Krásné vánoční trhy v Kladně

/media/image/kladno.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Sněhové vločky nám již za pár týdnů pokryjí střechy, stromy, náměstí a ulice - bude to tedy znamenat, že se blíží svátky vánoční a všechno, co k nim patří. Krásné adventní období, tradiční vánoční trhy, pečení cukroví, úklid i nakupování dárečků. Každý z nás ale advent prožívá jiným způsobem, ale jedno je jisté, Štědrý den se blíží. Zajímá vás, jako to letos vypadá s vánočními trhy v Kladně?

Rozsvícení stromu na náměstí

✅ V Kladně bude nejprve rozsvícen strom, přičemž tato akce proběhne na náměstí Starosty Pavla. Rozsvícení vánočního stromu splněných přání proběhne za účasti primátora.

Strom bude krásně nazdoben ozdobami a přáníčky. K tradičnímu rozsvícení nebudou chybět obálky dětí z dětských domovů.

👍 3. prosince 2023 dojde v 17:00 ke slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

V kostele Nanebevzetí Panny Marie vystoupí od 17:00 hodin Štefan Margita. Jedná se o charitativní koncert, výtěžek půjde dětem z dětských domovů.

Tradiční vánoční trhy na Kladně

Vánoční trhy se uskuteční na náměstí Starosty Pavla asi od 3. do 30. prosince. Čeká na vás zajímavý program, nabídka ve stáncích a skvělá atmosféra.

👍 Adventní trhy na náměstí Starosty Pavla se konají od 3. do 30. 12. 2023.

Na trzích je možné zakoupit dekoraci, dárky, ruční výrobky (dřevěné hračky, bižuterie, sklo, keramika, atd.), jmelí, svíčky, cukroví, trdelníky, punč, medovinu, klobásy i další dobroty. Také pár dní před svátky budou k dispozici stromky a kapři.

Trhy jsou vždy doprovázeny bohatým kulturním programem, podívejte se na něj.

Kulturní program Vánoc na Kladně

Čeká na vás kluziště, vystoupení zpěváků a hudebníků, pohádky a také ohňostroj. Město Kladno opět přichystalo krásné trhy, které se letos nazývají Kladenské Vánoce, tak se na ně zajděte podívat, protože patří k příjemné sváteční atmosféře.

Vybíráme z programu

Platí pro minulé roky, nový program ještě není.

Sobota - 26. 11.:
17:00 4TET

Neděle - 27. 11.:
16:00 Burma Jones

Pátek - 2. 12.:
18:00 Pokáč

Sobota - 3. 12.:
16:00 Jan Bending

Neděle - 4. 12.:
16:00 Josef Vágner
18:00 Raego

Pondělí - 5. 12.:
15:30 Mikuláš na koni
17:00 Heidi Janků

Pátek - 9. 12.:
18:00 Michal Hrůza

Sobota - 10. 12.:
16:00 Slza

Neděle - 11. 12.:
16:00 Prague Queen

Vánoční rukodělný trh

V prostorách zámku se koná jarmark uprostřed prosince. Během programu zde vystoupí Gemini Musicales.Akce se nekonají pouze na náměstí, ale i v kostele Nanebevzetí Panny Marie, v Divadle Lampion, na zámku, v kině Sokol atd.

Mikuláš v Central Kladno

Rovněž se v obchodním centru Central podívejte na Mikuláše a celou jeho družinu, která se zde objeví. Také zde bude pohádka, mikulášská show, fotokoutek, dílnička, soutěže a mnoho dalšího.

Kluziště na bude opět v provozu

✅ Otevřené bude rovněž kluziště na náměstí Starosty Pavla blízko kostela. Přes týden bude otevírací doba asi od 13:00 do 21:00 hodin, o víkendu od 10:00 do 21:00 hodin.

Během prosince 2023 také nezapomeňte včasné zahájení pečení a vánočních příprav, ať je nemusíte dělat na poslední chvíli. Můžete upéct oblíbené vanilkové rohlíčky, linecké a perníčky, k tomu nezapomeňte ani na nepečené kuličky, které by nikdy neměly o svátcích chybět.

A pokud chcete, zajeďte se podívat i na trhy do blízké Plzně nebo Prahy.


Vaše komentáře


Děkujeme za kouzelnou atmosféru při podvečerní jízdě na bruslích s hudbou a krásným vánočním pozadím. To se musí zažít.
Jiřin, 2. prosince 2015

Na vánočních trzích chybí v dopoledních hodinách nějaký program,a vánoční koledy. Jinak letošní vánoce krásné
Janie, 2. prosince 2015

Úžasné, čo mesto Kladno pripravilo! S rodinou sme veľmi potešení!

Ďakujeme!
iPO, 6. prosince 2015

Vaše vánoční trhy úžasné.Krásná atmosféra,výborný svařák a David Deyl co víc si přát.Nádhera.Díky
Jinulka a Kačenka, 13. prosince 2015

Ahoj bydlím v Praze,ale mám dojem že Kladenácí mají pěknější stromek,ale jinak super,,,
Jura, 14. prosince 2015

Dobrý den můžete mi někdo poradit co na Kladně u ledové plochy pouštějí za koledy jsou bomba.Kladnu se letos moc povedlo Vánoční atmosfera udržovat pěkně naladěn advent. Děkujeme
Anna, 15. prosince 2015

Letošní vánoční trhy v Kladně jsou skutečně kouzelné. Výborný nápad i s kluzištěm, prostě nádhera.
zdenka, 19. prosince 2015

Vánoční trhy jsou letos nádherné,přišla jsem tam po 9 hod, byly otevřené 3 boudičky. Bylo mi sděleno, že se otevírá od 11 hod. Asi by se mělo otevírat dřív. Jinak osvětlení trhů a strom nádhera
Martina, 20. prosince 2015

Vánoční trhy na Kladně mne letos opravdu uchvátily,objevila ze dne RUČNÍ práce ,kterou opravdu dokáži ocenit !!.Zastavila jsem se dnes u stánkuŠperky z měďi,kde mne přímo majitelka s ochotou vysvětlila,jak výroba funguje a co šperky obsahují kvalitou i zpracováním.Jejich výrobu jsem zahlédla i na jiných řemesl.trzích .Zakoupila jsem set z tepané mědi .A mé děti byli nadšeni z toho,že zde mohou za své malé kapesné i pokoupit maličkosti pod stromeček skoro pro celou rodinu.Neboť ceny jiných výrobků (korálků,prstýnků a maličkostí...) jsou v rozumných cenách i pro tyto malé zákazníky..:o)))
Karla, 21. prosince 2015

Vánoční trhy v Kladně mě nadchly - od celkové upravenosti, atmosféry, přes zastoupenost různých druhů zboží až k typickému svařáčku, medovince a otevřenému ohni. Moc se mi tam líbilo - jen houšť.
Prskavka, 26. prosince 2015

Ahoj,docela pěkná atmosféra ale měl by tam být tady dopolední hudební program jak pro děti i dospělé,,, ždyt je spousta amaterských skupin a jednotlivcu který si rádi zahrají,,jinak stromeček je nádherný a možná je lepší jak v Praze,,Eva
Eva, 26. prosince 2015

Letošní vánoční trhy jsou bezva, hlavně oceňuji stánky kde jsou výrobky ruční práce, občerstvení bezva i program se povedl. Kluziště, obzvlášt vletošní teplé zimě, pro bruslaře nemá chybu. Díky městu Kladno.
Evita, 26. prosince 2015

Magistrátu chci poděkovat za zajištění krásného předvánočního a vánočního programu na náměstí Oty Pavla.Chodila jsem na všechna vystoupení umělců, buď od 14,30 hod.nebo od 17,30 hod.

Největší účast divácká byla na Františka Nedvěda a Jakuba Smolīka.

Moc děkuji za krásné zážitky.
Jaroslava, 26. prosince 2015

Náměstí u radnice je krásné, škoda jenom, že po celém Kladně , kde se běžně pohybují a nakupují lidé není skoro žádná výzdoba a v předvánočním shonu se na náměstí člověk dostane minimálně
Jana, 30. prosince 2015

vanoční trhy byly letos nádherné. Celá naše rodina a hlavně děti jsme nadšení. Skoda, že nejsou z letošního roku žádné obrázky. Děkujem všem , kteří se o to postarali. Těšíme se na další vánoce.
sněženka, 2. ledna 2016

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: