Krásné vánoční trhy v Opavě

/media/image/opava.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Začíná se ochlazovat, tu a tam bychom za normálních okolností viděli padající sněhovou vločku, letos se ale sníh zase někde zapomněl. To ovšem nemění nic na situaci, že si určitě nemůžeme nechat ujít oblíbené vánoční svátky. Zase se můžeme těšit na vánoční trhy, dárečky, cukroví a hlavně na pohodovou atmosféru, která nás po celý advent doprovází.

Víte, na co se můžete těšit v Opavě? Co si pro vás toto město na advent připravilo?

Rozsvícení stromu

Vánoční strom bude slavnostně rozsvícen primátorem města Opavy týden před adventní nedělí, tedy 26. listopadu 2023 v 18 hodin. Zajděte se podívat na tuto oblíbenou tradiční akci, při níž bude krásně nazdobený strom slavnostně rozsvícen.

👍 K rozsvícení dojde 26. 11. v 18 hodin na Horním i Dolním náměstí.

Kdy začne vánoční jarmark?

Vánoční jarmark v Opavě začíná již 24. listopadu a potrvá až do 23. 12. 2023. Celých 30 dní si můžete užít krásné opavské vánoční trhy, které se konají na Dolním náměstí a které budou doprovázeny bohatým kulturním programem, prodejem zajímavého sortimentu, občerstvení a výrobků. Na Horním náměstí najdete čtyři stánky.

👍 Jarmark se bude konat od 24. listopadu 2023.

Na Horním náměstí bude jezdit dětský vláček, trhy s programem pak najdete na Dolním náměstí.

Na trzích můžete kromě zhlédnutí programu a vychutnání skvělé atmosféry také nakoupit si něco zajímavého z občerstvení (trdelníky, vánoční punč, klobásy, bramboráky, polévky, hamburgery, zabíjačkové výrobky) až po dárky, dekoraci (věnce, ozdoby, baňky, svíčky atd.), stromky nebo perníčky.

Každý si zajisté vybere něco dobrého a zajímavého nejen pro sebe, ale i pro své blízké. Letos bude na Dolním náměstí mnoho stánků. Dále zde bude betlém, Ježíškova pošta, dílničky a tvořivé programy pro děti, řemeslné historické městečko, historický kolotoč i lití olova. Na Horním náměstí bude jeden stánek s punčem a druhý stánek s občerstvením.

Výběr z programu

Něco na naladění, ať víte, co pro vás Opava připravila. Čekají na vás známé i místní kapely a interpreti, dechovky, divadelní představení, cimbálovky, zpívání vánočních koled, pěvecké sbory, čertovský karneval na Mikuláše, Ježíškův poštovní úřad, zdobení perníčků, zdobení baněk, řemeslné městečko atd. Také je připraven speciální program pro děti.

Kulturní program je letos velice zajímavý. Zazpívají například kapely Katapult Revival, Robbie Williams Revival, Fleret, Turbo, Ready Kirken, Rangers, Petr Bende, Heidi Janků, pěvecké sbory a mnoho dalších umělců. Program pak najdete na vývěskách.Předvánoční prodej na Horním náměstí

Už od konce října v rámci předvánočního prodeje na Horním náměstí si dáte lahodný punč, sladké trdelníky nebo výborné bramboráky. Najdete tam čtyři stánky, které tam během adventu a chvíli i poté zůstanou v provozu.

Část výtěžku z prodeje bude poslán na dobročinné účely.

Jako novinku najdete na Horním náměstí dětský vláček.

Tak jako vždy, tak i letos můžete očekávat širokou nabídku na stáncích, kde budou prodávat převážně místní prodejci, kteří nabídnou své regionální produkty, slezské speciality, občerstvení, vlastní výrobky a mnoho dalšího.

Chystáte se navštívit vánoční trhy, které připravilo město Opava nebo také navštívíte větší ostravské trhy, havířovské trhy či kterékoli další?


Vaše komentáře


Snad to letos bude lepší, protože minule to byla fakt slabota. Měli by se na radnici snažit.
Erika, 12. listopadu 2015

tak letos se to nepovedlo ještě víc, arabské rytmy na vánoční slavnost, zvláště potom co, se stalo před několika týdny, nevím jestli provokace, nebo výsměch nám všem. Tohle multikulti obohacení opravdu nebylo namístě. A to co se dělo na tribuně mimo toto obohacení, jediné slovo- nuda.

Jediné co za něco stojí je stromek, ten je hezký.
Jméno, 27. listopadu 2015

bylo to nudné a hudba v arabském stylu vážně podtrhla vánoční atmosféru, magistrát se opravdu vytáhl
Dáša, 28. listopadu 2015

A nám se to moc líbilo, andělé byli skvělí, hezky jsme si to užili
Majdalenka, 29. listopadu 2015

a mě se neliby celi program , ostuda Opavy , a to same s budkama s punčem že jsou jen dvě ,člověka to akorat odradi čekat, a při rosviceni stromku taky ostuda že nas nechali tak dlouho čekat , hlavně děti !!Ostuda Opavske trhy vysměch , menši města jsou tom lip měli by jste se zamyslet na te radnici!!!!!!!!!!
Diana, 11. prosince 2015

muzete si vychutnat zajimave obcerstveni... vanocni hamburger... :-D traparna...
Klara, 26. listopadu 2016

Mně se tam moc líbilo.
Jarka, 5. prosince 2016

Přeji všem opravdu klidné a pohodové vánoce.Zapomeňte na trhy a pusťte si doma koledy nebo pohádku, tam většinou zvítězí dobro????
Eva, 18. prosince 2016

No já si myslím že i když se mě něco nelíbí tak nebudu kritizovat ale tam nepůjdu ale tu hudbu v arabském stylu nemusím tak jsem nešla a jinak mě vždy naladí rozsvícení stromku a prostě je Vánoční nálada a punč mě naladí

Jiřina, 26. října 2017

...já tam sice nabyl, ale z těch komentářů mě mrazí...
franta, 26. listopadu 2019

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: