Vánoční zvyky

/media/images/v62.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Vánoční zvyky a tradic patří k Vánocům. Určitě i vy je rádi dodržujete každý rok. Není nic příjemnějšího než trávit vánoční čas různými tradicemi a zvyky.

Adventní věnec

Věnec má čtyři svíčky a je ozdoben šiškami, mašličkami, chvojím, jeřabinami. Každá svíčka značí jeden týden, proto se dává na dveře již čtyři týdny před Vánocemi.

Barborky

Na svátek Barbory 4.12. se trhají větvičky z třešně, které se dají do vázy. V případě, že rozkvetou, dotyčná by se měla do roka vdát.

Házení střevíčků

Svobodné dívky házejí střevíc přes hlavu, pokud střevíc ukazuje špičkou ke dveřím, dívky se do roka provdají, v opačném případě zůstanou doma.

Lití olova

Kousek olova se roztaví a pak se vlije do vody, podle toho jaký tvar litím vznikne, takový čeká osud toho, který do vody dal roztavené olovo.Zlaté prasátko

Pokud budete na Štědrý den dodržovat přísný půst, uvidíte večer zlaté prasátko.

Krájení jablka

Oblíbeným zvykem je krájení jablka, které rozkrojíme kolmo ke stopce. Pokud je jádřinec plný červů, znamená to nemoc, pokud je ve tvaru křížku znamená smrt, a pokud je pěkný znamená štěstí a zdraví.


Vaše komentáře


Miluji Vánoce!!
Kikina, 5. listopadu 2016

Kikino ja take
marta, 19. listopadu 2016

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: