Vánoční trhy v Karviné

/media/images/bankyvan.jpg


Vánoce jsou již na spadnutí. Rychlým krokem se blíží advent s tradiční sváteční atmosférou a vším, co k ní patří. Určitě se i vy na oblíbený vánoční čas těšíte. V roce 2016 začíná advent 27. listopadu a o týden později se začne svítit v Karviné vánoční strom a také začnou i vánoční trhy. Kdy to přesně bude?

Kdy začne vánoční jarmark?

V Karviné je začátek vánočního jarmarku naplánován na 4.12. a trvat bude až do 22.12.2016. Opět se vánoční trhy budou konat na Masarykově náměstí. Ve všední dny bude otevřeno od 10:00 do 18:00, o víkendech bude otevírací doba prodloužena až do 19:00.

Na trzích můžete koupit mnoho zajímavého zboží - něco dobrého k občerstvení, drobné dárky, dekoraci, cukroví a ke konci i kapry či stromky. Z bohaté nabídky si vybere určitě každý.

Z tradičních zvyků jarmarku je nutné zmínit, že se na něm bude lít olovo, uvidíte tvorbu kováře, ukázku ražby a nebude chybět ani zvonička, Ježíškova vánoční pošta nebo zabíjačka.

Nezapomíná se ani na doprovodný program, ze kterého si každý něco zajímavého vybere. Vystoupí kapela Careta, Neřež, Pískomil se vrací, předvedou se také klauni a můžete se zúčastnit různých soutěží.


Rozsvícení stromu

Také hned první den trhů (4.12.) bude slavnostně rozsvícen na Masarykově náměstí vánoční strom. Tato oblíbená akce si určitě najde mnoho příznivců, kteří si ji nebudou chtít nechat ujít. Rozsvícení proběhne i s kulturním programem někdy k večeru.

Další adventní akce

V prosinci se můžete těšit v Karviné rovnou na několik zajímavých akcí, které jsou spojeny s těmito svátky. Na Mikuláše se můžete podívat na šarádu a turnaj, v knihovně můžete s Mikulášem malovat perníčky, číst s čerty nebo naučit se vyrábět adventní věnce a ozdoby. Na zámku ve Fryštátu na vás čeká výzdoba a vánoční zvyky. Taktéž můžete navštívit koncerty s adventní tématikou.

Během adventu nezapomeňte na pečení cukroví nebo na včasné objednání, pokud se vám nechce péct. Také je možné, že se i na trzích bude prodávat cukroví, to ale záleží na vybraných prodejcích.

Krásné jarmarky se budou konat i v okolí Karviné, stačí jmenovat Havířov nebo Ostravu, kde se také pořádají velmi pěkné trhy.

Tak co, těšíte se na vánoční trhy v Karviné?
Vaše komentáře


Napište, co si o tom myslíte


Jméno: