Kdy začíná Advent 2010

/media/images/img13.jpg

Advent 2010 začíná 28.11.2010, to je i datum první adventní neděle (železná neděle). Také i o tomto víkendu se ve většině českých měst rozsvěcovaly vánoční stromky a začaly pořádat vánoční trhy. Někde tomu však je i později.
Advent je čtyřtýdenní období než bude Štědrý den. Na dveře či na stůl si můžete dát adventní věnec a upéct perníkový adventní věnec.

Druhá adventní (bronzová) neděle je 5.12.2010. Ve většině domácností se začíná péct vánoční cukroví a dětem se naděli mikulášská nadílka. Samozřejmě se nezapomíná ani na velké nákupy dárků.
Třetí adventní (stříbrná) neděle je 12.12.2010. Dvanáct dní před Štědrým dnem je tak akorát na vánoční úklid, nákupy dárků a pečení.
Čtvrtá adventní (zlatá) neděle je 19.12.2010. Vánoce se již krokem blíží. Opozdilci začínají teprve teď péct a nakupovat vánoční dárky.

Pokud ještě nemáte koupeny vánoční dárky pro vaše blízké, nyní máte poslední chvilky na výběr. Naštěstí obchodníci při adventní neděli mají delší otvírací doby, abyste stihli vše nakoupit. Pokud nevíte, co koupit, máme pro vás několik tipů na vánoční dárky.

Podívejte se, kdy začíná advent 2011, ať se na něj dobře připravíte.


Vaše komentáře


Napište, co si o tom myslíte


Jméno: