Vánoční trhy Pardubice

/media/image/pardubice01.jpg


Již se můžeme těšit, že si za pár dní můžeme vychutnat tradiční adventní atmosféru. Začne totiž advent a s ním i všechny příjemné události, mezi které patří vánoční trhy, Vánoce nebo pro někoho ne moc příjemné nakupování. Jak to bude vypadat s tou první části v Pardubicích, se podíváme zrovna teď.

Mikulášské adventní trhy

Hned 2.12. - 3.12.2017 od 10:00 do 18:00 se konají mikulášské trhy na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Tyto trhy s historickým nádechem nabídnou staročeské pokrmy, moučníky a nápoje. K tomu nebude chybět ani zajímavý program na celý víkend.

Program na letošní rok ještě není zveřejněn, ale minulý rok byl následující:
Sobota - známá sokolnice paní Gilová ukáže své dravce, zahraje dobová kapela Gnomus a šermíři předvedou představení na zajímavá témata.
Neděle - dravci paní Gilové se opět ukáží na scéně, vystoupí pěvecké sbory a dechovky, divadlo, kroužky, roztroubí se fanfáry trubačů a bude rozsvícen stromu.

Z náměstí se můžete přesunout i do krajské knihovny, zámku, Domu u Jonáše, do Galerie města Pardubic na Přihrádku, kde bude po celou sobotu připraven zajímavý program pro děti.

Rozsvícení vánočního stromu

V neděli 3.12. bude odpoledne na Pernštýnském náměstí slavnostně rozsvícen vánoční strom. Nejprve ale před tímto aktem se můžete těšit na fanfáry trubačů, které se rozezní v 16:05. Potom začne program v podobě zpívání a hraní, k tomu bude připraven živý betlém.


Mikuláš aneb Zelenobranské čertoviny

Zajděte se podívat na čertovský rej 5.12. od 15:00 na Pernštýnském náměstí. Můžete si koupit dobré občerstvení a také se podívat na zajímavý program.

Vánoční řemeslné trhy

Adventní trhy se bude konat od 16.12. do 23.12.2017 od 10:00 do 19:00 na Pernštýnském náměstí. Součástí trhu bude kulturní program, betlém s živými zvířátky a Ježíškem, zvonička splněných přání, Ježíškova pošta, kolotoč, zelená brána atd. V dobových stáncích budete moct koupit nejen dárky a dekoraci na poslední chvíli, ale také něco tradičního k snědku.

Na pódiu uvidíte a uslyšíte pěvecké sbory, divadelní představení, folkové a dechové soubory, folklór atd. Na každý den je připraven zajímavý program, ze kterého si zajisté každý vybere. Také si můžete zazpívat koledy v rámci celorepublikové akce Česko zpívá koledy.

Dále nebude chybět oblíbená Ježíškova pošta, zvonička, vyřezávaný a živý betlém, atrakce pro děti a hlavně super atmosféra, na kterou narazíte jen jednou v roce.

Trhy na výstavišti

Pardubické Vánoce na výstavišti se konají od 15. do 17.12.2017, bude otevřeno od 10:00 do 18:00 (v neděli jen do 16:00). Vstupné je zdarma.

Vydáte se na vánoční trhy do Pardubic?
Vaše komentáře


dobrý
s, 25. listopad 2015

Jaké trhy? Větší propad tu už dlouho nebyl.To jsou trhy vánoc?
Jezisek, 19. prosinec 2015

Tak dlouhou dobu osamocen během prosince ještě ještě vánoční strom nebyl.Copak se na Magistrátu nenašel nikdo, kdo by pochopil, že kulisa stareho náměsti prostě k vánocům patří. a tř.Míru je prostě jen průchozím místem bez jakékoli atmosféry.
ivana, 20. prosinec 2015

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: