Tradiční vánoční trhy Písek

/media/image/pisek.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Při pohledu z okna zjistíme, že se již za chvíli můžeme těšit na advent a Vánoce. Venku je zima, která je doplněna občas deštěm a občas sněhem, což na jednu stranu vypadá dost škaredě, na druhou stranu to značí, že se brzy můžeme těšit na svátky.

V Písku je každoročně během adventu připraveno mnoho zajímavých akcí, které byste si neměli nechat ujít, počínaje rozsvícením stromu, vánočními trhy a konče štědrovečerním vytrubováním. Podívejme se tedy, co všechno si připravil Písek. Advent v Písku je naplánován mezi daty 3. 12. - 24. 12. 2023.

✅ Rozsvícení vánočního stromu

Na první adventní neděli vychází rozsvícení stromu na Velkém náměstí. V Písku se tato akce uskuteční asi 3. prosince od 16 hodin a kromě toho, že se podíváte na vánoční strom, můžete poslat Ježíškovi vzkaz nebo dopis skrz nebeskou poštu, pro kterou si přijede Andělský rytíř. U stromu bude k dispozici přes celý advent tradiční staročeská pochoutka a něco dalšího na zahřátí.

✅ Mikulášská nadílka je samozřejmostí

V úterý přijde na Velké náměstí Mikuláš s andělem a čertem. Na tuto akci se můžete podívat 5. prosince 2023 od 16 hodin. Nebude chybět zábavná show nejen pro děti, ale i pro celou rodinu.

Rovněž se můžete navštívit tradiční program souboru Písečan na Velkém náměstí, Cello republic v neděli v Divadle Fráni Šrámka. Podívejtese rovněž na adventní koncert, kde vystoupí Vojenský umělecký soubor Ondráš opět v Divadle Fráni Šrámka, který se koná v prosinci.

Dále se několikrát během prosince vydejte na Velké náměstí, abyste si u stromu poslechli adventní koncert místních kapel od 16:00 hodin.

✅ Řemeslné vánoční trhy

Adventní trhy v Písku se konají od 15. do 17. prosince. Místem konání je okolí Děkanského kostela. Na trhy se můžete vydat v pátek od 12:00 do 17:00, v sobotu od 9:00 do 17:00 a v neděli od 9:00 do 16:00 hodin. Na trzích najdete mnoho stánků se zajímavých vánočním sortimentem, ze kterého si určitě každý vybere něco zajímavého nejen pro sebe, ale i pro ty, které chcete něčím obdarovat.

Samozřejmostí je doprovodný program (staročeský harmonikář, flašinetář, andělé, tradiční zabijačka atd.). Vstupné na tuto akci je zdarma.

⭐ Na co se ještě můžete těšit?

Vybíráme z programu zajímavé akce:
Adventní městečko - každý den u stromu až do Silvestra
Písecké betlémy
Adventní malování
3. 12. - 10:00 - Žehnání adventních věnců
6. 12. - 17:00 - Zpívání pod vánočním stromem
8. 12. - 17:00 - Zpívání pod vánočním stromem
xx 13. 12. - 17:00 - Zpívání pod vánočním stromem
19. 12. - 17:00 - Zpívání pod vánočním stromem
21. 12. - 17:00 - Zpívání pod vánočním stromem
23. 12. - 13:00 - Živý betlém s Betlémským světlem
24. 12. - 14:00 - Štědrovečerní vytrubováníTroubení z věže Děkanského kostela - oblíbené troubení se uskuteční těsně před svátky.
Živý Betlém - rovněž se 23. prosince od 13:00 do 17:00 zajděte podívat na Betlém konající se u Děkanského kostela.
Štědrovečerní vytrubování - odpoledne (14:00 - 16:00) můžete v Písku potkat kočár s kočím a pastýřem, který za doprovodu trubačů popřeje krásné Vánoce společně vánočními koledami.

V Písku je opět připraven velmi bohatý program, který by byla škoda nenavštívit. Tak si informace poznačte do kalendáře, ať na tyto vánoční akce nezapomenete.

Zajděte se také podívat na trhy do Tábora nebo Českých Budějovic.

Na píseckém Velkém náměstí bude celou dobu adventní městečko, kde najdete vyřezávaný betlém, zvoničku, výstavu, něco dobrého k snědku i pestrý kulturní program.


Vaše komentáře


Napište, co si o tom myslíte


Jméno: