeno bude každý den od desíti hodin.

Trhy na náměstí Republiky

Na náměstí Republiky trhy začínají již 25.11. a končí až 24.12. Opět se jedná o událost, na kterou byste se také měli vydat. Čeká vás tam bohatá nabídka vánočních dekorací, dárků, pochutin a také výrobky drobných řemeslníků.

Další trhy jsou například na Tylově náměstí nebo na náměstí Míru.


Trhy na Pražském hradě

Letos se můžete rovněž těšit na trhy na Hradě na náměstí U svatého Jiří. Letos se konají od 24.11.2017 do 6.1.2018.

Vánoční trhy na výstavišti

Pokud se chystáte navštívit výstaviště Praha, tak tam trhy probíhají od 1.12. do 3.12. Podívejte se na tradiční trhy, kde můžete koupit dárky, vánoční dekoraci, keramiku, svíčky a další různé drobnosti. Stejně tak se můžete podívat na doprovodný program.

Rozsvícení vánočního stromu v Praze

Slavnostní rozsvícení bylo před pár lety zrušeno, ale letos se k němu hlavní město opět vrací. Tento rok strom bude slavnostně rozsvícen 2. prosince v 16:30. Navíc se strom rozsvítí denně každou hodinu od 16:30 do 21:30 za hudebního doprovodu po dobu trvání trhů. Praha stále zůstává v tomto způsobu rozsvícení stromu unikátní.

Letos můžete vybrat strom pro Prahu i vy, opět totiž byla vyhlášena soutěž. Svůj tip na vhodný strom můžete poslat až do 15. září. Měl by být vysoký 22 - 30 metrů, mít reprezentativní vzhled, být snadno dostupný a zdravý.

Už je vybráno

Jako letošní ozdoba náměstí byl vybrán 24metrový strom z Roztok u Křivoklátu na Rakovnicku. Tento vysoký fešák začal ohrožovat dráty vysokého napětí a již se uvažovalo o jeho odstranění, proto ho jeho majitel přihlásil do soutěže. Rozsvícen bude 2. prosince v 16:30.

Pro minulý rok byl vybrán vánoční strom. Jedná se o smrk ztepilý, který pocházel z městyse Pecka v okrese Jičín. Strom je vysoký 31 metrů a byl převezen po 20. listopadu. Rozsvícen byl 26. listopadu.

Prodej na vánočních trzích Praha

Pokud chcete prodávat na trzích, tak se vždy dopředu informujte u daného pořadatele. V případě trhů na Staroměstském náměstí se jedná o taiko.cz a na výstavišti se zeptejte přímo tam nebo počkejte na online přihlášku na incheba.cz. U dalších menších trhů se zeptejte na více podrobností v informačním centru nebo na úřadu dané městské části.

Další informace o trzích najdete zde.
Vaše komentáře


na rozsvícení stromu se už móóóc těším, jedu až z Moravy
mijanka, 26. listopadu 2013

Tak to jsme dvě,já jedu taky:-)
beruska, 28. listopadu 2013

a co z toho máte?
sara, 18. prosince 2013

Ja až z Bratislavy :)
Patricia, 29. září 2014

Patricia, pff...Ja až z Chelyabinska! (Russia:))
Anna, 9. října 2014

A mi ideme už pomaly z Terchovej z Jánošíkovského kraja
Sajši, 14. října 2014

Já jedu z Ukrainy!!
KateNevazhno, 28. října 2014

Lidi zlatý. U vás stromy nesvítí že jedete do Prahy?
Zdack, 7. listopadu 2014

JA z Canady
achmed | UPC.cz, 23. listopadu 2014

no tak to buďte obrnění !!!! Byli jsme minulý rok a byla to šílenost...:( lidí neskutečně a nedalo se ani hnout...chodili jsme tam jak tučňáci a každý do každého strkal....takže přeji hodně pevné nervy ale užijte si to, to rozsvěcení bylo hezké :)
N, 26. listopadu 2014

Já tam taky jedu a těším se mooooooooocccccccccccc
Lea, 30. října 2015

ahojky,chceme se s kamarády jet podívat až z Haviřova do Prahy na Vánoční trhy na víkend ,můžete mi poradit nebo napsat adresu www. na naké fajn ubytování? :) Děkuji moc
Martina, 11. listopadu 2015

Dobrý den co je na to za fámu,že de nebude rozsvěcovst stromek na Staroměstském náměstí,?
viera.v, 20. listopadu 2015

Také jsem to slyšela, ale oficiálně potvrzené to není. Každopádně, vzhledem k situaci, která nastala, letošní rozsvícení radši vynecháme. Jeden nikdy neví....
síma, 22. listopadu 2015

Bohužel, už je to oficiálně potvrzené.
Iva, 23. listopadu 2015

Pečené kaštany na dolním konci Václavského náměstí jsou hrůza, která se nedá jít. Vyhozených 60 Kč a ostuda před cizinci, kteří si to náhodou koupí.
Michal, 18. prosince 2015

A já prijela až z Anglie.
ivka, 26. prosince 2015

No Já a moje familie taky pojedeme z Ostravy na svařák.
Michal, 16. listopadu 2016

my s manželom ideme na vianočné trhy do Prahy z Ružomberka, už sa veľmi tešíme
Olga, 17. listopadu 2016

Dobrý den, mohu se zeptat trhy jsou v provozu i ve všední dny ?
Nicol, 27. listopadu 2016

ano, jsou
žaneta, 28. listopadu 2016

"Atmošku" si idem vychutnať až Bardejova.

Hanka, 25. listopadu 2017

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: