Vánoční trhy ve městě Olomouc

/media/image/olomouc.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Již za chvíli se podzimní počasí přehoupne do toho zimního, což je také hlavní znak, že se blíží oblíbené vánoční svátky. Ve městech se rozsvítí tradiční výzdoby, začnou vánoční trhy a všichni se pustí do oblíbeného pečení, nákupu dárků a užívání si této skvělé atmosféry. Na vánoční trhy se těší snad každý a teď se podíváme, kdy je připravilo město Olomouc. Tak jako vždy se bude jednat o velkolepé trhy, které si opět užijete.

Kdy budou vánoční trhy?

✅ Tradiční vánoční trhy budou zahájeny 19. listopadu 2023 a skončí až 23. 12. 2023 - den před Štědrým dnem. Probíhat budou na Horním náměstí. Na trzích na vás čekají desítky stánků, kde budete moct koupit od různých ozdob, dárků, keramiky, občerstvení až po zázvorové perníčky a cukroví. Každý si zaručeně vybere něco pěkného a dobrého. Však uvidíte sami, až se na adventní trhy půjdete podívat.

👍 Jarmark se koná od 19. listopadu do 23. prosince.

Dále je přichystán rozmanitý kulturní program, z něhož vybíráme příchod Mikuláše (5.12.), zpívání koled, gastronomie podle Norimberku, koledování s rozhlasem, betlém a různé akce pro děti.

Na jevišti vystoupí známé i méně známé osobnosti (např. Voxel, Amigos, Fleret, Poutníci, Stew, Lukáš Mareček, Natálie Tichánková, Mladá krev atd.), skupiny, dětské sbory atd. Doprovodný program bude vždy velice zajímavý a zábavný. Nezapomeňte se na program podívat na vývěsku.

Kdy se rozsvítí vánoční strom?

✅ V Olomouci se slavnostně zahájí vánoční období rozsvícením vánočního stromu. Toto rozsvícení se řadí k těm prvním v Česku a proběhne hned první víkend, když začnou trhy. Tato akce se koná na Horním náměstí. Následně vystoupí známý interpret (letos Voxel), který tam bude mít svůj koncert.

👍 Rozsvícení proběhne 19. listopadu v 18:00.

Minulý rok se na náměstí rozzářila jedle, která dorostla téměř 30 metrů. Pocházela z Hluboček, kde ohrožovala svoje okolí a už by stejně musela být pokácena. Před instalací na jarmark byla o něco málo zkrácena, opět kvůli bezpečnosti. Zatím ještě nebyl vybraný strom pro letošní rok.Trhy na výstavišti

Aby toho nebylo málo, tak jsou také naplánovány již 41. trhy na výstavišti Flora v pavilonu A, jak tomu je každý rok. Letos tam trhy začínají 16. 12. a končí 19. 12. 2022. Denně bude otevřeno asi od 9:00 do 17:30 hodin, vstupné je zdarma. Rovněž se tam zajděte podívat na zajímavé zboží, které tam prodejci prodávají. Kromě vánočního zboží tam najdete i oblečení a spotřební zboží.

👍 Doba konání je od 16. do 19. prosince.

Olomoucké trhy letos budou plné novinek, pokud se to všechno stihne. Pravděpodobně se již tento rok nebudou používat plastové kelímky, ale hrnečky (jako na trzích v Brně nebo ve Vídni). V areálu tržnice bude postaveno velké ruské kolo a další atrakce, na Dolním náměstí bude postaven betlém a regionální řemeslníci předvedou svá řemesla.

Letos se můžete těšit na kluziště, které se opět objeví po třech letech. Ledová plocha ale nyní bude na ploše tržnice. Najdete tam i šatnu, půjčovnu bruslí a WC. Dopoledne přes týden jej budou využívat školy a školky. Dále zde bude doprovodný program, který zpříjemní celý zimní jarmark.

Těšíte se na vánoční trhy v Olomouci?


Vaše komentáře


Vánoční trhy 2015 byl pěknej propadák! Rozmístění stánků,které byly nalepený těsně na sobě. Hnusný smradlavý stánek s pánvemi,který byl umístěn u podia. Ubohý,chudý program. No,loni opravdu padla vysoká latka,která byla nasazená předchozí roky! Doufám,že tento rok se to vrátí zpět na úroven! At je důvod tam chodit,děkuji.
Honza, 10. února 2016

Mně se vánoční trhy v Olomouci líbí a už se zase těším jak se tam budu setkávat se svými známými u dobrého a voňavého punče a jsem velmi zvědavá jaké letos budou na pódiu koncerty, které vždy přilákají do města hodně lidí a také se s kámoškami těšíme na provoz umělého kluziště,už aby to bylo.
lenča z Olomouce, 22. října 2016

Gratuluji ke krásné atmosféře adventních trhů. Byli jsme na doporučení a jsme nadšeni. Pardubická radnice by se měla jet podívat jak se to dělá.
Ilona, 10. prosince 2017

Něco neskutečného, umíte to dobře vymyslet. Úžasná atmosféra..
Uničov, 28. října 2018

Letos napotřetí :)
Hana, 23. listopadu 2019

v Olomouci jsou pěkné až na to jídlo , nedávejte si bramborák je to hnus.
tonda, 8. prosince 2019

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: