Kdy se konají vánoční trhy ve Vyškově?

/media/image/vyskov.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Již za chvíli se můžete těšit na krásné vánoční období. Víte, co si pro vás v čase adventu v roce 2023 připravil Vyškov? Letos to bude spousta akcí, tak se na ně vydejte.

Rozsvěcení vánočního stromu

Přímo na první adventní neděli bude na Masarykově náměstí rozsvícen vánoční strom a celá výzdoba náměstí. Tato akce proběhne asi od 16:00 a bude doprovázena kulturním programem.

Na pódiu vystoupí dětský pěvecký sbor Motýlek a žáci ZUŠ Vyškov. Dále budou představeny nové postavy dřevěného betlému.

👍 Rozsvícení stromku proběhne 3. prosince.

Kdy budou vánoční trhy?

Další událostí, na kterou se všichni těší, jsou bezpochyby vánoční trhy. Ty se letos konají od neděle 17. prosince do pátku 22. prosince na Masarykově náměstí. Otevírací doba je od 10:00 do 19:00 hodin.

Prodejci budou prodávat nejen ve dřevěných stáncích, ale budou k dispozici i foodtrucky. Z bohatého sortimentu občerstvení si vyberete nejen teplé nápoje jako punč, svařené víno a medovinu, ale i gastronomické speciality, zabijačkové produkty, pečivo, perníky, kaštany, marcipán či trdelníky.

Dále nebudou chybět ozdoby, svíčky, ubrusy, dekorativní předměty, hračky, šperky, doplňky i oblečení. Z tak velké nabídky si jistě vyberete.

👍 Jarmark se koná od 17. do 22. prosince 2023.

Otevírací doba je každý den od 10:00 do 19:00 hodin.K tomu bude připojen bohatý kulturní program. Jak ale přesně bude letos vypadat, zatím ještě nebylo zveřejněno. Sledujte vývěsku ve městě nebo stránky města.

Užijte si tradiční předvánoční atmosféru, kterou najdete nejen na náměstí ve Vyškově, ale i v dalších městech. Podívejte se na jarmarky rovněž do blízkých měst:

Nezapomeňte upéct lahodné cukroví a nádherně vyzdobit dům nebo byt.

Foto: Autor: Palickap – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=66784967


Vaše komentáře


Napište, co si o tom myslíte


Jméno: