Vánoční trhy v Táboře

/media/image/tabor.jpg


Vánoce už začínají zase klepat na dveře, za chvíli všude ucítíme vůni medových perníčků a lineckého cukroví, ale ještě předtím samozřejmě nezapomeneme navštívit vánoční trhy. Dnes se podíváme, jak to bude vypadat s trhy ve městě Tábor v letošním roce. Co si pro vás všechno připravilo toto město?

V Táboře se začínají slavit Vánoce již od konce listopadu a přes téměř celý prosinec nás budou provázet Táborské Vánoce, které budou opět plné zajímavého programu a také vánočních trhů. Stačí sledovat program nebo se jen podívat na bližší stručné podrobnosti, které jsme pro vás nachystali.

Slavnostní nasvícení města a vánočního stromu

Již v pátek 25.11.2016 bude slavnostně nasvíceno město a tím se zahájí adventní období. V 17:00 bude slavnostně rozsvícen vánoční strom na Žižkově náměstí. Zajděte se s dětmi podívat na nazdobený strom, který bude vzápětí rozsvícen. K dispozice bude i lahodný vánoční punč.

Přes prosinec v rámci Táborských Vánoc se můžete podívat na řadu koncertů, betlémy, výstavy a další zajímavé akce, které jsou určeny nejen pro děti, ale i dospělé. Nezapomene se ani na oblíbené čertovské hrátky pro děti, které proběhnou 5.12. na náměstí.

Na adventní stánky na náměstí TGM se můžete těšit od 4. prosince do 23. prosince. Rovněž je připraven i bohatý kulturní program, kdy vystoupí pěvecké sbory, můžete si zazpívat koledy nebo poslechnout Wild Sticks.

Staročeský vánoční trh

Oblíbený tradiční vánoční trh se bude konat v sobotu 10.12.2016 od 9:00 do 18:00 na Žižkově náměstí. Kromě toho, že tam můžete koupit mnoho zajímavých drobností, dárků, ozdob a dobrůtek, se můžete podívat na ukázky vánočních zvyků a na zabíjačku.

Vánoční trhy budou zakončeny zvonkovým průvodem pro děti i dospělé. Stačí si jen donést zvonky a světýlka, ať se může zúčastnit soutěže o nejpěknější zvonek. Skvělá vánoční atmosféra určitě stojí za navštívení.

Také se můžete podívat na živý betlém, jenž se uskuteční 24. prosince v 17 hodin a 25. prosince v 11 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Klokotech. K tomu jsou naplánovány mše a bohoslužby přes celé svátky.

Pokud chcete na trzích prodávat, je nutné se dostatečně včas informovat o možnostech prodeje v infocentru nebo na městském úřadě, kde vám zajisté sdělí víc podrobností.

Užijte si nejen vánoční trhy, ale i celé předvánoční období. Nezapomeňte upéct výborné cukroví, nakoupit dárky a krásně si vyzdobit domov.
Vaše komentáře


Dobrý den, všude jsou vánoční trhy od pátku do neděle. Aby se mohli podívat všichni lidi.
maky, 20. listopad 2016

Bylo by to fajn,kdyby byly delší dobu,i to krásné náměstí by si tuto oslavu zasloužilo!
Karel1, 21. listopad 2016

Jeden den vánoční trhy jsou málo!
Dáša, 4. prosinec 2016

Souhlasím že jeden den na vánoční trh je málo!!
Pepíno, 12. prosinec 2016

Jen jeden den? Takze 17.12. se na Taborskem namesti nenajde ani stanek s obcerstvenim? ???? Velika skoda!
Barbora, 13. prosinec 2016

Ale to je přece jen staročeskej trh na jeden den.
Lena, 13. prosinec 2016

Rovněž nechápu proč se 17.12.na náměstí nic neděje (teda pokud je to pravda)
Dan, 17. prosinec 2016

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: