Vánoční trhy Pardubice: Kdy letos budou?

/media/image/pardubice01.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Již se můžeme těšit, že si za pár dní vychutnáme tradiční adventní atmosféru. Začne totiž advent a s ním i všechny příjemné události, mezi které patří vánoční trhy, Vánoce nebo pro někoho ne moc příjemné nakupování. Jak to bude vypadat s tou první části v Pardubicích, se podíváme zrovna teď.

Rozsvícení vánočního stromu

✅ V neděli 3. prosince bude na Pernštýnském náměstí slavnostně rozsvícen vánoční strom. Nejprve ale před tímto aktem se můžete těšit na fanfáry trubačů, které se rozezní asi půl hodiny předem. Potom začne program v podobě zpívání a hraní, k tomu bude připraveno ledové kluziště a vyhlásí se jméno pro smrk.

👍 Strom bude rozsvícen 3. prosince 2023 v 17:00 hod.

Advent s vůní perníku

✅ Předminulý rok byl jako alternativní program vymyšlen advent s perníkovými pochoutkami. To se všem zalíbilo, proto se na něj můžete těšit i letos. Koná se od 2. do 23. prosince.

Po celou dobu koupíte v zapojených kavárnách a cukrárnách nápoje (např. káva a horká čokoláda s perníkovým kořením), moučníky (např. žitný perník, perníkový cheesecake, rumové perníčky).

👍 Akce se koná od 2. do 23. prosince.

Vánoční trhy na náměstí

✅ Adventní trhy se budou konat od 2. do 23. 12. 2023 asi od 10:00 do 19:00 na Pernštýnském náměstí. Součástí trhu bude kulturní program, betlém s živými zvířátky a Ježíškem, zvonička splněných přání, Ježíškova pošta, kolotoč, zelená brána, ukázky řemesel, vyhlídkové kolo, rukodělné dílny atd. V dobových stáncích budete moct koupit nejen dárky a dekoraci na poslední chvíli, ale také něco tradičního k snědku či osvěžení.

👍 Vánoční trhy se budou konat od 2. do 23. prosince.

Na pódiu uvidíte a uslyšíte pěvecké sbory, divadelní představení, folkové a dechové soubory, folklór atd. Na každý den je připraven zajímavý program, ze kterého si zajisté kdokoli vybere. Také si můžete zazpívat koledy v rámci celorepublikové akce Česko zpívá koledy.

Mikuláš aneb Zelenobranské čertoviny

✅ Zajděte se podívat na čertovský rej, který se bude konat 5. 12. na Pernštýnském náměstí. Můžete si koupit dobré občerstvení a také podívat na zajímavý program.

👍 Na Mikuláše se můžete těšit 5. prosince.

✅ Svezte se historickým trolejbusem, kde bude na vás čekat Mikuláš, anděl a čert. Děti dostanou od Mikuláše pamlsek, ale čert zlobivce odnese do pekla.Adventní řemeslné trhy

Hned na začátku měsíce se konají adventní řemeslné trhy na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Tyto trhy s historickým nádechem nabídnou staročeské pokrmy, moučníky a nápoje. K tomu nebude chybět ani zajímavý program na celý víkend.

Přijedou řemeslníci, kteří nabídnou své výrobky, můžete se podívat na výtvarnou dílnu a podívat se na program. Na pódiu zazpívají pěvecké sbory, kapely a mnoho dalších interpretů.

Dále nebude chybět oblíbená Ježíškova pošta, zvonička, vyřezávaný a živý betlém, atrakce pro děti a hlavně super atmosféra, na kterou narazíte jen jednou v roce.

Vydáte se na vánoční trhy do Pardubic?


Vaše komentáře


dobrý
s, 25. listopadu 2015

Jaké trhy? Větší propad tu už dlouho nebyl.To jsou trhy vánoc?
Jezisek, 19. prosince 2015

Tak dlouhou dobu osamocen během prosince ještě ještě vánoční strom nebyl.Copak se na Magistrátu nenašel nikdo, kdo by pochopil, že kulisa stareho náměsti prostě k vánocům patří. a tř.Míru je prostě jen průchozím místem bez jakékoli atmosféry.
ivana, 20. prosince 2015

Mohu se zeptat proč se letos bude rozsvěcet strom až na druhý advent?
Ať počítám jak počítám, 3.12. by měla být druhá adventní neděle...
Marcela, 23. října 2017

Letos je první adventní neděle až 3.12.
Renata, 23. října 2017

Něco tak strašného, co se nazývá adventními trhy se jen tak nevidí. Organizátoři trhů asi nikdy nebyli v jiném městě kde to umí. Pardubice jsou v době adventu ostudou. Je smutné, že musíme jezdit do jinych měst. Doporučuji radním navštívit např. Olomouc. Začněte něco dělat i pro lepší reklamu Pardubic. Je mi hanba před návštěvou z jiného města.
Ilona, 10. prosince 2017

2018 - opět s novým pořadatelem jen převážně jídlo a pití a trchu textil. Žádná keramika, hrnečky, betlémy, figurky, dřevěné výrobky, malované obrázky atd. Opět bída...
Borek., 17. prosince 2018

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: