Vánoční trhy v Litoměřicích

/media/image/litomerice.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Vánoční čas tady máme co nevidět a určitě se i vy těšíte na oblíbené svátky, které budou rovněž letos velmi zajímavé. Zdlouhavé nakupování dárků, zdobení domova, pečení cukroví i návštěva vánočních trhů - tak se dá ve zkratce shrnout vánoční období. Tentokrát se podíváme, co připravilo v prosinci město Litoměřice.

Rozsvícení vánočního stromu

✅ Vánoční období začíná rozsvícením vánočního stromu, přičemž tato akce proběhne hned koncem listopadu na Mírovém náměstí. Zajděte se na tuto velkolepou akci s dětmi podívat, protože tam přijde asi i čert a Mikuláš. Program začíná od 15 hodin první neděli v prosinci.

👍 Tato akce se koná 3. prosince od 15 hodin a rozsvěcení proběhne v 18 hodin.

Tradiční vánoční trhy

✅ V Litoměřicích začnou vánoční trhy již v pátek 8. 12. a skončí v sobotu 23. 12. 2023. Trhy se budou konat na Mírovém náměstí, tak jako vždy je pořádá Zahrada Čech. Zajděte se podívat na dřevěné stánky ozdobené živým chvojím, které budou rozsety po celém náměstí a kupte dárečky, ozdoby, pochutiny, cukroví i další zajímavé produkty.

👍 Tato akce se koná od 8. do 23. prosince.

Každý den bude otevřeno od 9:00 do 20:00 hodin. Také na vás čeká bohatý kulturní program, ze kterého si vyberou jak děti, tak dospělí. Těšte se na koledy, pohádky, soutěže, hry, koncerty, zvířátka, dílničky a betlém. Součástí samozřejmě také bude skvělá atmosféra a svátečně ozdobené pódium.Adventní jarmark

Tradiční adventní jarmark se bude konat 2. prosince od 10 hodin v prostorách hradu a na nádvoří. Užijte si bohatý kulturní program, zvířátka na nádvoří, ochutnejte výborné pekařské a cukrářské výroby, pochutiny a k tomu tam budou i dekorace, originální rukodělné výrobky, ozdoby a dárky.

Vůně svařeného vína, punče, perníčků a trdelníků vás doprovodí na trzích na každém kroku, že neodoláte a dáte si něco dobrého. K tomu bude radost pohledět na program a celé náměstí oděné do slavnostního oblečku.

Užijte si perfektně Vánoce, hlavně bez stresu a s klidem. Podívejte se na zajímavé recepty na cukroví, ať se můžete inspirovat vánočním pečením.


Vaše komentáře


Napište, co si o tom myslíte


Jméno: