Vánoční trhy v Chrudimi v roce 2023

/media/image/chr03.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Již za chvíli se všichni můžeme těšit na vánoční svátky a výbornou atmosféru, kterou si můžete přes celý prosinec užít. Bude se jednat o příjemný kolotoč zábavy a povinností. A v Chrudimi se rozhodně nebudete nudit, protože je připraven zajímavý program přes celý advent.

Letos začíná advent už 3. prosince, což pro mnohé znamená, že začnou péct cukroví, nakupovat dárky i zdobit obydlí. Také Chrudim připravila mnoho akcí, kterých byste se měli zúčastnit. Budou se konat trhy, rozsvítí se strom a ještě vás potěší další akce.

Kdy se rozsvítí vánoční strom?

✅ Slavnostní rozsvícení stromu proběhne právě hned v ten den, kdy začne advent, což je v neděli 3. prosince 2023. Strom bude krásně nazdoben a poté i rozsvícen. Tato akce se tradičně koná na úchvatném Resselově náměstí, vydejte se ji navštívit.

👍 Stromek se rozsvítí 3. prosince v 17:00 hodin.

Kdy se budou konat vánoční trhy?

✅ Letos se bude konat vánoční jarmark v Klášterních zahradách. V zahradách budou postaveny dřevěné i klasické stánky, kde prodejci nabídnou především sváteční a zimní zboží. Rovněž se nezapomene na hudební doprovod, který bude doprovázet celý jarmark.

Kdy přesně budou?

Datum ještě nebylo uveřejněno.

  • V pondělí od 15:00 do 20:00 hodin
  • V úterý od 15:00 do 20:00 hodin
  • Ve středu od 15:00 do 20:00 hodin
  • Ve čtvrtek od 15:00 do 20:00 hodin
  • V pátek od 15:00 do 20:00 hodin

Prodejci svým návštěvníkům nabídnou velice zajímavý sortiment, bude se jednat o stromečky, chvojí, jmelí, vánoční dekoraci, šperky, oblečení či doplňky. Nebude chybět ani občerstvení, svařák, klobásy, med, cukrovinky nebo trdelníky. Najdete zde opravdu hodně zajímavých věcí pro malé i velké.Také můžete na náměstí koupit kapry, kteří se zde budou prodávat před svátky.

Stříbrná neděle v Muzeu

✅ Dále nezapomeňte navštívit další akci a to Stříbrná neděle v Muzeu. V neděli 17. prosince od 9:00 do 16:00 hodin mrkněte do Muzea v Chrudimi, kde vás v jeho prostorách asi taktéž čekají vánoční trhy. Můžete zde pořídit svařené víno, dekoraci, cukrovinky, med, čepice a mnoho dalších věcí.

Těsně před Štědrým dnem v Klášterních zahradách se 23. prosince zapěje vánoční mše Jakuba Jana Ryby.


Vaše komentáře


Napište, co si o tom myslíte


Jméno: