Tradiční vánoční trhy v Táboře

/media/image/tabor.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Vánoce už začínají zase klepat na dveře, za chvíli všude ucítíme vůni medových perníčků a lineckého cukroví, ale ještě před tímto samozřejmě nezapomeneme navštívit vánoční trhy. Dnes se podíváme, jak to bude vypadat s trhy ve městě Tábor v letošním roce. Co si pro vás všechno připravilo toto město?

V Táboře se začínají slavit Vánoce již od konce listopadu a téměř přes celý prosinec nás budou provázet Táborské Vánoce, které budou opět plné zajímavého programu a také vánočních trhů. Stačí sledovat program nebo se jen podívat na bližší stručné podrobnosti, které jsme pro vás nachystali.

Slavnostní nasvícení města a vánočního stromu

✅ Již v pátek 1. 12. 2023 bude slavnostně nasvíceno město a tím se zahájí adventní období. Večer bude slavnostně rozsvícen vánoční strom na Žižkově náměstí. Zajděte se s dětmi podívat na nazdobený strom, který bude vzápětí rozsvícen. Také se můžete napít lahodného vánočního punče, který se tam bude prodávat. Pokud budete chtít poslat adventní přání, pomohou vám tři velcí andělé.

👍 Stromek bude slavnostně rozsvícen 1. 12. k večeru.

Táborské Vánoce

✅ Na adventní stánky na náměstí TGM se můžete těšit od 3. do 23. 12. 2023. Rovněž je připraven bohatý kulturní program, kdy vystoupí pěvecké sbory, můžete si zazpívat koledy, poslechnout různé skupiny či podívat se na divadlo.

Přes prosinec v rámci Táborských Vánoc se můžete podívat na řadu koncertů, betlémy, výstavy a další zajímavé akce, které jsou určeny nejen pro děti, ale i dospělé. Nezapomene se ani na oblíbené čertovské hrátky pro děti, které proběhnou 5. 12. na Žižkově náměstí v 17:00.

👍 Tato akce se koná od 3. do 23. prosince.

Staročeský vánoční trh

✅ Oblíbený tradiční vánoční trh na Žižkově náměstí se bude konat 9. a 10. prosince od 9:00 hodin.
Kromě toho, že zde můžete koupit mnoho zajímavých drobností, dárků, ozdob a dobrůtek, můžete se podívat na ukázky vánočních zvyků a na program.

👍 Tato akce se letos koná od 9. do 10. prosince.Další zajímavé akce

  • Čertoviny a Mikuláš - 5. prosince
  • Mikulášská jízda
  • Živý betlém
  • Štědrovečerní vytrubování

Vánoční trhy přinesou i kolotoč pro děti, dílny, anděly na chůdách. Rovněž se možná na pódiu objeví kapela Péro za kloboukem, Kontušovka a loutkové divadlo. Skvělá vánoční atmosféra určitě stojí za navštívení.

Užijte si nejen vánoční trhy, ale i celé předvánoční období. Nezapomeňte upéct výborné cukroví, nakoupit dárky a krásně si vyzdobit domov.


Vaše komentáře


Dobrý den, všude jsou vánoční trhy od pátku do neděle. Aby se mohli podívat všichni lidi.
maky, 20. listopadu 2016

Jeden den vánoční trhy jsou málo!
Dáša, 4. prosince 2016

Ale to je přece jen staročeskej trh na jeden den.
Lena, 13. prosince 2016

Vánoční trh jeden je dost málo. Táborská radnice se opět předvedla.
zdeněk, 9. prosince 2017

jsou pekné a bohate
františek, 19. listopadu 2018

rozšířeni vánočního trhu i na neděli je přínosem
Bohdanka, 3. prosince 2018

Taky bych je uvítala od pátku do neděle - 2 dny je málo - je tam moc lidí a nikdo se nemůže dostat ke stánku a ani se pořádně podívat. Loni byly u stánků 2 řady lidí a ostatní už odcházeli, protože to bylo dlouhé. Taky tam bylo tolik lidí, že se nešlo prodrat ani náměstím.
Maru 55, 4. prosince 2018

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: