Vánoční trhy v Hradci Králové

/media/image/hradeckralove.jpg


Již za několik málo dnů se opět můžeme těšit na oblíbený začátek adventu a s ním i na všechny věci, které jsou s adventem spojené. Stačí si jen připomenout nakupování (pro někoho oblíbené, pro někoho otravné), vánoční trhy, pečení, uklízení i vyrábění ozdob na stromek. Vždy záleží na tom, jak se na svátky připravujete zrovna vy. Nyní se podíváme na vánoční trhy, které se letos konají v Hradci Králové v prosinci. Opět byste na ně neměli zapomenout.

Nejprve přijede 5.12.2017 Mikuláš v kočáře taženém koňským spřežením před Třebechovické muzeum. Akce se koná na Masarykově náměstí odpoledne. Za pár dní se na témže místě může těšit na trhy.

Vánoční trhy - Hradec Králové

Vánoční trhy začínají 8. prosince a končí až 17. prosince 2017 a každý den budou otevřené od 9.00 do 18.00. Trhy se budou opět konat na Masarykově náměstí, kde najdete mnoho dřevěných stánků, ve kterých vám prodejci nabídnou opravdu zajímavé věci. Stačí jmenovat ozdoby, dárky, keramiku, oblečení, cukrovinky, svařák, punč, trdelníky nebo bramboráky. Každý si zaručeně něco vybere a pochutná si na tom.

Dále bude na trzích připraven zajímavý program, který potěší jak děti, tak i dospělé. Nezapomeňte proto sledovat, jaký přesně bude naplánován.


V Novém Adalbertinu se trhy konají od 1. do 3.12., v pátek mezi 12:00 - 20:00, v sobotu 9:00 - 20:00 a v neděli 9:00 - 17:00. Kromě asi 200 prodejců a jejich skvělé nabídky se můžete těšit na bohatý kulturní program.

Slavnostní rozsvícení stromu

Počátek adventu, který letos začíná až 3.12.2017, je charakteristický rozsvěcováním vánočních stromů v jednotlivých městech na náměstích a Hradec Králové jej asi rozsvítí o den dříve. Letos se rozsvítí na Velkém náměstí 2. prosince v 16:30. Tuto oblíbenou akci doprovodí i program. Dále bude rozsvícen strom také na Masarykově náměstí a náměstí 28. října.

Chcete na trzích prodávat?

Pro prodej na trzích se informujte v informačním centru, kde vám sdělí bližší podrobnosti o konání a podmínkách. Také informace najdete na webu adalbertinum.cz.

Zpříjemněte si studené počasí pečením cukroví, zde na webu se můžete podívat na zajímavé recepty nebo se naopak podívejte, kam všude se můžete vydat na trhy nejen po Česku, ale i do zahraničí. Letošní svátky si rozhodně užijte, ať už doma v Hradci nebo i kdekoliv jinde.

Těšíte se na vánoční trhy v Hradci Králové nebo se na ně ani nevydáte?
Vaše komentáře


Moc se těším,chodím každý rok je tam krásná vánoční atmosféra.
marlenka, 10. prosinec 2013

Je to fakt hezký chodím tam každý rok !!
klobaska, 30. listopad 2014

Pojedeme tam poprvé a už se moc těšíme...
Hana Vavříková, 31. říjen 2015

Někdy večer v sobotu? To už se snad všichni zbláznili, že se nenapíše hodina?
Jana, 28. listopad 2015

Pojedeme tam poprvé,těšíme se.Jiří Král-Ostrava
Mašinka, 10. listopad 2016

Stále nevím, kdy se rozsvítí vánoční strom, do víkendu času moc nezbývá. Je to škoda, že datum prostě nikde nemůžu najít.
Annouk, 24. listopad 2016

Proč to nemůžou někde zveřejnit? To fakt nechápu, jedině se zajít zeptat na informace, ale aby to tam někdo věděl!
Niina, 25. listopad 2016

Preposielam sem link ako to bolo minulý rok....možno pomôže sa zorientovať v čase
https://www.facebook.com/events/176065065868184/
Mária, 25. listopad 2016

Dle informačního centra HK bude stromek Na Velkém náměstí rozsvícen tuto sobotu někdy mezi 16:10 - 16:30.
Jarda, 25. listopad 2016

Zřejmě je obava, aby nějaký magor nepřišel s bombou. To se máme už pořád bát? To mě fakt hlava nebere

Georga, 26. listopad 2016

Vloni jsme tam byli poprvé,letos jedeme zase :-)
Tonda- Nové Město na Moravě, 2. prosinec 2016

Proc v HK konci trhy tyden pred Vanoci,kdyz vsude jinde jsou az do Stedreho dne? A az posledni tyden pred Jeziskem je teprve cas nasavat tu pravou vanocni atmosferu...
Blanz, 19. listopad 2017

Tak jestli to bude jako vloni, ze nikde nic a pak o x minut drive prijde chlap, strci prodluzku do napajeni a nic, tak to tam ani nechodte. Zadne koledy, zadna atmosfera, vsude auta, protoze sice stromek je, ale vsude se parkuje :( ztrata casu.
Michaela, 24. listopad 2017

Přesně tak jak popsala výše Michaela to proběhlo 2.12.2017. strom se z ničeho nic rozsvítil,žádné koledy,žádný program. Mezi rodinami s dětmi projíždí auta,je to vlastně na parkovišti. Příště opravdu už nemáme zájem.
Mašlanka, 2. prosinec 2017

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: