Vánoční trhy Chomutov

/media/images/v001.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Vánoční svátky se neuvěřitelně rychle blíží a v Chomutově se přihlásí o slovo již za pár dní akcí, jež se nazývá vánoční trhy. Letos se budou konat přes celý advent, který začíná již 27. listopadu. Téměř měsíc se budete moct vracet na náměstí a kochat se krásnou atmosférou.

Kdy bude rozsvícen strom a výzdoba?

☑️ Výzdoba ve městě bude rozsvícena 3. prosince, stejně jako bude rozsvícena vánoční dominanta města a to vánoční strom. Slavnostní rozsvěcení stromu proběhne večer na náměstí 1. máje. Tajemný Anděl projde k večeru náměstím 1. máje a rozsvítí strom. Celý tento den bude završen velkolepým ohňostrojem.

👍 Rozsvěcení stromu letos proběhne 3. prosince od 16:45.

Kdy se konají trhy 2023?

☑️ Adventní trhy se konají na náměstí 1. máje od 2. do 23. 12. 2023. Každý den je otevřeno od 10:00 do 19:00 hodin. Užijte si po celých 21 dní výbornou vánoční atmosféru a nakupte vánoční ozdoby, kapry, stromky, dárky a oblíbené vánoční občerstvení. Chomutovské Vánoce budou opět jedním slovem úžasné, proto na ně nezapomeňte a navštivte je.

👍 Tato akce se koná od 2. do 23. prosince.

Celou dobu se můžete podívat na ohrádku se zvířátky, Ježíškovu poštu, zvoničku pro štěstí nebo se povozte lokálkou Amálkou ze zooparku, která bude vždy několik hodin denně v provozu. Určitě vás potěší i živý betlém, který se bude odehrávat 24. prosince od 11:00 do 15:00 hodin na náměstí 1. máje.

✅ Dále zavítejte na adventní neděle v PZOO, kde se budou vyrábět ozdoby z přírodních materiálů, péct cukroví a čeká vás další zajímavý program. V kostele sv. Ignáce se podívejte na koncerty, jež se konají vždy v neděli.

O doprovodný program na vánočních trzích se postarají různá sdružení, děti ze škol, pěvecké sbory či další jiná překvapení.

Mikulášské akce

✅ Ani děti se nebudou na Mikuláše nudit, protože budou připraveny tradiční akce v Peklišti a Zooparku s čertem, andělem a Mikulášem.Také nezapomeňte na adventní neděle ve Staré Vsi v PZOO od dvou hodin.
Koncerty v kostele sv. Ignáce se konají večer rovněž 3., 10. a 17. prosince.

Propojte vánoční trhy nejen se zábavou, občerstvením, sledováním programu, ale také s nákupem dárků a dekorace. Nezapomeňte doma na výzdobu, pečení cukroví a hlavně na dobrou náladu. Navštivte také jarmark v Mostě nebo v Karlových Varech.

Užijte si letos krásné trhy a slavnostní rozsvěcení stromku, program i další akce, které jsou připraveny během tohoto oblíbeného období.

Chystáte se navštívit chomutovské vánoční trhy?


Vaše komentáře


ANO,CHODÍME TAM KAŽDÝ ROK,TAK LETOS NEVYNECHÁME.
HANA, 1. prosince 2013

Doufám že tenhle rok to nebude takový koště jako minulej:D!!
Anony, 20. listopadu 2014

Dobrý den, kdy tedy v kolik hodin bude rozsvícení vánočního stromu?
Vhr66, 26. listopadu 2015

To rozsvícení má být v 16:30 až 17:30
Mája, 26. listopadu 2015

Miluji vánoční atmosferu :)
Edmond Dantes, 20. listopadu 2016

Na vánočních trzích jsem skoro denně. A to každoročně. Nádherná vánoční atmosféra, kterou tyto trhy ještě umocňují.
Gaius Julius Caesar, 20. prosince 2017

Dobrý den, poprvé jsem navštívila vaše vánoční trhy. Téměř ve všech stáncích jídlo :-(. Vánoční strom je fakt koště :-( V Žatci máme sice trochu mrtvo ale strom krásný a celé náměstí nádherně osvětlené bez barevných kýčovitých doplňků. Přes to, jsem ráda, že jsem si udělala výlet. Krásné vánoční svátky přeji všem. Martina M.
Martina M., 21. prosince 2019

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: