Vánoční trhy Olomouc

/media/image/olomouc.jpg


Již za chvíli se podzimní počasí přehoupne do toho zimního, což je také hlavní znak, že se blíží oblíbené vánoční svátky. Ve městech se rozsvítí tradiční výzdoby, začnou vánoční trhy a všichni se pustí do oblíbeného pečení, nákupu dárků a užívání si této skvělé atmosféry. Na vánoční trhy se těší snad každý a teď se podíváme, kdy je připravilo město Olomouc. Tak jako vždy se bude jednat o velkolepé trhy, které se opět užijete.

Kdy budou vánoční trhy?

Tradiční vánoční trhy budou zahájeny již 20.11.2016 a skončí až 23.12.2016 den před Štědrým dnem. Probíhat budou na Horním náměstí. Na trzích na vás čekají desítky stánků, kde si budete moct koupit od různých ozdob, dárků, keramiky, občerstvení až po zázvorové perníčky a cukroví. Každý si zaručeně vybere něco pěkného a dobrého. Však uvidíte sami, až se na trhy půjdete podívat.
Dále je přichystán rozmanitý kulturní program, betlém a další akce pro děti.

Zda bude letos postaveno oblíbené kluziště, se kvůli památkářům ještě neví. Mělo být příliš blízko Jupiterovy kašny, což by ji mohlo ohrozit. Zatím se neví, jestli bude kluziště zmenšeno nebo přesunuto. Vypadá to, že by mělo být na Dolním náměstí.

Kdy se rozsvítí vánoční strom?

V Olomouci se slavnostně zahájí vánoční období rozsvícením vánočního stromu. Toto rozsvícení se řadí k těm prvním v Česku a proběhne 20.11.2016 v 18:00. Tato akce se koná na Horním náměstí.

Letošní rok zazáří na náměstí smrk ztepilý, který měří téměř 20 metrů. Pochází z Dubu nad Moravou a rozsvítí ho primátor. Po rozsvícení si můžete poslechnout slovenskou zpěvačku Katarínu Knechtovou.

Trhy na výstavišti

Aby toho nebylo málo, tak jsou také naplánovány trhy na výstavišti Flora, jak tomu je každý rok. Letos tam trhy začínají 10.12. a končí 19.12.2016. Denně bude otevřeno od 9:00 do 18:00, vstupné je zdarma. Také se zajděte podívat tam na zajímavé zboží, které tam prodejci prodávají. Kromě vánočního zboží tam najdete i oblečení a spotřební zboží.

Chcete na trzích prodávat?

Pokud chcete na olomouckých trzích prodávat, zeptejte se na bližší informace v informačním centru nebo v případě výstaviště na výstavišti. Tak jako vždy platí, že nejdůležitější je zarezervovat si místo včas, ať nepřijdete pozdě.

Těšíte se na vánoční trhy v Olomouci?
Vaše komentáře


Vánoční trhy 2015 byl pěknej propadák! Rozmístění stánků,které byly nalepený těsně na sobě. Hnusný smradlavý stánek s pánvemi,který byl umístěn u podia. Ubohý,chudý program. No,loni opravdu padla vysoká latka,která byla nasazená předchozí roky! Doufám,že tento rok se to vrátí zpět na úroven! At je důvod tam chodit,děkuji.
Honza, 10. únor 2016

Mně se vánoční trhy v Olomouci líbí a už se zase těším jak se tam budu setkávat se svými známými u dobrého a voňavého punče a jsem velmi zvědavá jaké letos budou na pódiu koncerty, které vždy přilákají do města hodně lidí a také se s kámoškami těšíme na provoz umělého kluziště,už aby to bylo.
lenča z Olomouce, 22. říjen 2016

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: