Mikuláš 2012

/media/images/dekorace06.jpg


Kdy se bude slavit Mikuláš 2012? Přece 6.12.2012, tak jako tomu bývá pořád. Letošní svátek Mikuláše vychází na čtvrtek. Mikuláš s čertem chodí už 5.12.2012 večer. Zapište si včas toto datum do kalendáře.

Děti by si měly pro Mikuláše a čerta připravit básničku nebo říkanku. Mohou mu ukázat i mikulášské obrázky, aby je přesvědčily, že si zaslouží dostat mikulášský balíček.

Malé děti mají Mikuláše moc rády, protože Mikuláš, čert a anděl přinese dětem Mikulášskou nadílku podle zásluh. Zlobivým dětem donese čert uhlí či brambory, protože se během roku chovaly neukázněně. Hodným dětem naopak donese Mikuláš balíček plný dobrot.


Mikuláš s čertem a andělem chodí i na objednání v kostýmu z různého materiálu (často z papíru nebo látky). Určitě se dívejte po okolí, kde naleznete hodně inzerátů na Mikuláše s čertem. Za menší částku vám přijdou postrašit děti převlečení studenti nebo dospělí a samozřejmě jim předají váš balíček.

Pokud si nechcete nebo nemáte možnost objednat Mikuláše, dejte mikulášskou nadílku za okno.

Mikuláš a čert chodí do školek. Děti by neměly zapomenout na říkanky či koledy ani ve školce.

Také v některých městech je Mikulášská nadílka, besídka..., tak se běžte také s dětmi podívat. V Praze najdete hned několik Mikulášů najednou.

Podívejte se na mikulášské básničky a říkanky.


Vaše komentáře


Nevíte o Čertu s Mikulášem v Praze 6? Děkuji moc
Šárka O., 7. listopadu 2012

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: