Zájezdy na vánoční trhy

/media/image/vanocniberlin01.jpg

Konečně se už blíží Vánoce a možná uvažujete, kam byste se letos vydali na vánoční trhy. Můžete se podívat na ty ve svém městě či okolí, nebo se podívejte i do zahraničí. Pokud tam nechcete jet sami vlakem, autobusem nebo autem (třeba z důvodu, že byste si nemohli dát ani punč), vydejte se tam na zájezd s cestovkou. Letos je opravdu z čeho vybírat a navíc zájezdy jsou za velmi slušné ceny.

Vánoční trhy v zahraničí jsou mnohem větší i než ty největší v Praze, navíc budete okouzleni výbornou atmosférou, tradičním jídlem a pitím a v neposlední řadě tam můžete pořídit mnoho dárků. Takže, pokud tam chcete jet, vyberte si adventní zájezdy co nejdříve a těšte se na tuto skvělou akci.

Vánoční zájezdy do Rakouska

V Rakousku jsou vánoční trhy rozsety téměř po celé zemi, většinou se ale jedná o trhy malé. Největší trhy tradičně najdeme ve Vídni, kde jich je rovnou několik. Největší trhy na náměstí před radnicí se 150 stánky se konají od 14.11. do 24.12.2015. Ve městě Mozarta Salzburgu jsou naplánovány na 19.11. až 26.12.2015. V Innsbrucku se konají trhy od 15.11. do 23.12.2015. Nejen v těchto, ale i dalších rakouských městech najdete, tak jako vždy, trhy s tradicí.

Vídeň
Salzburg

Adventní zájezdy do Německa

U našich německých sousedů najdeme desítky trhů a ty nejvýznamnější se nacházejí v těch největších městech. Historie některých trhů sahá až čtrnáctého století, proto vždy dbají na svou pověst. Trhy v Drážďanech se konají 26.11. - 24.12., Norimberku 27.11. - 24.12., Hamburgu 23.11. - 23.12., Frankfurtu 25.11. - 22.12., v Mnichově 27.11. - 24.12. a v Berlíně od 23.11. do 31.12.2015.

Drážďany
Norimberk
Berlín
Mnichov
Hamburg

Adventní zájezd do Velká Británie

Na trhy a předvánoční nákupy se můžete vydat i do Anglie. Krásné trhy najdeme u břehu Temže v Southbank Centre a také v Hyde Parku, které se konají od 20.11. do 3.1.2015. Čekají na vás tradiční dřevěné stánky, vánoční pokrmy, ozdoby i dárky.

Londýn

Zájezdy na trhy do Francie

Paříž není pouze romantickým městem, ale také v sezóně vánočním městem. Najdete tam mnoho vánočních trhů, přičemž většina ty největší začínají již 14.11. a končí 4.1.2016. Trhy se konají na Avenue des Champs-Élysées (Elysejská pole). Opět se bude jednat o velkou podívanou, Paříž bude krásně nazdobená a kdo by si chtěl nechat ujít světýlky nazdobenou Eiffelovu věž?

Paříž

Vánoční zájezd na Slovensko

Pokud vás zajímá, jaké trhy mají naši východní sousedé, určitě se na ně zajeďte taktéž podívat. V Bratislavě se budou konat opět velkolepé trhy, které začínají již 20. listopadu. a končí až 22. prosince. Vyzkoušejte tradiční lokše či zelňačku.

Bratislava

Vánoční zájezd do Polska

Také se můžete vydat do Polska, kde tradiční trhy naleznete ve Varšavě, Krakowě i ve Wroclawi. V Krakowě se konají od 27.11. do 26.12. a další zatím nevíme.

Krakow

Zájezdy na adventní trhy jsou většinou na jeden den, občas jsou zájezdy i dvoudenní a do Londýna čtyřdenní. V případě jednoho dne jsou velmi levné, poněvadž stojí jen pár stovek podle místa odjezdu.

Nezapomeňte, že místa v autobusu nebo letadle jsou omezená, proto objednávejte zájezd co nejdříve, ať se tam nakonec podíváte. Adventní trhy jsou vždy nezapomenutelným zážitkem.
Nezapomeňte doma fotoaparát, ať si můžete trhy zvěčnit a též dostatek hotovosti na nákupy dárků, ozdob i občerstvení.


Vaše komentáře


Napište, co si o tom myslíte


Jméno: