Vánoční trhy v Nymburce v roce 2023

/media/images/ozdubkanastromku.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Oblíbené vánoční svátky se jistě pomalu blíží a s nimi i každoroční shon. Také je nutné něco dobrého napéct, něco vhodného nakoupit a také si odpočinout třeba na vánočním jarmarku. V Nymburce se bude konat tradiční jarmark, kde si pořídíte plno zajímavých věcí a hlavně užijete skvělou atmosféru. Chcete vědět, kdy letos bude a co mu předchází?

Rozsvěcení vánočního stromu

Nejprve se můžete těšit na rozsvícení stromku na náměstí, který doprovodí vánoční jarmark. Slavnostní rozsvícení stromu proběhne hned na první den adventu. Letos to vychází na neděli 28. listopadu 2021. Strom bude rozsvícen kolem 16:00.

Trhy a doprovodný program začne asi ve 14:00 a skončí až k večeru po rozsvícení stromku, tak se zajděte podívat na Náměstí Přemyslovců, kde se všechno slíbené odehraje.

Každou adventní neděli bude na Náměstí Přemyslovců rozsvícena adventní svíce v 17 hodin.

Další akce ve městě

Barborky

Barborky potkáte 4. prosince v centru města, jak budou rozdávat větvičky, které byste měli podle zvyku vložit do vázy s vodou, aby do Vánoc vykvetly.Mikuláš chodí městem

V neděli 5. prosince se bude Mikuláš s čertem a andělem procházet městem asi od 16 hodin a rozdávat hodným dětem nadílku. Potkáte je třeba na Náměstí Přemyslovců a Palackého třídě.

Ježíškova kancelář

Přes celý advent bude na Náměstí Přemyslovců otevřena Ježíškova kancelář, kam napíší děti dopisy Ježíškovi. 23. prosince andělé odnesou dopisy rovnou Ježíškovi a děti si mohou během toho zazpívat koledy.

Dále budou připraveny zajímavé akce v divadle, knihovně, slaměný betlém a nechybějí ani tématické koncerty.


Vaše komentáře


Napište, co si o tom myslíte


Jméno: