Vánoční trhy ve městě Olomouc

/media/image/olomouc.jpg


Již za chvíli se podzimní počasí přehoupne do toho zimního, což je také hlavní znak, že se blíží oblíbené vánoční svátky. Ve městech se rozsvítí tradiční výzdoby, začnou vánoční trhy a všichni se pustí do oblíbeného pečení, nákupu dárků a užívání si této skvělé atmosféry. Na vánoční trhy se těší snad každý a teď se podíváme, kdy je připravilo město Olomouc. Tak jako vždy se bude jednat o velkolepé trhy, které si opět užijete.

Kdy budou vánoční trhy?

Tradiční vánoční trhy budou zahájeny již 25.11.2019 a skončí až 23.12.2019 - den před Štědrým dnem. Probíhat budou na Horním náměstí. Na trzích na vás čekají desítky stánků, kde budete moct koupit od různých ozdob, dárků, keramiky, občerstvení až po zázvorové perníčky a cukroví. Každý si zaručeně vybere něco pěkného a dobrého. Však uvidíte sami, až se na trhy půjdete podívat.

Dále je přichystán rozmanitý kulturní program, z něhož vybíráme příchod Mikuláše (5.12.), zpívání koled, gastronomie podle Norimberku, koledování s rozhlasem, betlém a různé akce pro děti.

Na jevišti vystoupí známé i méně známé osobnosti, skupiny, dětské sbory atd. Doprovodný program bude vždy velice zajímavý a zábavný.


Kluziště letos bude postaveno na Dolním náměstí od konce listopadu do konce prosince. Každý den bude ledová plocha otevřena od 10:00 do 22:00 hodin, přes svátky bude otevírací doba kluziště zkrácena.

Kdy se rozsvítí vánoční strom?

V Olomouci se slavnostně zahájí vánoční období rozsvícením vánočního stromu. Toto rozsvícení se řadí k těm prvním v Česku a proběhne asi hned první den - 25. listopadu. Tato akce se koná na Horním náměstí. Následně vystoupí známý interpret, který tam bude mít svůj koncert.

Minulý rok zazářil na náměstí smrk, který měřil téměř 20 metrů. Pocházel z Dubu nad Moravou a rozsvítil ho primátor. Jaký strom bude vybrán letos, ještě nebylo zveřejněno.

Trhy na výstavišti

Aby toho nebylo málo, tak jsou také naplánovány trhy na výstavišti Flora v pavilonu A, jak tomu je každý rok. Letos tam trhy začínají 13.12. a končí 15.12.2019. Denně bude otevřeno od 9:00 do 18:00, vstupné je zdarma. Rovněž se tam zajděte podívat na zajímavé zboží, které tam prodejci prodávají. Kromě vánočního zboží tam najdete i oblečení a spotřební zboží.

Chcete na trzích prodávat?

Pokud chcete na olomouckých trzích prodávat, zeptejte se na bližší informace v informačním centru nebo v případě výstaviště na výstavišti. Tak jako vždy platí, že nejdůležitější je zarezervovat si místo včas, ať nepřijdete pozdě.

Těšíte se na vánoční trhy v Olomouci?


Vaše komentáře


Vánoční trhy 2015 byl pěknej propadák! Rozmístění stánků,které byly nalepený těsně na sobě. Hnusný smradlavý stánek s pánvemi,který byl umístěn u podia. Ubohý,chudý program. No,loni opravdu padla vysoká latka,která byla nasazená předchozí roky! Doufám,že tento rok se to vrátí zpět na úroven! At je důvod tam chodit,děkuji.
Honza, 10. února 2016

Mně se vánoční trhy v Olomouci líbí a už se zase těším jak se tam budu setkávat se svými známými u dobrého a voňavého punče a jsem velmi zvědavá jaké letos budou na pódiu koncerty, které vždy přilákají do města hodně lidí a také se s kámoškami těšíme na provoz umělého kluziště,už aby to bylo.
lenča z Olomouce, 22. října 2016

Gratuluji ke krásné atmosféře adventních trhů. Byli jsme na doporučení a jsme nadšeni. Pardubická radnice by se měla jet podívat jak se to dělá.
Ilona, 10. prosince 2017

Něco neskutečného, umíte to dobře vymyslet. Úžasná atmosféra..
Uničov, 28. října 2018

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: