Vánoční trhy v Opavě

/media/image/opava.jpg


Začíná se ochlazovat, tu a tam bychom za normálních okolností viděli padající sněhovou vločku, letos se ale sníh po chvilce zase někde zapomněl. To ovšem nemění nic na situaci, že si určitě nemůžeme letos nechat ujít oblíbené vánoční svátky. Zase se můžeme těšit na vánoční trhy, dárečky, cukroví a hlavně na pohodovou atmosféru, která nás po celý advent doprovází.

Kdy začne vánoční jarmark?

Vánoční jarmark v Opavě začíná již 26. listopadu a potrvá až do pátku 23.12.2016. Celých 28 dní si můžete užít krásné opavské vánoční trhy opět na Dolním náměstí, které budou doprovázeny bohatým kulturním programem, prodejem zajímavého sortimentu, občerstvení a výrobků. Každý den bude otevřeno minimálně od 10:00 do 18:00 hodin.

Na trzích si můžete kromě zhlédnutí programu a vychutnání si skvělé atmosféry také nakoupit něco od zajímavého občerstvení (trdelníky, vánoční punč, klobásy, bramboráky, polévky, hamburgery) až po dárky, dekoraci (věnce, ozdoby, baňky, svíčky atd.), stromky nebo perníčky. Každý si zajisté vybere něco dobrého a zajímavého nejen pro sebe, ale i pro své blízké. Dále tam bude betlém, dílničky a tvořivé programy pro děti, řemeslné historické městečko, kolotoč i lití olova.

Předvánoční prodej na Horním náměstí

V rámci předvánočního prodeje budou na Horním náměstí dva stánky - první s občerstvením a druhý s punčem, ve kterých začne prodej již 28. října a skončí 25. listopadu. Můžete se těšit na lampionový průvod a vzpomínkový hudební večer, který se koná 17. listopadu.

Letos se také můžete těšit na mnohem lepší nabídku než v minulých letech. Na stáncích budou prodávat převážně místní prodejci, kteří nabídnou své regionální produkty, slezské speciality, občerstvení, vlastní výrobky a mnoho dalšího.

Výběr z programu

Něco na naladění, ať víte, co pro vás Opava připravila. Čekají na vás například: Zuzana Šuláková, Adam Mišík, Rock & Roll Band Marcela Woodmana, Jiří Schmitzer, Monkey Business, Yellow Sisters, SoundMates, dále cimbálovky, zpívání vánočních koled, divadelní představení, pěvecké sbory, čertovský karneval na Mikuláše, Ježíškův poštovní úřad, zdobení perníčků, zabijačka, zdobení baněk, řemeslné městečko Agripa atd. Také je připraven speciální program pro děti. Přesný program najdete na vývěskách a na trzích.

Rozsvícení stromu

Vánoční strom bude slavnostně rozsvícen primátorem města Opavy poslední sobotu v listopadu 17:30. Zajděte se podívat na tuto oblíbenou tradiční akci, při níž bude krásně nazdobený strom slavnostně rozsvícen.

Chystáte se navštívit vánoční trhy, které připravilo město Opava nebo také navštívíte větší ostravské trhy či kterékoli jiné?
Vaše komentáře


Snad to letos bude lepší, protože minule to byla fakt slabota. Měli by se na radnici snažit.
Erika, 12. listopad 2015

tak letos se to nepovedlo ještě víc, arabské rytmy na vánoční slavnost, zvláště potom co, se stalo před několika týdny, nevím jestli provokace, nebo výsměch nám všem. Tohle multikulti obohacení opravdu nebylo namístě. A to co se dělo na tribuně mimo toto obohacení, jediné slovo- nuda.

Jediné co za něco stojí je stromek, ten je hezký.
Jméno, 27. listopad 2015

bylo to nudné a hudba v arabském stylu vážně podtrhla vánoční atmosféru, magistrát se opravdu vytáhl
Dáša, 28. listopad 2015

A nám se to moc líbilo, andělé byli skvělí, hezky jsme si to užili
Majdalenka, 29. listopad 2015

tady se toho teda dozvím !!! Hlavně o programu !!! Tahle stránka se mi rozhodně NELÍBÍ !!! FUJ !!!
Lukáš Tisoň, 1. prosinec 2015

a mě se neliby celi program , ostuda Opavy , a to same s budkama s punčem že jsou jen dvě ,člověka to akorat odradi čekat, a při rosviceni stromku taky ostuda že nas nechali tak dlouho čekat , hlavně děti !!Ostuda Opavske trhy vysměch , menši města jsou tom lip měli by jste se zamyslet na te radnici!!!!!!!!!!
Diana, 11. prosinec 2015

muzete si vychutnat zajimave obcerstveni... vanocni hamburger... :-D traparna...
Klara, 26. listopad 2016

Co to jsou za nepovedené stránky-kde je konkrétní program na konkrétní den ?
Bída,bída,bída-kdo to dělal ?
K čemu mi je výběr z programu když zde není upřesnění kdy se konkrétní program bude konat,nebo snad tam budeme čekat na tom naměstí týden a slopat ty jedovaté,přeslazené břečky.?
Kdopak je za tento paskvil zodpovědný ?
Neumíte dobře svou práci,tak si dejte odchod...

Roko, 3. prosinec 2016

Roko)
Já jsem zodpovědný za tenhle web. Pokud se Ti nelíbí, stačí v prohlížeči kliknout na křížek a jít do prdele. :-)

Hezké Vánoce všem pitomcům v Opavě
ADMIN

PS: Stížnosti na mě směřujte na moje nadřízené.

ADMIN, 4. prosinec 2016

Admine, jsi borec:-)
Jarryn, 5. prosinec 2016

Admine jsi spise Haj*lik!

A to píši na netu poprvé. Asi si mladý dem*nt s vymytým mozkem, kdyz se posmívas svému neumětelství a neschopnosti ! No mas se stydět a ne se chlubit.
Místo napravit sve chyby a zařadit do programu i časy, tak urážíš všechny Opavaky, deb*le. Jenže oni te plati ze svých dani, jinak by si drhl držkou o chodník a na Stedrym den, by si byl o vodě a chlebu neschopný hlupáku!!!!

Hm chtěli jsme jed se podívat ale jak koukám program ubohý a žádný !
To město nedotuje deti a jejich kroužky, aby se ty děcka naučily na Vánoce koledy a scény a předvedli něco za dotace na vánočním programu?
Vy tam nemáte hudebni školu a pěvecké nebo taneční kroužky? Fakt ani jeden obor? Chudáci deti ubozacci ani-kulturní
Co tam radní tedy dotují - zakázky pro kamarády na likvidaci zeleně a betonováni náměstí ?
Hm nejedeme. At se radnice poučí v Novém Jičíně- tam byl v létě bohatý program.

Ponížený návštěvník Opavy, 10. prosinec 2016

Keců v diskuzi plno, ale stížnost u nadřízených ani jedna!
Pfff...

ADMIN, 10. prosinec 2016

Přeji všem opravdu klidné a pohodové vánoce.Zapomeňte na trhy a pusťte si doma koledy nebo pohádku, tam většinou zvítězí dobro????
Eva, 18. prosinec 2016

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: