Vánoční trhy ve městě Olomouc

/media/image/olomouc.jpg


Již za chvíli se podzimní počasí přehoupne do toho zimního, což je také hlavní znak, že se blíží oblíbené vánoční svátky. Ve městech se rozsvítí tradiční výzdoby, začnou vánoční trhy a všichni se pustí do oblíbeného pečení, nákupu dárků a užívání si této skvělé atmosféry. Na vánoční trhy se těší snad každý a teď se podíváme, kdy je připravilo město Olomouc. Tak jako vždy se bude jednat o velkolepé trhy, které si opět užijete.

Kvůli koronaviru letos nebude slavnostně rozsvícen strom. Stříbrný smrk bude rozzářen 1. prosince bez veřejnosti. Trhy letos budou bez kulturního programu a kluziště. Pravděpodobně začnou až v prosinci. Jisté ani není, zda se zde bude prodávat punč.

Kdy budou vánoční trhy?

✅ Tradiční vánoční trhy budou zahájeny asi 30. listopadu 2020 a skončí až 24. 12. 2020 - na Štědrý den. Probíhat budou na Horním náměstí. Na trzích na vás čekají desítky stánků, kde budete moct koupit od různých ozdob, dárků, keramiky, občerstvení až po zázvorové perníčky a cukroví. Každý si zaručeně vybere něco pěkného a dobrého. Však uvidíte sami, až se na adventní trhy půjdete podívat.

Dále je přichystán rozmanitý kulturní program, z něhož vybíráme příchod Mikuláše (5.12.), zpívání koled, gastronomie podle Norimberku, koledování s rozhlasem, betlém a různé akce pro děti.

Na jevišti vystoupí známé i méně známé osobnosti, skupiny, dětské sbory atd. Doprovodný program bude vždy velice zajímavý a zábavný.


Kluziště letos nebude postaveno na Dolním náměstí, ale asi v areálu tržnice od konce listopadu do konce prosince. Každý den bude ledová plocha otevřena od 10:00 do 22:00 hodin, přes svátky bude otevírací doba kluziště zkrácena.

Kdy se rozsvítí vánoční strom?

✅ V Olomouci se slavnostně zahájí vánoční období rozsvícením vánočního stromu. Toto rozsvícení se řadí k těm prvním v Česku a proběhne hned první den, když začnou trhy. Tato akce se koná na Horním náměstí. Následně vystoupí známý interpret, který tam bude mít svůj koncert.

Minulý rok zazářil na náměstí smrk, který měřil téměř 20 metrů. Pocházel z Dubu nad Moravou a rozsvítil ho primátor. Jaký strom bude na jarmark vybrán letos, ještě nebylo zveřejněno.Trhy na výstavišti

Aby toho nebylo málo, tak jsou také naplánovány již 39. trhy na výstavišti Flora v pavilonu A, jak tomu je každý rok. Letos tam trhy začínají 17.12. a končí 20. 12. 2020. Denně bude otevřeno od 9:00 do 17:30 hodin, vstupné je zdarma. Rovněž se tam zajděte podívat na zajímavé zboží, které tam prodejci prodávají. Kromě vánočního zboží tam najdete i oblečení a spotřební zboží.

Olomoucké trhy letos budou plné novinek, pokud se to všechno stihne. Pravděpodobně se již tento rok nebudou používat plastové kelímky, ale hrnečky (jako na trzích v Brně nebo ve Vídni). V areálu tržnice bude postaveno velké ruské kolo a další atrakce, na Dolním náměstí bude postaven betlém a regionální řemeslníci předvedou svá řemesla.

Těšíte se na vánoční trhy v Olomouci?Vaše komentáře


Vánoční trhy 2015 byl pěknej propadák! Rozmístění stánků,které byly nalepený těsně na sobě. Hnusný smradlavý stánek s pánvemi,který byl umístěn u podia. Ubohý,chudý program. No,loni opravdu padla vysoká latka,která byla nasazená předchozí roky! Doufám,že tento rok se to vrátí zpět na úroven! At je důvod tam chodit,děkuji.
Honza, 10. února 2016

Mně se vánoční trhy v Olomouci líbí a už se zase těším jak se tam budu setkávat se svými známými u dobrého a voňavého punče a jsem velmi zvědavá jaké letos budou na pódiu koncerty, které vždy přilákají do města hodně lidí a také se s kámoškami těšíme na provoz umělého kluziště,už aby to bylo.
lenča z Olomouce, 22. října 2016

Gratuluji ke krásné atmosféře adventních trhů. Byli jsme na doporučení a jsme nadšeni. Pardubická radnice by se měla jet podívat jak se to dělá.
Ilona, 10. prosince 2017

Něco neskutečného, umíte to dobře vymyslet. Úžasná atmosféra..
Uničov, 28. října 2018

Letos napotřetí :)
Hana, 23. listopadu 2019

v Olomouci jsou pěkné až na to jídlo , nedávejte si bramborák je to hnus.
tonda, 8. prosince 2019

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: