Vánoční Frýdek-Místek

/media/image/frydekmistek.jpg


Vánoce se velmi rychle blíží, od těch minulých to uteklo opět jako voda. Za pár dní se můžeme procházet vánočně nazdobeným Frýdkem-Místkem, projít se po náměstí, kde najdeme stánky s vánočním zbožím a skvělou tradiční atmosférou. K tomu je připraven i bohatý kulturní program. Těšíte se také na to, jaké trhy a osvětlení připravil Frýdek-Místek?

Letos bude advent ve Frýdku-Místku opravdu zajímavý. Můžete se podívat na rozsvěcování stromu, na trhy na náměstí Svobody, Mikuláše a rovněž na adventní městečko.

Kdy začnou trhy?

Letošní vánoční trhy jsou naplánovány od 30.11. do 23.12.2018. Každý den bude otevřeno od 9:00 do 18:00. Tři týdny si můžete užít tuto adventní akci na náměstí Svobody. Čeká tam na vás několik stánků, ve kterých naleznete vánoční sortiment, nápoje a občerstvení. Navíc tradiční atmosféra, která připomene zvyky a poezii Vánoc, je opravdu skvělá.


Není třeba se honit po obchodech a nakupovat dárky, ale můžete si odpočinout právě na vánočních trzích, kde vás tamní atmosféra adventního městečka zklidní a ukáže pravou podstatu Vánoc.

Rozsvícení vánočního stromu

Rozsvícení stromu proběhne taktéž na náměstí Svobody v pátek 30.12.2018 kolem 16:45. Zajděte se určitě podívat na tuto skvělou tradiční akci, která je doplněna zajímavým programem (zazpívá René Souček, DFS Ostravička a David Stypka) již od 15 hodin. Vysoký strom (letos to bude jedle) plný svítidel se bude líbit nejen dětem, ale i jejich rodičům.

Kromě toho bude připraveno spousty dalších akcí, které byste neměli vynechat. Stačí se podívat na vývěsku, kde je najdete velice mnoho.

Letošní vánoční trhy ve Frýdku-Místku budou zajisté velkolepou událostí, pokud byste se ale chtěli podívat na větší trhy, zajeďte si třeba do do Ostravy. I tam bude hezký jarmark.

S adventem je spojeno pečení cukroví, pokud letos budete péct, podívejte se na oblíbené recepty. Určitě si jich vyberete rovnou několik, podle kterých budete péct vánoční cukroví.


Vaše komentáře


Napište, co si o tom myslíte


Jméno: