Vánoční trhy Chomutov

/media/images/v001.jpg


Vánoční svátky se neuvěřitelně rychle blíží a v Chomutově se přihlásí o slovo již za pár dní akcí, jež se nazývá vánoční trhy. Letos se budou konat přes celý advent, který začíná již 2. prosince 2018. Téměř měsíc se budete moct vracet na náměstí a kochat se krásnou atmosférou.

Výzdoba ve městě bude rozsvícena 2. prosince, stejně jako bude rozsvícena vánoční dominanta města a to vánoční strom. Slavnostní rozsvěcení stromu proběhne večer na náměstí 1. máje. Tajemný Anděl projde k večeru náměstím 1. máje a rozsvítí strom. Celý tento den bude završen velkolepým ohňostrojem.

Program na 2.12.:
16:30 - koncert Daniela Hůlky a Kamily Nývltové
17:15 - rozsvěcení stromu
ohňostroj

Kdy se konají trhy 2018?

Adventní trhy se konají na náměstí 1. máje od 2.12. do 24.12.2018. Každý den je otevřeno od 10:00 do 18:00. Celých 22 dní si můžete užít výbornou vánoční atmosféru a nakoupit vánoční ozdoby, kapry, stromky, dárky a oblíbené vánoční občerstvení. Chomutovské Vánoce budou opět jedním slovem úžasné, proto na ně nezapomeňte a navštivte je.


Celou dobu se můžete podívat na ohrádku se zvířátky, Ježíškovu poštu, zvoničku pro štěstí nebo se povozte lokálkou Amálkou ze zooparku, která bude vždy několik hodin denně v provozu. Určitě vás potěší i živý betlém, který se bude odehrávat 24. prosince na náměstí 1. máje.

Dále se podívejte na adventní neděle v PZOO, kde se budou vyrábět ozdoby z přírodních materiálů, péct cukroví a čeká vás další zajímavý program. V kostele sv. Ignáce se můžete podívat na koncerty, jež se konají vždy v neděli.

O doprovodný program na vánočních trzích se postarají různá sdružení, děti ze škol, pěvecké sbory či další jiná překvapení.

Mikulášské akce

Ani děti se nebudou na Mikuláše nudit, protože budou připraveny akce v Peklišti a Zooparku (9. prosince) s čertem, andělem a Mikulášem.

Také nezapomeňte na adventní neděle ve Staré Vsi v PZOO od dvou hodin 2., 9., 16. a 23. prosince.
Koncerty v kostele sv. Ignáce se konají od šesti večer rovněž 2., 9., 16. a 23. prosince.

Vánoční trhy můžete propojit nejen se zábavou, občerstvením, sledováním programu, ale také s nákupem dárků a dekorace. Nezapomeňte doma na výzdobu, pečení cukroví a hlavně na dobrou náladu.

Chystáte se navštívit chomutovské vánoční trhy?


Vaše komentáře


ANO,CHODÍME TAM KAŽDÝ ROK,TAK LETOS NEVYNECHÁME.
HANA, 1. prosince 2013

Doufám že tenhle rok to nebude takový koště jako minulej:D!!
Anony, 20. listopadu 2014

Dobrý den, kdy tedy v kolik hodin bude rozsvícení vánočního stromu?
Vhr66, 26. listopadu 2015

To rozsvícení má být v 16:30 až 17:30
Mája, 26. listopadu 2015

Miluji vánoční atmosferu :)
Edmond Dantes, 20. listopadu 2016

Na vánočních trzích jsem skoro denně. A to každoročně. Nádherná vánoční atmosféra, kterou tyto trhy ještě umocňují.
Gaius Julius Caesar, 20. prosince 2017

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: