Krásné vánoční trhy v Norimberku

/media/image/norimberktrhy.jpg

Již brzy budeme slavit vánoční svátky s tradiční atmosférou. Připravte se na ně s plnou parádou, ať si je pořádně užijete.

Zanedlouho začíná advent a s ním i mnoho příjemných povinností, mezi které patří například pečení cukroví, nakupování dárků a návštěva vánočních trhů. Krásné čtyřtýdenní období si můžete skvěle užít nejen doma, ale i venku. Pokud chcete navštívit krásné trhy v zahraničí, vydejte se do blízkého Norimberku, kde se konají jedny opravdu velké a oblíbené vánoční trhy. Mrkněte na termín a další informace.

Kdy se konají norimberské trhy?

Začátek norimberských trhů je naplánován na 1. prosince 2023 a trhy se budou konat téměř přes celý prosinec do 24. prosince. Zahájení s proslovem je naplánován na první den v 17:30. Každý den (včetně prvního) budou trhy otevřeny od 10:00 do 21:00, jen na Štědrý den je zkrácená otevírací doba a to pouze do 14:00. Trhy se konají na náměstí Hauptmarkt.

👍 Data pro letošní rok: 25. 11. - 24. 12..

Co vás čeká na Ježíškově trhu (tak se nazývají tyto vánoční trhy)? Na trzích bude asi 180 stánků, kde prodejci budou nabízet velmi zajímavé zboží. Koupíte tam výborné jídlo (grilované klobásy, sladkosti, cukroví, zázvorové perníčky, palačinky, vafle, pečivo, štola) a nápoje (punč, svařák, víno), dřevěné postavičky, vánoční dekoraci, hračky, keramiku, oblečení, vánoční šperky, minerály, tradiční výrobky, starožitnosti a další zajímavý sortiment.

Kromě největších trhů se v Norimberku konají i další menší trhy - trh partnerských měst nebo dětský vánoční trh.

Vánoční strom bude rozsvícen hned první den, pravděpodobně po slavnostním proslovu.V Norimberku se můžete těšit i na dětský vánoční trh, lampionový průvod, projížďky poštovním kočárem, výstavy, dobré jídlo a nápoje.

Zájezdy na trhy do Norimberku

Pokud se vám nechce jet na trhy autem z důvodu, že byste si nemohli dát ani grog nebo jet vlakem, vydejte se tam autobusem. Můžete tam jet úplně sami nebo prostřednictvím cestovní agentury. Vánoční zájezdy do Norimberku jsou velmi oblíbené a navíc nejsou vůbec drahé. Vyjíždí se z mnoha měst po celé ČR a pojede s vámi i průvodce, který vás krátce provede městem.

Podívejte se rovněž na jarmark do Drážďan nebo navštivte Kolín nad Rýnem. Bude se vám tam líbit.

Chystáte se navštívit vánoční Norimberk?

Foto: Scirocco340 / Shutterstock.com


Vaše komentáře


Dobrý den,jsem přihlášena na návštěvu Norimberka na vánoční trhy,ale dříme ve mě obava ze situace atentátů.Všude, kde je větší množství lidí tato obava panuje.Jak budou tyto trhy zabezpečené proti možnému nebezpečení.
Jarka, 26. listopadu 2015

Dobrý den
dobré doporučení ale cestovní kanceláře nikám nejedou z K.Var ani jedna CK není schopná pořádat zájezd jak smutné asi nepotřebujou vydělat mají splněno.

Honza, 29. listopadu 2018

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: