Vánoční trhy v Drážďanech

/media/image/trhydrazdany.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Tak a je to tady - po roce zase přicházejí oblíbené svátky. Adventní období se velmi rychle blíží a pokud se chcete podívat na vánoční trhy i v zahraničí, vydejte se například do Drážďan. Toto oblíbené město, které se nachází kousek od nás, opět připravilo velkolepé a zároveň tradiční vánoční trhy. Určitě i vy byste jim měli věnovat dostatek pozornosti. Pojedete se také podívat?

Kdy se letos konají?

Drážďanské vánoční trhy se letos uskuteční již po 589. Drážďanský Štrýclmarkt (Striezelmarkt) začíná 29. listopadu a končí až na Štědrý den 24. 12. 2023 a konají se tradičně na náměstí (Altmarkt). Stánky budou (až na výjimky) otevřeny každý den od 10:00 do 21:00. Zatím ještě nejsou přesně stanoveny otevírací doby na zahajovací den, na Mikuláše a na Štědrý den. Po zveřejnění sem tyto informace doplníme.

👍 Datum konání je od 29. listopadu do 24. prosince 2023.

Na náměstí bude nachystáno na 250 stánků, ve kterých nakoupíte převážně vánoční pozornosti, dekoraci, dárky, doplňky i oblečení. Dále v gastro stáncích zas koupíte tradiční pokrmy z této oblasti - něco zajímavého k snědku a osvěžení. Každý si tam určitě něco vybere.

Zajímá-li vás, co se všechno na trzích bude dít, tak mezi hlavní události patří odkrytí největší štoly, festival perníčků, vánoční festival a mnoho dalšího v nabitém programu. Trhy budou zahájeny velkolepou ceremonií, která bude spojena se mší. Tak to mívají Drážďany každoročně.Rozsvícení stromu

Uprostřed náměstí bude první den slavnostně rozsvícen vánoční strom, který bude opět krásně nazdoben a bude zajímavě svítit. Tato nádherná světelná show stojí zajisté za podívání.

Zájezdy na trhy v Drážďanech

Pokud vás láká navštívit trhy v Drážďanech, můžete tam jet autem, vlakem nebo autobusem. V případě, že tam nechcete jet úplně sami, zajeďte tam s cestovkou.
Cestovní kanceláře pořádají jednodenní zájezdy do Drážďan na trhy. Podívejte se na nabídku se slevou zde. Odjíždí se z mnoha českých měst a přijede se přímo doprostřed Drážďan. Nakoupíte si na trzích a podíváte s průvodcem po městě, co si víc na trzích přát... Takový adventní zájezd stojí 500 - 2 000 Kč (podle místa odjezdu).

Podívejte se rovněž do Norimberku nebo do Kolína nad Rýnem.


Vaše komentáře


Drážďany - jsou tu pro nasávání předvánoční atmosféry
hedus, 16. listopadu 2013

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: