Tradiční vánoční trhy Písek

/media/image/pisek.jpg


Při pohledu z okna zjistíme, že se již za chvíli můžeme těšit na advent a Vánoce. Venku je zima, která je doplněna občas deštěm a občas sněhem, což na jednu stranu vypadá dost škaredě, na druhou stranu to značí, že se brzy můžeme těšit na svátky.

V Písku je každoročně během adventu připraveno mnoho zajímavých akcí, které byste si neměli nechat ujít, počínaje rozsvícením stromu, vánočními trhy a konče štědrovečerním vytrubováním. Podívejme se tedy, co všechno si připravil Písek. Advent v Písku je naplánován mezi daty 2.12. - 24.12.2018.

Rozsvícení vánočního stromu

Na první adventní neděli vychází rozsvícení stromu na Velkém náměstí v 16:00. V Písku se tato akce uskuteční 2. prosince a kromě toho, že se podíváte na vánoční strom, můžete poslat Ježíškovi vzkaz na baloncích skrz nebeskou poštu. U stromu bude k dispozici přes celý advent tradiční staročeská pochoutka a něco dalšího na zahřátí.


Mikulášská nadílka

Ve středu přijde na Velké náměstí Mikuláš s andělem a čertem. Na tuto akci se můžete podívat 5. prosince 2018 v 16:00. Nebude chybět zábavná show nejen pro děti, ale i pro celou rodinu.

Rovněž se můžete podívat na adventní koncert, kde vystoupí Hradišťan & Jiří Pavlica v Divadle Fráni Šrámka, který se koná 10. prosince v 19:00.

Dále každý čtvrtek se vydejte na náměstí, abyste si u stromu poslechli adventní koncert.

Řemeslné vánoční trhy

Adventní trhy v Písku se konají od 14. do 16. prosince. Místem konání je okolí Děkanského kostela, na trhy se můžete vydat v pátek od 12:00 do 17:00, v sobotu a neděli od 9:00 do 17:00. Na trzích najdete mnoho stánků se zajímavých vánočním sortimentem, ze kterého si určitě každý vybere něco zajímavého nejen pro sebe, ale i pro ty, které chcete něčím obdarovat.

Samozřejmostí je doprovodný program (staročeský harmonikář, flašinetář, andělé atd.). Vstupné na tuto akci je zdarma.

Na co se ještě můžete těšit?

Vybíráme z programu zajímavé akce:
Adventní kavárna - každý den u stromu
Písecké betlémy
Adventní malování
6.12. - Zpívání pod vánočním stromem
13.12. - Zpívání pod vánočním stromem
20.12. - Zpívání pod vánočním stromem
23.12. - Živý betlém s Betlémským světlem
24.12. - Štědrovečerní vytrubování

Troubení z věže Děkanského kostela - troubení se uskuteční 23. prosince ve 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 a 17:00
Živý Betlém - též 23. prosince od 13:00 do 17:00 se zajděte podívat na Betlém konající se u Děkanského kostela.
Štědrovečerní vytrubování - odpoledne (14:00 - 16:00) můžete v Písku potkat kočár s kočím a pastýřem, který za doprovodu trubačů popřeje krásné Vánoce společně vánočními koledami.

V Písku je opět připraven velmi bohatý program, který by byla škoda nenavštívit. Tak si to všechno poznačte do kalendáře, ať na tyto vánoční akce nezapomenete.

Zajděte se také podívat na trhy do Tábora nebo Českých Budějovic.


Vaše komentáře


Napište, co si o tom myslíte


Jméno: