Vánoční trhy v Chrudimi v roce 2018

/media/image/chr03.jpg


Již za chvíli se všichni můžeme těšit na vánoční svátky a výbornou atmosféru, které si můžete přes celý prosinec užít. Bude se jednat o příjemný kolotoč zábavy a povinností. A v Chrudimi se rozhodně nebudete nudit, protože je připraven zajímavý program přes celý advent.

Letos začíná advent už 2. prosince, což pro mnohé znamená, že začnou péct cukroví, nakupovat dárky i zdobit obydlí. Také Chrudim připravila mnoho akcí, kterých byste se měli zúčastnit. Budou se konat trhy, rozsvítí se strom a ještě vás potěší další akce.

Kdy se rozsvítí vánoční strom?

Slavnostní rozsvícení stromu proběhne právě hned v ten den, kdy začne advent, což je v neděli 2. prosince 2018. Strom bude krásně nazdoben a poté i rozsvícen. Tato akce se tradičně koná na úchvatném Resselově náměstí, vydejte se ji navštívit.


Kdy se budou konat vánoční trhy?

Letos se bude konat vánoční jarmark opět na Resselově náměstí. Na náměstí budou postaveny dřevěné i klasické stánky, kde prodejci nabídnou především sváteční a zimní zboží. Rovněž se nezapomene na hudební doprovod, který bude doprovázet celý jarmark.

Kdy přesně budou?

  • Ve středu 12.12. od 9:00 do 16:00
  • V sobotu 15.12. od 9:00 do 16:00
  • Ve středu 19.12. od 9:00 do 16:00
  • V pátek 21.12. od 16:00 do 21:00

Prodejci svým návštěvníkům nabídnou velice zajímavý sortiment, bude se jednat o stromečky, chvojí, jmelí, vánoční dekoraci, šperky, oblečení či doplňky. Nebude chybět ani občerstvení, svařák, klobásy, med, cukrovinky nebo trdelníky. Najdete tam toho opravdu hodně.

Také můžete koupit kapry, kteří se budou prodávat již od 19. do 24. prosince 2018.

Dále nezapomeňte navštívit další akci a to Stříbrná neděle v Muzeu. V neděli 16. prosince od 9:00 do 16:00 se podívejte do Muzea v Chrudimi, kde vás taktéž čekají vánoční trhy. Můžete tam pořídit svařené víno, dekoraci, cukrovinky, med, čepice a mnoho dalších věcí.

Těsně před Štědrým dnem skočte ještě na Žižkovo náměstí, kde 23. prosince v 18:00 zapěje Jakub Jan Ryba vánoční mši.


Vaše komentáře


Napište, co si o tom myslíte


Jméno: